Instalacja bramki SUPLA-VIRTUAL-DEVICE z obsługą termometrów LYWSD03MMC

Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

lesny8 pisze: ndz sty 08, 2023 9:24 pm Nie, nie tworzyłem tego pliku.
Ten plik się tworzy dla zaszyfrowanych kostek, jak nie zmieniasz firmware. Tej opcji nie próbowałem, bo poszedłem na całość i zmieniłem FV :D
Ja równiez zmieniłem w kilku na ATC, możesz pokazac jak teraz wygląda wywolanie skryptu ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Jasne.... ;)

Utworzyłem skrypt start-listening.sh i zmieniłem uprawnienia

Kod: Zaznacz cały

nano start-listening.sh
chmod 755 start-listening.sh 
tak naprawdę pewnie wystarczyłoby 700, bo uruchamiany jest potem przez właściciela, ale zostawiłem 755

w środku tego skryptu jest jedno wywołanie skryptu czytającego w trybie pasywnym, bez podawania parametru --name dla nazw plików.

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
./LYWSD03MMC.py -p --atc --battery --round --debounce --callback save-to-file.sh
save-to-file.sh musi wyglądac wtedy co najmniej tak

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
echo $3 > $2.txt
echo $4 >> $2.txt
echo $6 >> $2.txt
Zamiast nic nie mówiących nam nazw plików, th0, th1 itd. mamy pliki z mac adresem.txt dla każdego z przeczytanych czujników.

Na końcu trzeba jeszcze uruchomić utworzony skrypt start-listening.sh i zadbać by działał non stop.
Zrobiłem to przez supervisora, nie robi on nic innego tylko pilnuje sobie tego jedynego skryptu, żeby działał i uruchomił się po starcie maliny
Do tego potrzebny mu plik z configiem np. mi-listener.conf w katalogu /etc/supervisor/conf.d

Kod: Zaznacz cały

sudo nano /etc/supervisor/conf.d/mi-listener.conf
z zawartością

Kod: Zaznacz cały

[program:mi-listener]
command=/home/lesny8/MiTemperature2/start-listening.sh
directory=/home/lesny8/MiTemperature2
autostart=true
autorestart=true
user=lesny8
Oczywiście ścieżki do skryptu i katalogu oraz użytkownik muszą być odpowiednie ;)

Dalej przekazaniem tego do Supli na odpowiednie kanały już się zajmuje SD uruchomiony jako serwis.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Po wywołaniu

Kod: Zaznacz cały

dariusz@Wyse:~/supla-mi-th$ ./LYWSD03MMC.py -p --atc --battery --round --debounce --callback save-to-file.sh
---------------------------------------------
MiTemperature2 / ATC Thermometer version 5.0
---------------------------------------------


Please read README.md in this folder. Latest version is available at https://github.com/JsBergbau/MiTemperature2#readme
This file explains very detailed about the usage and covers everything you need to know as user.


Script started in passive mode
------------------------------
In this mode all devices within reach are read out, unless a devicelistfile and --onlydevicelist is specified.
Also --name Argument is ignored, if you require names, please use --devicelistfile.
In this mode debouncing is not available. Rounding option will round humidity and temperature to one decimal place.
Passive mode usually requires root rights. If you want to use it with normal user rights,
please execute "sudo setcap cap_net_raw,cap_net_admin+eip $(eval readlink -f `which python3`)"
You have to redo this step if you upgrade your python version.
----------------------------
Traceback (most recent call last):
  File "/home/dariusz/supla-mi-th/./LYWSD03MMC.py", line 565, in <module>
    import cryptoFunctions
ModuleNotFoundError: No module named 'cryptoFunction
co może być przyczyną ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Brak pliku cryptoFunctions.py w katalogu, w którym jest skrypt LYWSD03MMC.py :)
Ja klonowałem całe repo, a nie tylko ten jeden skrypt.

Ustaw się w katalogu domowym, a potem git clone

Kod: Zaznacz cały

cd ~
git clone https://github.com/JsBergbau/MiTemperature2.git
popraw sobie też potem wszystkie ścieżki lub zmień nazwę tego sklonowanego katalogu na taką jak ta w której obecnie masz LYWSD03MMC.py
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Co daje taki tryb pasywny?
U mnie wg poradników z rebootem raz na dobę ale wciąż często gubi niektóre termometry.
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

mmiikk pisze: pn sty 09, 2023 11:02 am Co daje taki tryb pasywny?
...
Odczyt bez połączenia. Kostki cały czas emitują swoją sieć i wysyłają dane z pomiarów, chyba że są połączone(sparowane) z jakimś urządzeniem np. RPi.
Taki odczyt nie wpływa na zużycie baterii ;) dodatkowo malina nie głupieje i nie gotuje procka :)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
vajera
Posty: 387
Rejestracja: śr paź 31, 2018 7:58 am

lesny8 pisze: pn sty 09, 2023 11:16 am
mmiikk pisze: pn sty 09, 2023 11:02 am Co daje taki tryb pasywny?
...
Odczyt bez połączenia. Kostki cały czas emitują swoją sieć i wysyłają dane z pomiarów, chyba że są połączone(sparowane) z jakimś urządzeniem np. RPi.
Taki odczyt nie wpływa na zużycie baterii ;) dodatkowo malina nie głupieje i nie gotuje procka :)
A co z pomiarami wilgotności - ostatni raz jak czytałem info o zmianie firmware to była tam uwaga, że trzeba skalibrować ten parametr a opis kalibracji był dosyć złożony?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Wilgotność na każdej kostce spadła o 5%.
Jak postawiłem obok THW-01 i dwie kostki to po tej zmianie firmware w końcu wszystkie zaczęły pokazywać wilgotność na podobnym poziomie. Maksymalny rozjazd + - 1%, no może 2%, a nie tak jak do tej pory w moim przypadku z 7%. Temperatura nie uległa zmianie. Moim zdaniem zmiana firmware wyszła im na dobre i nie ma co kalibrować :D
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Lector
Posty: 1398
Rejestracja: pt lis 17, 2017 2:26 pm
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

@lesny8 możesz opisać wszystko krok po kroku?
Teraz mam sposobem opisanym przez Roberta tu https://www.blaszczak.pl/supla-virtual- ... ywsd03mmc/
Niestety bateryjki znikają w oczach. Co chwile gdzieś wymieniam - mam po 4 czujki na dwóch PI (każdy łapię swoje piętro).
Niespełniony automatyk. :mrgreen:
https://3d-lamp.photos/
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Przeszło mi to przez myśl, ale po cichu liczyłem na Roberta, że się za to weźmie ;)
Z grubsza opisałem jak to działa i co jak zrobiłem, ale fakt faktem, że jak ktoś się by chciał wziąć za zmianę sposobu pozyskiwania danych z czujników i do tego jeszcze zmienić SVD na SD to możne się pogubić :roll:
Malinkę na testy mam, ale brakło mi termometrów, żeby przejść cały proces od początku i porobić jakieś notatki, postaram się coś wymyślić 8-)
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”