Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie.

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tu masz oficjalnych producentów urządzeń współpracujących z Suplą: https://updates.supla.org/

Z tym że dla włoskiego Comelit oraz Nice producentem jest Zamel.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Znam tą listę. Pisałem o czymś innym. :D
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 11:22 am Oczywiście nie znam statystyk ogólnopolskich, ile użytkowników Supli to użytkownicy urządzeń Zamela. Wnioskując po forum i tym jak się userzy chwalą ilością urządzeń, wnioskując po swoim otoczeniu, to jest procent większościowy. Być może sie jednak mylę. Jestem ciekawy czy takie info jest dostępne, czy to tajemnica handlowa.
W moim odczuciu, użytkownicy Supli działający na różnych arduino, esp i jego wariacjach diy to mniejszość.
Mylę się?
Nie wiem, ja mam sporo modułów Zamela, ale ilościowo jest ich mniej niż innych producentów z podgraną Suplą, a nawet mniej niż mam modułów ZigBee :)
Oczywiście większość użytkowników nie ma większego pojęcia o flashowaniu modułów, więc kupują gotowe rozwiązania takie jak Zamel czy tańsze Sonoffy, Tuye, itp. z wgraną Suplą.
Nawet jeśli większość użytkowników Supli faktycznie używa modułów Zamela, nie zmienia to faktu, że o produktach wypuszczanych na rynek decyduje Zamel a nie projekt Supla.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 11:22 am Oczywiście nie znam statystyk ogólnopolskich, ile użytkowników Supli to użytkownicy urządzeń Zamela. Wnioskując po forum i tym jak się userzy chwalą ilością urządzeń, wnioskując po swoim otoczeniu, to jest procent większościowy. Być może sie jednak mylę. Jestem ciekawy czy takie info jest dostępne, czy to tajemnica handlowa.
W moim odczuciu, użytkownicy Supli działający na różnych arduino, esp i jego wariacjach diy to mniejszość.
Mylę się?
Mysle że mimo wszystko urządzeń Zamela jest jakiś procent ale nie jest to nawet powyżej połowy. Popacz ile tematów przewija się z sonofami gosundami czy zwykłymi wemosami.
https://pietras-81.aqi.eco/
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 11:11 am Ale Supla to Zamel.
Suple bardziej można porównać do Tasmoty.
sbrzoza
Posty: 43
Rejestracja: ndz lut 06, 2022 2:51 pm

klew pisze: sob lut 04, 2023 9:47 pm
Gitman pisze: sob lut 04, 2023 9:45 pm To jest tak samo jak z dodaniem automatu schodowego do suplowych row w sonoff jest i działa a tu nie może być bo a nuż ktoś wykorzysta ten automat schodowy do respiratora :?
mROW ma automat schodowy
szkoda, że na stronie Zamel nie ma o tym informacji :/
ja nie znalazłem i do tej pory nie wiedziałem o takiej możliwości a jest dość istotna (!!)

dla mnie ta funkcja akurat nie ma znaczenia bo nie mam możliwości podłączenia mROW bo mam wyłączniki z podświetleniem ale dla wielu przeczytanie na stronie z opisem produktu może to mieć wpływ przy decyzji o zakupie konkretnego modułu Supla a nie innego producenta.
4xSRW-01, 1xRNW-01, 1xLIW-01, 1xTHW-01, 1xPNW-01, mROW-02, SBW-02, LEW-01, 2xGosund sp111
czekają ;) 1xSLW-02, 1xROW-01
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 11:30 am Znam tą listę. Pisałem o czymś innym. :D

Wiem, ale nawet jeśli w statystykach (i nie tylko ogólnopolskich, bo Supla funkcjonuje ze sporym powodzeniem również poza PL) jest najwięcej urządzeń Zamel i wychodzi z tych statystyk że jest to producent większościowy, to dalej nie wynika z tego że Supla to Zamel :lol:
Ostatnio zmieniony ndz lut 05, 2023 11:36 am przez Robert Błaszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Pietras81 pisze: ndz lut 05, 2023 11:33 am
SOYER pisze: ndz lut 05, 2023 11:22 am Oczywiście nie znam statystyk ogólnopolskich, ile użytkowników Supli to użytkownicy urządzeń Zamela. Wnioskując po forum i tym jak się userzy chwalą ilością urządzeń, wnioskując po swoim otoczeniu, to jest procent większościowy. Być może sie jednak mylę. Jestem ciekawy czy takie info jest dostępne, czy to tajemnica handlowa.
W moim odczuciu, użytkownicy Supli działający na różnych arduino, esp i jego wariacjach diy to mniejszość.
Mylę się?
Mysle że mimo wszystko urządzeń Zamela jest jakiś procent ale nie jest to nawet powyżej połowy. Popacz ile tematów przewija się z sonofami gosundami czy zwykłymi wemosami.
Uwierz mi, że na forum zagląda promil promila wszystkich użytkowników Supli, spory procent użytkowników Supli diy, a udziela się na furum znowu mały procent z tej drugiej grupy.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Robert Błaszczak pisze: ndz lut 05, 2023 11:35 am Wiem, ale nawet jeśli w statystykach (i nie tylko ogólnopolskich, bo Supla funkcjonuje ze sporym powodzeniem również poza PL) jest najwięcej urządzeń Zamel i wychodzi z tych statystyk że jest to producent większościowy, to dalej nie wynika z tego że Supla to Zamel :lol:
Czyli jednak😁.
Supla to Zamel. Dobrze by u mojego sąsiada na ulicy Zielonej też z tego zdawali sobie sprawę.😁
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Zamel robi to na czym może zarobić i jest to zrozumiałe. Nie ma co liczyć na produkty niszowe, które są robione w formie DIY chyba, że dany projekt DIY będzie miał na tyle duże zainteresowanie fanów Supli i zwykłych Kowalskich co spowoduje, że producent będzie widział w tym biznes i wypuści takie urządzenie.
Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o kasę :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”