ZAMEL - ZAPROSZENIE DO TESTÓW LEW-01 :)

User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

WMiro wrote: Fri Nov 18, 2022 9:04 am Ja mam wielki problem z montażem MEW 01,
bo brakuje mi miejsca na przekładniki.
To jest problem, z którym nie umiem sobie poradzić
Jeżeli po zamontowaniu będzie OK
to z wielką chęcią dokupię na pozostałe fazy.
Jest mi to potrzebne ponieważ mam problem z nierównym obciążeniem faz,
przez co w chwili produkcji z PV płacę za pobór prądu
i muszę to skorygować no i później monitorować.

Pozdrawiam
Wszystkich zakręconych :-)
Testy już są w trakcie. Także teraz nie ma co się zgłaszać, tylko trzeba czekać aż LEW-01 pojawi się w sprzedaży :)

Pamiętaj, że LEW-01 jest do 16A, a więc jako coś co zastępuje główny licznik, to raczej za mało.

Do tego 2xLEW-01 (rozmiar 3 moduły) zajmie więcej miejsca w rozdzielni, niż MEW-01 (rozmiar 2 modułów).

Na i na koniec - od kwietnia br. możesz olać temat nierównego obciążania faz, bilansowania międzyfazowego i autokonsumpcji. Sprzedawca energii ma obowiązek na każdą pełną godzinę zrobić Tobie bilans ze wszystkich faz w taki sposób, że w danej godzinie możesz mieć tylko energię pobraną lub oddaną. W praktyce możesz produkować na 3 fazach, a pobór mieć tylko na jednej - na fakturze nie będzie różnicy niż gdybyś miał równomierny pobór na 3 fazach.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
triektor
Posts: 18
Joined: Tue Jan 21, 2020 2:57 pm

Post

klimasstudio wrote: Fri Nov 18, 2022 7:01 am Sorry za offtop ale PKP, Szklarnia i Kurnik.... Tyle zużycia to idzie na ten Kurnik i Szklarnie w PKP :P
Kolego każda zakładka to inna lokalizacja. Na PKP jest to co widoczne. Kurnik ma inne elementy wykonawcze jak otwieranie rolety aby zwierzęta wyszły na dwór rano, szklarnia sterowanie temperaturą a biuro włączanie grzałki.
matrix0606
Posts: 333
Joined: Tue Nov 08, 2022 9:05 pm

Post

Jeszcze nie widziałem tego modułu w sprzedaży na znanym portalu aukcyjnym.
Jeśli nie był by drogi taki monitor to zastąpił bym tym monitorem moje bezpieczniki w domu.
Vivo V21 5G 8G RAM + 4G SWAP
Funtouch OS 12 Global
MOBO - MSI B350 Tomahawk
GPU - GTX1060 6G
CPU - Ryzen5 1400 3,2G
PSU - SPC Vero L2 500W 80 Plus Bronze
RAM - HyperX 2x8GB 3200MHz CL16 Predator RGB
spspro
Posts: 5
Joined: Sat Nov 19, 2022 1:59 am

Post

Ja już dawno szukam takiego licznika aby nie ściągać z Chin jakiegoś ustrojstwa. Potrzebuję do pomiaru zużycia pompy ciepła w budynkach. Rozumiem ze posiada wifi i jakiś rejestr
spspro
Posts: 5
Joined: Sat Nov 19, 2022 1:59 am

Post

A tak poza tym to kiedy można go kupić ? Jest już jakaś opisówka co to potrafi?
MMarcin
Posts: 127
Joined: Fri Sep 08, 2017 6:38 am

Post

U mnie działa już od 4 dni.
Rejestracja bezproblewowa. Pomiary są dokonywane na wyjściu inwertera. Na zasilaniu awaryjnym z przetwornicy działa prawidłowo. Nie rozłącza się. Wykresy bardzo szczegółowe. Jedno co bym zmienił o ile jest taka możliwość to zmiana złącz śrubowych (ARK) na odrobinę większe.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
klimasstudio
Posts: 1117
Joined: Wed Aug 28, 2019 9:35 pm
Location: localhost

Post

Do teraz testowałem w pracy przy grzejniczku i bez zarzutu super dziala. Na bazie LEWa skalibrowałem SP111 pod ten grzejnik i wskazania są bardzo zbliżone.

Złożyłem mini rozdzielenie pod docelowe miejsce w szafie serwerowej. Dzisiaj montaż będzie.

Wyglada to tak...
20221123_115907.jpg
20221123_120059.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Patryk
Posts: 2704
Joined: Mon Jan 07, 2019 7:51 pm
Location: Rybnik

Post

Wiem, że jako tester, powinien "coś" znaleźć.
Ale chyba nie tym razem.
1. Wskazania są prawidłowe.
2. Połączenie wifi stabilne.
3. Czułość wifi bez zastrzeżeń.
I co tu więcej testować ;) .
User avatar
kris.sg
Posts: 373
Joined: Mon Aug 07, 2017 8:08 pm
Location: Przezchlebie

Post

Potwierdzam
U mnie też wszystko działa prawidłowo.
Jedynie co zauważyłem to "pierdoła", podczas montażu dioda wpadła do środka :)
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
User avatar
klimasstudio
Posts: 1117
Joined: Wed Aug 28, 2019 9:35 pm
Location: localhost

Post

Takie czysto teoretyczne pytanie... czy mając podłączone obciążenie przełączę LEWa w tryb konfiguracji, zmienię ustawienia i nacisnę zapisz & restart to nie odetnie mi obciążenia? Domyślam się że nie ale wolę się upewnić bo nie pomyślałem o tym a już serwerownia wystartowała a nie chce ubić macierzy... :cry:
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d

Return to “Nowości”