Pokaż w urządzeniach klienckich.

Kormoran
Posty: 75
Rejestracja: czw lut 11, 2021 9:32 am

Cześć,
co ma za zadanie robić suwak "pokaż w urządzeniach klienckich" w liczniku energi mROWa? Czy włączone czy wyłączone to i tak mi pokazuje kWh przy żarówce, co trochę szpeci wizerunek apki. Chciałbym żeby mierzyło zużycie ale niekoniecznie musi mi to pokazywać w apk na tel. wystarczy jak będę miał podgląd w cloud lub można by zrobić aby pokazywało po kliknięciu w kanał?
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Kormoran pisze: sob lis 26, 2022 6:53 pm Cześć,
co ma za zadanie robić suwak "pokaż w urządzeniach klienckich" w liczniku energi mROWa? Czy włączone czy wyłączone to i tak mi pokazuje kWh przy żarówce, co trochę szpeci wizerunek apki. Chciałbym żeby mierzyło zużycie ale niekoniecznie musi mi to pokazywać w apk na tel. wystarczy jak będę miał podgląd w cloud lub można by zrobić aby pokazywało po kliknięciu w kanał?
Musisz "odczepić" kanał pomiarowy od przekaźnika.

W tym celu wejdź w ustawienia przekaźnika i w polu Powiązany kanał pomiarowy wybierz Brak.
Pozdrawiam
Jakub

PS. Czekam na Supla Offline Party 2024
Kormoran
Posty: 75
Rejestracja: czw lut 11, 2021 9:32 am

jaku2k pisze: sob lis 26, 2022 6:56 pm
Kormoran pisze: sob lis 26, 2022 6:53 pm Cześć,
co ma za zadanie robić suwak "pokaż w urządzeniach klienckich" w liczniku energi mROWa? Czy włączone czy wyłączone to i tak mi pokazuje kWh przy żarówce, co trochę szpeci wizerunek apki. Chciałbym żeby mierzyło zużycie ale niekoniecznie musi mi to pokazywać w apk na tel. wystarczy jak będę miał podgląd w cloud lub można by zrobić aby pokazywało po kliknięciu w kanał?
Musisz "odczepić" kanał pomiarowy od przekaźnika.

W tym celu wejdź w ustawienia przekaźnika i w polu Powiązany kanał pomiarowy wybierz Brak.
No ok ale jak odczepię to przestanie wcale mierzyć? Nawet w cloud nie zobaczę?
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Ukrywa kanał w aplikacji.
Ale w tym przypadku dwa kanały są ze sobą powiązane. Kanał przekaźnika z kanałem licznika energii.
Możesz to w Cloud rozłączyć i ukryć kanał licznika, albo zostawić widoczne w aplikacjach ale przenieść ten kanał do innej lokalizacji, dostępnej tylko dla Ciebie, lub przypisanej do innego identyfikatora dostępu, abyś mógł sobie np. utworzyć w apce nowe konto z tym identyfikatorem i po przełączeniu mieć dostęp do kanałów z pomiarami.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Kormoran pisze: sob lis 26, 2022 6:57 pm ...
No ok ale jak odczepię to przestanie wcale mierzyć? Nawet w cloud nie zobaczę?
Mierzyć nie przestanie. To że odczepisz go w Cloud spowoduje tylko tyle, że w apce widoczne będą dwa kanały a nie jeden.
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Kormoran
Posty: 75
Rejestracja: czw lut 11, 2021 9:32 am

lesny8 pisze: sob lis 26, 2022 7:04 pm
Kormoran pisze: sob lis 26, 2022 6:57 pm ...
No ok ale jak odczepię to przestanie wcale mierzyć? Nawet w cloud nie zobaczę?
Mierzyć nie przestanie. To że odczepisz go w Cloud spowoduje tylko tyle, że w apce widoczne będą dwa kanały a nie jeden.
Ahhh no i teraz "pokaż w aplikacji klienckiej" już spełnia swoją rolę. Dokładnie o to mi chodziło, tylko myślałem, że po rozłączeniu przestanie mierzyć. Super dzięki bardzo. Temat do wywalenia ^^
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL mROW-02”