Problem z ROW-01 po aktualizacji 2.8.51

Sterownik jednokanałowy
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Dzien dobry

Zaktualizowalem wlasnie wszystkie dostepne moduly do najnowszego firmware. Niestety jeden z 3 modulow ROW-01 zachowuje sie dziwnie. Steruje go tylko z harmonogramu. Wszelkie ustawienia mam jak pozostale dwa a ten jeden dziala jak monostabilny. Po zalaczeniu, po okolo 20 sekundach sam sie wylacza. Przed aktualizacja bylo ok. Niczego nie zmienialem ani w konfiguracji w module ani na stronie.
Co moze byc przyczyna? Co z tym zrobic?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z przycisku jak się zachowuje ?
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Oba przyciski pozwalaja tylko wlaczyc stycznik. Zadnym nie da sie go wylaczyc. Po wyzwoleniu i odczekaniu 26 sekund (zmierzylem teraz dokladnie stoperem - moze tak dokladna informacja pomoze w odszukaniu czegos) styk samoczynnie odpuszcza.
Z aplikacji i strony www moge wlaczac i wylaczac.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Ta aktualizacja nie powinna w żaden sposób wpływać na takie zachowanie. Odłącz wszystko od ROW i sprawdź jak się będzie zachowywać.
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Od wczoraj nie mam nic pod ROW podpiete oprocz kabla zasilajacego. Sterownik podmienilem, bo mialem zapasowy. Zaden harmonogram nie jest do niego przypiety. Najzwyczajniej pojawila sie nowa funkcjonalnosc.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie mogła się pojawić. Czyli ten co przestał działać poprawnie całkowicie odłączyłeś czy jeszcze jest podłączony do chmury ?
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Do chmury jest podlaczony. Jednak nie jest przypisany do zadnych harmonogramow i zadnego innego sterowania. Usunac z chmury dla testu?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nie usuwaj z chmury dla testu.

Ja czytając Twoje wypowiedzi zupełnie się zgubiłem. Nie za bardzo rozumiem co zrobiłeś, czy teraz działa czy nie.
Najnowszy soft nic nie zmieniał w obsłudze wejść. Natomiast we wcześniejszych aktualizacjach jakieś zmiany się zdarzały. Także dużo zależy od tego jaką wersję miałeś tam wcześniej.

Jak masz skonfigurowane wejścia? Jakie przyciski miałeś podłączone?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Shymon
Posty: 17
Rejestracja: wt lis 30, 2021 12:15 am

Nie usunalem. Zrobilem to samo wylaczajac wifi w domu. Tak wiec chmura niczego nie zmienia.

Wczesniej wgrana byla wersja 2.8.50. ROW uzywany byl caly czas jako zalaczanie numeru domu. Jego brak jest natychmiast widoczny, bo mieszkam na nieoswietlonej ulicy i nie sposob wracajac w nocy nie zauwazyc tego. ROW mial ustawione zalaczanie harmonogramem zegara slonecznego a wylaczanie na sztywno. Dziala tak jak widze ponad rok. Wejscia nie byly nigdy uzywane do niczego. Jego podlaczenie to tylko zasilanie i przekaznik wewnetrzny jako rozlaczanie zasilania numeru domu.
Wczoraj wszedlem na forum, bo co jakis czas sprawdzam wersje firmware czy mam aktualne. Glownie wyczekiwalem firmware do sterownika bramy, bo mocno odstawal. Poniewaz sie pojawil to polecialem wszystkie SUPLE w domu. Zorientowalem sie, ze cos jest nie tak poniewaz od kilku dni zauwazylem, ze musze przyspieszyc zalaczanie. Tego ROWa. Bylem mega zaskoczony kiedy dostrzeglem, ze nie byl zalaczony. Pomyslalem, ze moze cos mu sie pomieszalo i najzwyczajniej wlaczylem go z telefonu. Poniewaz stalem przy nim slyszalem, ze odkliknal po chwili. Zalaczylem ponownie i znowu to samo. Pozniej zaczalem mieszac na wejsciach... bo moze cos nie tak przy nowym sofcie... no, ale nic nie dalo. Mialem zapas to zalozylem a tego wadliwego mam na samym kabelku dla testow.

Podsumowujac. Mialem soft 2.8.50. Wejscia nie sa uzywane. Wszystko dzialalo ok. Nie robiac nic poza zmiana firmware na 2.8.51 mam stan zachowania ROWa nieokreslony.

Konfiguracja:
- IN1, IN2 - MONOSTABILE (ale kombinowalem wszelkie mozliwosci bez powodzenia chociaz uzywalem je tylko pozniej dla testu)
- MONOSTABILE TRIGGER - ON PRESS
- SENSITIVITY OF INPUTS - NORMAL
- IN1/2 CONFIG - ON
- HOLD DETECTION TIME - 0,8
- MULTICLICK DETECTION TIME - 0,4

Po aktualizacji mam:
- Sterujac z chmury i telefonu moge wlaczyc i wylaczyc na żądanie ale po zalaczeniu ROW jest monostabilny ze zwloka 26 sekund.
- Sterujac z wejsc (testowo) moge tylko wlaczac i jest monostabilny jak wyzej. Wylaczyc nie da sie.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Shymon pisze: ndz wrz 25, 2022 4:18 pm
Dzięki za obszerny opis :).
Między wersją 50 a 51 była zmiana 1-2 linijek kodu odpowiadająca za wyszukiwanie Wi-Fi przy połączeniu.
Także obserwowany efekt nie jest związany ze zmianą softu.
Mi to bardziej wygląda na jakąś usterkę elektryczną.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-01”