Problem z ROW 04m! POMOCY!

Pezetka
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 4:22 pm

"Ja bym na Twoim miejscu zrobił tak (OSTROZNIE Z PRĄDEM !!!!! ) . Zeby wykluczyć wadliwy przycisk:
- ustawił w konfiguracji ROWa : przycisk jako MONOSTABLE
- odłączył kabelki od przycisku od ROWa i OSTROZNIE Z PRĄDEM !!!!! zwierał i rozwierał te kabelki od przycisku recznie"
Już dawno tak to testowałem jak przycisk nie reagował , odłączyłem go i później zwierałem na drutach bez efektu
Pezetka
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 4:22 pm

"Tak jak pzygmunt wcześniej wspomniał, można wgrać na próbę starszy soft, gdzie była nieco inna obsługa wejść w ROW-04m. W tym module były kiedyś robione specjalne poprawki pod kątem IN3, które niestety przepadły podczas przepisywania kodu na nowo pod kątem "Wyzwalaczy Akcji"." - wczoraj wgraliśmy stary soft ale wystąpił problem z wifi i w apce go nie było widać. Dlatego za radą usunąłem moduł i na nowo aktywowałem z poziomu apki. Niestety dziwnym trafem soft wrócił do 2.8.53
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pezetka pisze: wt lis 15, 2022 10:38 am "Tak jak pzygmunt wcześniej wspomniał, można wgrać na próbę starszy soft, gdzie była nieco inna obsługa wejść w ROW-04m. W tym module były kiedyś robione specjalne poprawki pod kątem IN3, które niestety przepadły podczas przepisywania kodu na nowo pod kątem "Wyzwalaczy Akcji"." - wczoraj wgraliśmy stary soft ale wystąpił problem z wifi i w apce go nie było widać. Dlatego za radą usunąłem moduł i na nowo aktywowałem z poziomu apki. Niestety dziwnym trafem soft wrócił do 2.8.53
Na starym sofcie urządzenie nie miało kanałów Wyzwalacza Akcji, więc po downgrade będzie problem z rejestracją urządzenia. Także najlepiej urządzenie usunąć z Clouda.

Natomiast dodawanie urządzenia z apki zawsze wymusza odpalenie ponownie update'u softu. Tylko nie wiem czemu by miał się aktualizować, jeśli miałeś ustawiony jakiś dedytkowany soft dla tego urządzenia - ale to by musiał pzygmunt się wypowiedzieć.
Lepiej byłoby skonfigurować urządzenie ręcznie poprzez http://192.168.4.1

Mimo wszystko, ponowiłbym tutaj próbę, chyba że pzygmunt Ci gdzieś napisał, aby tego już nie robić.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Soft wrócił ponieważ ten dedykowany update wyleciał po aktualizacji z serwerów, ale to też oznacza, że znowu zaznaczyłeś Firmware Update na YES. Teraz zrobiłem tak aby ten update pozostał ale po przeprowadzeniu "Downgrade" nie zaznaczaj "Firmware update" na YES ponieważ za każdym razem będzie Ci wgrywał ten downgrade.
Pezetka
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 4:22 pm

klew rozumiem, że narazie nie będzie można tego palić z pozycji clouda i apki ? Narazie tylko test przycisków czy jest ok? a później się pomyśli co z tym fantem?
pzygmunt czyli można w każdej chwili robić downgrade na tym module?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Tak
Pezetka
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 4:22 pm

Klew ja skonfigurowałem urządzenie ręcznie poprzez http://192.168.4.1 ale moduł nie łapał mi wogóle sieci dlatego go dodałem z apki i mi złapało sieć ale to już wiem że z uwagi na ponowny update softu
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Z apki nie dodawaj ponieważ apka wymusza aktualizację.
Wystarczyło usunąć z cloud-a i zaczekać.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Pezetka pisze: wt lis 15, 2022 2:58 pm Klew ja skonfigurowałem urządzenie ręcznie poprzez http://192.168.4.1 ale moduł nie łapał mi wogóle sieci dlatego go dodałem z apki i mi złapało sieć ale to już wiem że z uwagi na ponowny update softu
Skoro się zaktualizował to znaczy że na starym sofcie połączył się z Wi-Fi i z serwerem. Inaczej by aktualizacja nie przeszła;)

Jeśli Ci nie działa po podaniu ręcznie parametrów, to zwróć uwagę czy w polu hasła nie wstawia się jakaś spacja na końcu.
Ale ogólnie powinien się zarejestrować na nowo bez żadnej zmiany na stronie konfiguracyjnej, tylko w cloud usuń go najpierw i potem w cloud włącz rejestrację urządzeń
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Pezetka
Posty: 42
Rejestracja: ndz lis 06, 2022 4:22 pm

pzygmunt nie ładuje mi się downgrate:/
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-04m”