Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Dyskusja toczona od pewnego momentu w tym wątku nie ma nic wspólnego z tematem, a pretensjonalny ton niektórych wypowiedzi nieco mnie zasmuca :( :cry:

Chciałem coś napisać w obronie projektu, twórców, wszystkich którzy się udzielają, ale to skasowałem :(
Nie widzę sensu podsycania tego ognia.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Powiem tak, też się udzielałem na forum sporo, ale jak nie było klas, rozumiałem system, sposób przesyłania danych. Teraz? Dla mnie to czarna magia, a czasu brak by to zgłębić i pomóc w rozwoju.
Obrazek
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Malkontenctwo piszecie.
Popatrzcie tylko na ten wątek, ogłaszacie wielka ankietę co należy zrobić w pierwszej kolejności. Głosowanie, wykresy, tabelki, liczenie wyników.
24 listopada ogłoszenie wyników. Obietnica(spójrzcie na posty z 24.11), że pierwsze miejsca z ankiety dla clauda i apki będą wdrożone na pewno w pierwszej kolejności w 3-4 miesiące.
Mija 2.5 miesiąca i jest info, że jednak te pierwsze miejsca wygrane w głosowaniu nie będą realizowane w pierwszej kolejności, dla przykładu KPOP wygrał, a w.g. ostatniego info ma być realizowany w czwartej kolejności. Kanał o którym mówi się na forum od 3.5 roku że już już za chwilę. Po 3.5 roku wygrywa głosowanie w ankiecie którą sami zrobiliście. Obietnica, że na pewno w 3-4 miesiące będzie zrobione. Po czym info, że jednak nie.
Po co to było? Ta ankieta? Po co?
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

lesny8 pisze: ndz lut 05, 2023 1:19 pm Dyskusja toczona od pewnego momentu w tym wątku nie ma nic wspólnego z tematem, a pretensjonalny ton niektórych wypowiedzi nieco mnie zasmuca :( :cry:

Chciałem coś napisać w obronie projektu, twórców, wszystkich którzy się udzielają, ale to skasowałem :(
Nie widzę sensu podsycania tego ognia.
Napisz coś w obronie tej ankiety, głosowania i sposobu postępowania przez inicjatorów tej ankiety. Chętnie poczytam.
Nie będzie to off topic.

Napiszę to kolejny raz, bardzo cenię Suplę, jej autorów i ogrom włożonej pracy.
Rozumiem problemy z wdrażaniem nowych pomysłów.
Jednak traktujmy się poważnie.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Gitman pisze: ndz lut 05, 2023 12:39 pm
Robert Błaszczak pisze: ndz lut 05, 2023 12:24 pm
Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 12:22 pm Przy tych wszystkich obietnicach które zostały rzucone dotychczas na forum.supla.org myślę że na emeryturze pobawię się tym modułem :lol:
To w tym roku odchodzisz na emeryturę?

;) :lol: :D
Kolejna pusta obietnica :D
Ale jaka obietnica? Ja jestem takim samym użytkownikiem Supli jak i Ty.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 1:11 pm [...]
Miał być otwarty system Open Source, a źródeł serwera ani widu, ani słychu. Fakt, jest wersja na raspberry, kto chce, ma czas się pobawić to sobie postawi.

Źródła arduino? Są, ale wprowadzenie klas był strzałem w kolano. Osobiście jestem zwolennikiem jednego pliku *.ino, a tutaj? Ponad 400 plików z bibliotekami, biblioteczkami... i nagle zmienia się jedna wartość i cała biblioteka diabli bierze, już nie chce się kompilować.

Tak wygląda Open Source? Dziękuję bardzo.
A tu: https://github.com/supla przypadkiem nie ma źródeł serwera? Nie wiem, nie jestem programistą - tylko pytam.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Klew, ile man-dayów potrzeba na wprowadzenie KPOP wg Ciebie?
Obrazek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 1:27 pm Mija 2.5 miesiąca i jest info, że jednak te pierwsze miejsca wygrane w głosowaniu nie będą realizowane w pierwszej kolejności.
Cytując treść z pierwszego posta:
"Pierwsza ankieta dotyczy kolejnego dużego wydania cloud-a (w międzyczasie mogą się pojawić poprawki do wersji 22.11).
Druga ankieta dotyczy aplikacji na smartfony, a dokładnie pierwszej dużej wersji, która zostanie wydana po wprowadzeniu do aplikacji scen i widżetów."
SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 1:27 pm KPOP wygrał, a w.g. ostatniego info ma być realizowany w czwartej kolejności. Kanał o którym mówi się na forum od 3.5 roku że już już za.
Przegapiłem jakieś info ?

Cloud, supla-server, supla-device są rozwijane w miarę równolegle przez różne osoby. Dla aplikacji na smartfony jeszcze musimy wykorzystywać zasoby wspólne ale liczymy, że uda się to zmienić. "OH!" Supla" to niezależny projekt do którego wynajęliśmy zewnętrzną firmę aby nie zużywać własnych zasobów.
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 1:11 pm Źródła arduino? Są, ale wprowadzenie klas był strzałem w kolano. Osobiście jestem zwolennikiem jednego pliku *.ino, a tutaj? Ponad 400 plików z bibliotekami, biblioteczkami... i nagle zmienia się jedna wartość i cała biblioteka diabli bierze, już nie chce się kompilować.

Tak wygląda Open Source? Dziękuję bardzo.
Tak wygląda Open Source :) Każdy może je rozwijać jak chce, ale musi się tym podzielić z innymi, w przypadku Supla.
Kody źródłowe do biblioteki jednoplikowej SuplaDevice pewnie są gdzieś dostępne. Jeśli znajdziesz kogoś zainteresowanego do rozwoju tej wersji SuplaDevice nikt nie może ci tego zabronić.

Wprowadzając nowe rozwiązania trzeba było także rozwijać tę bibliotekę. Jakoś nikt się nie kwapił, dopóki @klew się nie zdecydował coś z nią zrobić. Ale wybrał drogę obiektową, słuszną w tym wypadku, co zaowocowało choćby GUI-Genericem rozwijanym przez @krycha88 a dalej GUI-Generic Builderem. Jest to naprawdę wielki skok w stronę rozwoju DYI oraz "nawracania" modułów innych producentów do Supli ;)

Mając takie narzędzie i ich opiekunów nikt nie jest zainteresowany rozwojem starej biblioteki jednoplikowej SuplaDevice. A i pewnie jej użytkowników jest coraz mniej...
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

pzygmunt pisze: ndz lut 05, 2023 1:55 pm
SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 1:27 pm Mija 2.5 miesiąca i jest info, że jednak te pierwsze miejsca wygrane w głosowaniu nie będą realizowane w pierwszej kolejności.
Cytując treść z pierwszego posta:
"Pierwsza ankieta dotyczy kolejnego dużego wydania cloud-a (w międzyczasie mogą się pojawić poprawki do wersji 22.11).
Druga ankieta dotyczy aplikacji na smartfony, a dokładnie pierwszej dużej wersji, która zostanie wydana po wprowadzeniu do aplikacji scen i widżetów."
SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 1:27 pm KPOP wygrał, a w.g. ostatniego info ma być realizowany w czwartej kolejności. Kanał o którym mówi się na forum od 3.5 roku że już już za.
Przegapiłem jakieś info ?

Cloud, supla-server, supla-device są rozwijane w miarę równolegle przez różne osoby. Dla aplikacji na smartfony jeszcze musimy wykorzystywać zasoby wspólne ale liczymy, że uda się to zmienić. "OH!" Supla" to niezależny projekt do którego wynajęliśmy zewnętrzną firmę aby nie zużywać własnych zasobów.
Tak przegapiłeś info. Klew 4.02 pisze:
"A tak na serio, to na KPOP jeszcze pewnie trochę poczekamy.
Nie konsultowałem tego, ale wydaje mi się, że aktualnie kolejność pracy będzie mniej więcej taka:
1. Wydanie wsparcia scen na iOS (jeszcze w kolejce czekają widgety)
2. Powiadomienia PUSH (czyli temat bardziej cloudowy, ale również wymagający wsparcia po stronie apek)
3. ...
4. KPOP"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”