Problem z ROW 04m! POMOCY!

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Możesz zmienić testowo łącznik na inny ? bistabilny<->monostabilny ?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Spróbuj też zmienić Monostable trigger na "On Release"
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeszcze przetestuj czułość ustawioną na "LOW"
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Udostępniłbym Ci starszą wersję dla jednego z urządzeń. Tam trochę inaczej IN3 było obsługiwane. Możemy zrobić taki test ?
Pezetka
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 4:22 pm

Mogę zmienić z mono na bi tylko muszę łącznik kupić ale wolałbym mieć wszędzie mono:(
A jaka jest różnica Monostable trigger na "On Release" a " on Press"
A gdzie się zmienia czułość na LOW? U mnie jest tylko normal, middle i high.
A ze starszym oprogramowaniem też możemy spróbować tylko jak je w grać?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

To zacznijmy od tego starszego przy czym zaznaczam, że downgrade może zakończyć się niepowodzeniem i możliwe, że trzeba będzie od nowa skonfigurować, a w skrajnym wypadku wymienić na nowy (to biorę na siebie).

Podaj GUID i email na priv-a.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Pezetka pisze: pn lis 14, 2022 10:18 pm .....
A jaka jest różnica Monostable trigger na "On Release" a " on Press"
......
ON RELEASE - zakładając ze masz przycisk MONOSTABILNY ( taki dzwonkowy ) : jak naciśniesz przycisk (i go jeszcze nie puścisz) to światło sie NIE zapala i dopiero jak puścisz przycisk dzwonkowy to się wtedy zapali

ON PRESS - światło zapali się w momencie nacisniecia przycisku monostabilnego , nie czekając na jego puszczenie (puszczenie przycisku nie ma znaczenia)

A zrób taki test : zmien tylko ustawienia na tym ROW04m na BISTABLE i przetestuj jak to działa z tym włącznikiem ktory uzywasz obecnie.
Pezetka
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 4:22 pm

zmieniałem już w ROW-04 na bistabilny i na przycisku po wciśnieciu załączało ale jak się zwalniało przycisk to się wyłączało, ale za 5,6 naciśnieciem już łapał i trzymał. Ale mogę też dodać że na etapie budowy były pomontowane zwykłe łączniki i na 3 kanale też były jaja bo się robiła dyskoteka. Światło było załączone a tu nagle raz wyłącza, raz włącza i tak w kółko.
wsosniak
Posty: 718
Rejestracja: sob cze 02, 2018 8:02 am

Pezetka pisze: wt lis 15, 2022 7:48 am zmieniałem już w ROW-04 na bistabilny i na przycisku po wciśnieciu załączało ale jak się zwalniało przycisk to się wyłączało
i bardzo dobrze , takiego efektu nalezy sie spodziewac jak przycisk fizycznie jest MONOSTABILNY (dzwonkowy) a ustawienia na ROW sa BISTABILNY. A to ze za 5,6 razem Ci sie na stale włączało , to byc moze , tymi kliknieciami wprowadzałeś ROWa w tryb konfiguracji ... ale to trzeba widzieć LED na ROW na własne oczy .

Ja bym na Twoim miejscu zrobił tak (OSTROZNIE Z PRĄDEM !!!!! ) . Zeby wykluczyć wadliwy przycisk:
- ustawił w konfiguracji ROWa : przycisk jako MONOSTABLE
- odłączył kabelki od przycisku od ROWa i OSTROZNIE Z PRĄDEM !!!!! zwierał i rozwierał te kabelki od przycisku recznie

i efekt powinien byc taki ze :
- pierwsze zwarcie/rozwarcie tych kabelków powinno zapalic światło ,
- poczekac 2 sek i znowu : zwarcie/rozwarcie tych kabelków powinno zgasic światło tym razem
- poczekac 2 sek i znowu : zwarcie/rozwarcie tych kabelków powinno zapalic światło tym razem
- .... i tak w kółko z 10 razy
nie rób tego szybciej niz 0,5 sek bo to moze wprowadzac ROWa w tryb konfiguracji

i jesli bedziesz dalej miał taki efekt jaki masz , to wg mnie ROW uszkodzony (pod warunkiem ze LINE masz przypiete do L na ROW a NEUTRAL masz do N na ROW, a przycisk IN3 zwierasz liną L )
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Tak jak pzygmunt wcześniej wspomniał, można wgrać na próbę starszy soft, gdzie była nieco inna obsługa wejść w ROW-04m. W tym module były kiedyś robione specjalne poprawki pod kątem IN3, które niestety przepadły podczas przepisywania kodu na nowo pod kątem "Wyzwalaczy Akcji".

Gdyby problem był z włącznikiem, to widzielibyśmy go na jadnym ROW-04m, a nie na 3-4 sztukach. Gdyby było wadliwe kilka sztuk włączników, to problem by się pojawiał na różnych wejściach, a nie tylko na IN3 na różnych modułach.

Także ja bym na chwilę obecną nie robił więcej testów z przestawianiem konfiguracji, ani ze sprawdzaniem włączników, tylko bym sprawdził, czy ten starszy soft działa poprawnie. Jeśli to rozwiąże problem, to na dniach spróbuję to u siebie zreprodukować i poprawić w nowym sofcie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”