Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 11:36 am Uwierz mi, że na forum zagląda promil promila wszystkich użytkowników Supli, spory procent użytkowników Supli diy, a udziela się na furum znowu mały procent z tej drugiej grupy.
Dokładnie tak jak piszesz. Do tego dołożyłbym promil malkontentów z małego procenta z tej drugiej grupy. ;) :D :lol:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

dobo pisze: ndz lut 05, 2023 11:41 am Zamel robi to na czym może zarobić i jest to zrozumiałe. Nie ma co liczyć na produkty niszowe, które są robione w formie DIY...
Dlatego powstaje OH! Supla :)
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

pzygmunt pisze: ndz lut 05, 2023 11:49 am
dobo pisze: ndz lut 05, 2023 11:41 am Zamel robi to na czym może zarobić i jest to zrozumiałe. Nie ma co liczyć na produkty niszowe, które są robione w formie DIY...
Dlatego powstaje OH! Supla :)
??
krycha88
Posty: 5186
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 12:05 pm
pzygmunt pisze: ndz lut 05, 2023 11:49 am
dobo pisze: ndz lut 05, 2023 11:41 am Zamel robi to na czym może zarobić i jest to zrozumiałe. Nie ma co liczyć na produkty niszowe, które są robione w formie DIY...
Dlatego powstaje OH! Supla :)
??
viewtopic.php?t=12468
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

pzygmunt pisze: ndz lut 05, 2023 11:49 am
dobo pisze: ndz lut 05, 2023 11:41 am Zamel robi to na czym może zarobić i jest to zrozumiałe. Nie ma co liczyć na produkty niszowe, które są robione w formie DIY...
Dlatego powstaje OH! Supla :)
Przy tych wszystkich obietnicach które zostały rzucone dotychczas na forum.supla.org myślę że na emeryturze pobawię się tym modułem :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 12:22 pm Przy tych wszystkich obietnicach które zostały rzucone dotychczas na forum.supla.org myślę że na emeryturze pobawię się tym modułem :lol:
To w tym roku odchodzisz na emeryturę?

;) :lol: :D
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Jeszcze trochę poczekam na te piękne czasy.
Obrazek
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

krycha88 pisze: ndz lut 05, 2023 12:11 pm
SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 12:05 pm
pzygmunt pisze: ndz lut 05, 2023 11:49 am

Dlatego powstaje OH! Supla :)
??
viewtopic.php?t=12468
Uwierzę jak zobaczę😁.
Szczerze to mie widzę sensu przy tym nasyceniu rynku, a jeszcze biorąc poprawkę na terminowość realizacji pomysłów....
Kibicuję, ale to ślepa uliczka. Instalatorzy kupią zamela, ze względu na gwarancję i obsługę sprzedażową i serwis. Dłubacze kupią coś tańszego. Jaki jest sens robić coś co już robi dobrze Zamel? Dla kilkunastu zł na module instalatorzy zrezygnują z pewnego Zamela? Nie sądzę.
Z kolei my dłubacze nie damy 3x większej ceny niż za esp32, czy innego sonoffa.
Takie zdanie. Zapraszam do dyskusji😁
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 05, 2023 12:24 pm
Duch__ pisze: ndz lut 05, 2023 12:22 pm Przy tych wszystkich obietnicach które zostały rzucone dotychczas na forum.supla.org myślę że na emeryturze pobawię się tym modułem :lol:
To w tym roku odchodzisz na emeryturę?

;) :lol: :D
Kolejna pusta obietnica :D
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Spójrzmy prawdzie w oczy. Tutaj na forum więcej nam się obiecuje niż otrzymujemy. Decyzja o rozwoju jakiegoś modułu OH została podjęta nie wśród ankietowanych, tylko na zapleczu firmy. Znając nasze krajowe realia będzie on kosztował w okolicy 400zł... tyle kosztuje elektronika, modułu, czujniki, trzeba mieć czas by skompletować elementy, poskładać to, żyjemy w ciągłym biegu. Pomysł może fajny, ale nietrafiony. Poświęcacie swój czas, siły, zasoby intelektualne na coś co 90% ludzi nie kupi bo nie umie lutować, programować. Oni wolą gotowe rozwiązania.

Daliście już dużo, naobiecywaliście jeszcze więcej, wywiążcie się choć z części obietnic nam danych. Co ma pomyśleć nowy potencjalny użytkownik który pierwszy raz trafi na forum Supli i przeczyta takie coś? Od 4 lat jest obiecywane KPOP i jeszcze nie ma? No bez przesady. Żeby 4 lata czekać na usunięcie znaku *C? Chyba trzeba poszukać czegoś innego - pomyśli sobie.

Miał być otwarty system Open Source, a źródeł serwera ani widu, ani słychu. Fakt, jest wersja na raspberry, kto chce, ma czas się pobawić to sobie postawi.

Źródła arduino? Są, ale wprowadzenie klas był strzałem w kolano. Osobiście jestem zwolennikiem jednego pliku *.ino, a tutaj? Ponad 400 plików z bibliotekami, biblioteczkami... i nagle zmienia się jedna wartość i cała biblioteka diabli bierze, już nie chce się kompilować.

Tak wygląda Open Source? Dziękuję bardzo.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”