v22.12-beta - zapraszamy do testów

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Zapraszam do testowania nowej wersji aplikacji v22.12-beta dla Android.

Główne zmiany:
- Wprowadzono możliwość uruchamiania scen z aplikacji.
- Widżety - dodano wsparcie dla termometrów i scen. Ponadto widżety korzystają teraz z nowej właściwości serwerów pozwalającej na wykonywanie akcji poza głównym połączeniem aplikacji. Dzięki temu widżety sprawniej działają w sytuacji gdy smartfon przełącza się pomiędzy WiFi, a GSM-em (wymaga serwera w wersji >= 22.11). Widżety zyskały również wsparcie dla trybu nocnego (nie dotyczy ikon użytkownika co wymaga jeszcze zmian na serwerze).

Obecna beta zyska jeszcze kilka drobiazgów o czym będziemy informować.
Po przejściu testów na forum/fb, aplikacja trafi go oficjalnego kanału dla testerów w Google Play.

https://drive.google.com/file/d/1YXru6m ... share_link
Załączniki
Beta1-Screenshot1.png
Beta1-Screenshot1.png (152.45 KiB) Przejrzano 1689 razy
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Po pobraniu i zainstalowaniu wszedłem na sceny i zobaczyłem pusto :shock: , ale po chwili zorientowałem się, że byłem na innym koncie gdzie scen nie mam ;)
Przełączyłem się na domowe konto domyślne, wszedłem w sceny. Spróbowałem uruchomić i się nie odpaliła :roll: Dopiero ubicie apki i uruchomienie na nowo pozwoliło na uruchomienie sceny.

Edit:
Drugi raz nie jestem tego w stanie powtórzyć
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

U mnie dla widgetów do scen wyświetla się "kanał usunięty" pomimo, że mogę wykonać scenę z aplikacji.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Akurat dzisiaj robiłem scenę do oświetlenia świątecznego, a tu taka niespodzianka, jestem pod wrażeniem :D
Mała uwaga po zainstalowaniu widget który miałem na ekranie stał się niedostępny.
To w sumie pierdoła, ale zgłaszam :)
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Jeżeli, wykonam scenę z aplikacji gdzie jest np. roleta to apka strasznie zamula przy przewijaniu listy kanałów aż do momentu całkowitego zamknięcia / otworzenia rolety.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

krycha88 pisze: sob gru 03, 2022 6:10 pm Jeżeli, wykonam scenę z aplikacji gdzie jest np. roleta to apka strasznie zamula przy przewijaniu listy kanałów aż do momentu całkowitego zamknięcia / otworzenia rolety.
Sprawdziłem u siebie i nie mam tego efektu, po wykonaniu sceny z roletą aplikacja reaguje poprawnie.
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jak często widget odświeża dane?
Dodałem dwa dla tego samego kanału temperatury i wyświetlają różne wskazania, kliknięcie w wigdet odświeża dane.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

krycha88 pisze: sob gru 03, 2022 6:10 pm Jeżeli, wykonam scenę z aplikacji gdzie jest np. roleta to apka strasznie zamula przy przewijaniu listy kanałów aż do momentu całkowitego zamknięcia / otworzenia rolety.
Masz rolety na srw czy na GG?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Yepestis pisze: sob gru 03, 2022 6:18 pm Jak często widget odświeża dane?
Dodałem dwa dla tego samego kanału temperatury i wyświetlają różne wskazania, kliknięcie w wigdet odświeża dane.
Z tego co pamiętam to ustawiony jest minimalny czas rekomendowany przez Google, czyli co 30 min. Ale w zasadzie to system decyduje o tym kiedy odświeżyć.
Kliknięcie wymusza odświeżenie
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

klew pisze: sob gru 03, 2022 6:51 pm
krycha88 pisze: sob gru 03, 2022 6:10 pm Jeżeli, wykonam scenę z aplikacji gdzie jest np. roleta to apka strasznie zamula przy przewijaniu listy kanałów aż do momentu całkowitego zamknięcia / otworzenia rolety.
Masz rolety na srw czy na GG?
Na GG.
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Android”