Sceny

artur99
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 30, 2020 10:16 pm

Witam,

Może i głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi.
Dopiero wczoraj zobaczyłem opcje sceny w automatyce w cloud i pytanie do czego one mogą się na przykład przydać?
Mam otwieranie bramy, garażu, furtki i kilka zarówek na zewnątrz ;)
Załączniki
Screenshot_20221010-181825_Chrome.jpg
Screenshot_20221010-181825_Chrome.jpg (225.96 KiB) Przejrzano 636 razy
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 360
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

Ogólnie służą do wykonania okreslonych akcji 1 klikiem. Np ustawiasz scenę wieczór i opuszczasz np wschodnie rolety na 80% zachodnie na 90% i włączasz oświetlenie ja zewnątrz albo robisz scenę spanie i opuszczasz w niej wszystkie rolety gasisz wszystkie światła a zalaczasz np światło w korytarzu i sypialni i np po 40 sek je gasisz ale wszystko dzieje się po 1 kliknieciu.. ja np mam scenę wyjście z domu gdzie pocjej aktywacji opuszczam 5 rolet na różne zadane pozycję, oraz wyłączam wszystkie źródła światła i zasilania albo scenę powrót i w niej załączam oświetlenie w korytarzu i salonie itp

To co jest główną zaletą scen to możesz mieszać różne typy urządzeń gdzie przy grupie kanałów muszą być tego samego typu
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

A czy na własnej instancji 22.11 sceny będą działać? RPi4

Mam touch 3 i jeden przycisk jest niewykorzystany. Czy ten trzeci przycisk mogę wykorzystać poprzez skopiuj stan w scenach do przełączenia światła w innym elemencie wykonawczym?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

tijo pisze: wt lis 08, 2022 8:46 am A czy na własnej instancji 22.11 sceny będą działać? RPi4

Mam touch 3 i jeden przycisk jest niewykorzystany. Czy ten trzeci przycisk mogę wykorzystać poprzez skopiuj stan w scenach do przełączenia światła w innym elemencie wykonawczym?
Sceny działają też na prywatnych instancjach.

Natomiast Tobie one chyba nie są potrzebne. Jeśli masz tam przycisk, to prawdodobnie działają na nim Wyzwalacze Akcji. W Cloud w ustawieniach kanału Wyzwalacza Akcji dla tego przycisku możesz przypisać odpalanie dowolnej akcji na innym kanale, na grupie kanałów, lub na scenie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
tijo
Posty: 227
Rejestracja: pt gru 01, 2017 12:44 pm

klew pisze: wt lis 08, 2022 9:22 am
tijo pisze: wt lis 08, 2022 8:46 am A czy na własnej instancji 22.11 sceny będą działać? RPi4

Mam touch 3 i jeden przycisk jest niewykorzystany. Czy ten trzeci przycisk mogę wykorzystać poprzez skopiuj stan w scenach do przełączenia światła w innym elemencie wykonawczym?
Sceny działają też na prywatnych instancjach.

Natomiast Tobie one chyba nie są potrzebne. Jeśli masz tam przycisk, to prawdodobnie działają na nim Wyzwalacze Akcji. W Cloud w ustawieniach kanału Wyzwalacza Akcji dla tego przycisku możesz przypisać odpalanie dowolnej akcji na innym kanale, na grupie kanałów, lub na scenie.
I właśnie o to mi chodziło.....dziękuję bardzo za naprowadzenie mnie na cel. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ktsurma
Posty: 162
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Zgierz

A czy można uzależnić uruchomienie sceny od jakiejś akcji?

Przykład. Mam w garażu lampę którą chcę włączać ręcznie lub z aplikacji (to już działa). I na wszelki wypadek chcę wprowadzić mechanizm automatycznego wyłączania tej lampy po godzinie od jej włączenia. Oczywiście jak wyłączę ręcznie to wtedy nie bezie co scena miała wyłączać.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

ktsurma pisze: pt mar 24, 2023 8:32 am A czy można uzależnić uruchomienie sceny od jakiejś akcji?

Przykład. Mam w garażu lampę którą chcę włączać ręcznie lub z aplikacji (to już działa). I na wszelki wypadek chcę wprowadzić mechanizm automatycznego wyłączania tej lampy po godzinie od jej włączenia. Oczywiście jak wyłączę ręcznie to wtedy nie bezie co scena miała wyłączać.
Ustaw lampę jako automat schodowy i czas wyłączenia na 60min i będzie Ci działać tak jak chcesz, sceny zbędne ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

ktsurma pisze: pt mar 24, 2023 8:32 am A czy można uzależnić uruchomienie sceny od jakiejś akcji?

Przykład. Mam w garażu lampę którą chcę włączać ręcznie lub z aplikacji (to już działa). I na wszelki wypadek chcę wprowadzić mechanizm automatycznego wyłączania tej lampy po godzinie od jej włączenia. Oczywiście jak wyłączę ręcznie to wtedy nie bezie co scena miała wyłączać.
Nie ma warunkowania scen. Nie jest na pierwszym miejscu na liście priorytetów. Trochę zastępują to skrypty ale niezupełnie.
Co do twojego problemu to automat będzie najlepszy.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
ktsurma
Posty: 162
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Zgierz

Dzięki
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Pod warunkiem że nie jest to moduł zamela tam takiej funkcjonalności nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”