Mew-01 dziwne odczyty napięcia ?

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Duch__ pisze: ndz lis 13, 2022 8:54 pm Aplikacja nie jest tą oficjalną. Może tu jest problem.
Raczej to nie to, tam nie ma żadnej filozofii. Wyświetlenie parametrów z trzech faz realizowane jest poprzez powielony fragment kodu z widoku pojedynczych faz.

Edit:
Póza tym, kolega zakładający temat korzystał z apki oficjalnej
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
and111
Posty: 293
Rejestracja: ndz lut 18, 2018 3:54 pm

Duch__ pisze: ndz lis 13, 2022 8:54 pm Aplikacja nie jest tą oficjalną. Może tu jest problem.
Na oficjalnej też pokazywało zaniżone wartości.
Beno99
Posty: 9
Rejestracja: pt lis 11, 2022 11:36 am

Zauważyłem przez przypadek jeszcze jedną zależność .

Wtedy na szybko podłączyłem MEW do wifi. Nie zwracałem uwagi na zasięg, jakość połączenia.
Połączył się i tyle.
Przeprowadziłem parę testów.
Jak jest dobre połączenie dobry
"" zasięg "" jakość połączenia to spadki napięć nie pojawiają się.
Pogorszenie jakości np dużo dalej odstawiony AP wifi , spadki napięć bardzo częste.
Będę dalej to obserwował.
Pozdrawiam
M4hSzyna
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 30, 2022 8:27 am

Właśnie miałem zakładać temat z moim MEW01 LITE ale widzę że sytuacja podobna.
U mnie sytuacja wraca do normy po restarcie MEW (wyłączenie/włączenie napięcia).

Mam go od 2 tygodni.
Koło tygodnia działał OK a od jakiegoś czasu takie spadki rejestruje (tylko MEW, inne smart bezpieczniki pokazują prawidłowo).
Dodatkowo przestaje mierzyć użycie energii, choć moc nadal podaje.

Może coś z firmware jednak? (mam ostatni)

Przetestuję "rozwiązanie" z zasięgiem WiFi, u mnie rzeczywiście sygnał też był słaby.
Przestawiłem router bliżej.

U mnie wczoraj o 21:36 zaczął rejestrować te niskie napięcia ci o tej samej porze przestał zliczać użycie w kWh.
Moim zdaniem takie rzeczy powinny być ogarnięte przez firmware update.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

M4hSzyna pisze: śr lis 30, 2022 8:34 am Właśnie miałem zakładać temat z moim MEW01 LITE ale widzę że sytuacja podobna.
U mnie sytuacja wraca do normy po restarcie MEW (wyłączenie/włączenie napięcia).

Mam go od 2 tygodni.
Koło tygodnia działał OK a od jakiegoś czasu takie spadki rejestruje (tylko MEW, inne smart bezpieczniki pokazują prawidłowo).
Dodatkowo przestaje mierzyć użycie energii, choć moc nadal podaje.

Może coś z firmware jednak? (mam ostatni)

Przetestuję "rozwiązanie" z zasięgiem WiFi, u mnie rzeczywiście sygnał też był słaby.
Przestawiłem router bliżej.

U mnie wczoraj o 21:36 zaczął rejestrować te niskie napięcia ci o tej samej porze przestał zliczać użycie w kWh.
Moim zdaniem takie rzeczy powinny być ogarnięte przez firmware update.
Czy jesteś w stanie przesłać do mnie ten monitor.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
M4hSzyna
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 30, 2022 8:27 am

Mirosław F. pisze: śr lis 30, 2022 10:17 am
M4hSzyna pisze: śr lis 30, 2022 8:34 am Właśnie miałem zakładać temat z moim MEW01 LITE ale widzę że sytuacja podobna.
U mnie sytuacja wraca do normy po restarcie MEW (wyłączenie/włączenie napięcia).

Mam go od 2 tygodni.
Koło tygodnia działał OK a od jakiegoś czasu takie spadki rejestruje (tylko MEW, inne smart bezpieczniki pokazują prawidłowo).
Dodatkowo przestaje mierzyć użycie energii, choć moc nadal podaje.

Może coś z firmware jednak? (mam ostatni)

Przetestuję "rozwiązanie" z zasięgiem WiFi, u mnie rzeczywiście sygnał też był słaby.
Przestawiłem router bliżej.

U mnie wczoraj o 21:36 zaczął rejestrować te niskie napięcia ci o tej samej porze przestał zliczać użycie w kWh.
Moim zdaniem takie rzeczy powinny być ogarnięte przez firmware update.
Czy jesteś w stanie przesłać do mnie ten monitor.
Teoretycznie mógłbym.
Mógłbym nawet podjechać o ile dostałbym drugi na podmianę :)
Do Pszczyny mam 50 min samochodem.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Jak wolisz. Jak podjedziesz to oczywiście dam na podmianę. Musze tylko wiedzieć kiedy i o której :).
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
M4hSzyna
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 30, 2022 8:27 am

Mirosław F. pisze: śr lis 30, 2022 11:28 am Jak wolisz. Jak podjedziesz to oczywiście dam na podmianę. Musze tylko wiedzieć kiedy i o której :).
Zależy do której pracujecie.
Najchętniej między 17:00 a 18:00, może być nawet dziś.

Potrzebujesz całość z przekładnikami czy samo urządzenie wystarczy?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Ja pracuję do 14 więc odpada. Pozostaje wysyłka. Przekładników nie musisz.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

and111 pisze: ndz lis 13, 2022 5:47 pm Mam testowy egzemplarz MEW-01 Lite

Dwukrotnie zdarzyło się, że MEW pokazywał na wszystkich fazach napięcie w granicach 150V.

Pierwszy przypadek zauważyłem 3 dni po zainstalowaniu i uruchomieniu MEW-01 (21 czerwiec). Moje pierwsze działanie wtedy, to wyłączenie zasilania MEW i sprawdzenie poprawności podłączenia. Posprawdzałem. Wszystko było OK. Napięcia w instalacji też były prawidłowe: wg miernika w okolicy 230V, międzyfazowe około 400V. Po włączeniu zasilania MEW pokazywał już właściwe wartości napięcia.

Drugi przypadek miesiąc później (23 lipiec): wtedy zalogowałem się na moduł. Włączyłem aktualizację. Moduł zaktualizował się wtedy chyba z wersji 2.8.48 do 2.8.50. Od tego czasu nie zauważyłem wskazań zaniżonego napięcia. Obecnie mam oprogramowanie 2.8.53.

Nie pisałem wcześniej o tych dwóch incydentach, bo miałem niewiele danych (miałem tylko zrzuty ekranu z aplikacji, które zamieszczam poniżej). Zakładałem, że jeśli problem pojawi się ponownie, to zrobię dokładniejszą dokumentację (zdjęcia z pomiarów multimetrem).


Screenshot_20220621-181515_SUPLA .jpg

Screenshot_20220723-073445_SUPLA .jpg
To pokazywanie 3 faz to nie jest dostępne w oficjalnej apce?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL MEW-01”