Problem z dodaniem urządzenia do aplikacji

M.Baka
Posts: 14
Joined: Fri Dec 09, 2022 4:59 pm

Post

Witam, dziś znajomy zamontował mi LIW-01 wraz z zasilaczem ZIM-12/08 do współpracy z licznikiem ADELID L3F.RESET.
Jednak nie potrafię odnaleźć urządzenia oraz dodać urządzenia w aplikacji.
Dioda w LIW miga szybkim zielonym światłem oraz gdy na liczniku energi Adelid zaświeci się dioda IMP tak samo na liczniku impulsów LIW zaświeci na czerwono.
router obsługuje tylko wi-fi 2,4 GHz

Co robię nie tak lub czy coś jest źle zrobione? :roll:
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
M.Baka
Posts: 14
Joined: Fri Dec 09, 2022 4:59 pm

Post

Po przytrzymaniu przycisku 5 sekund a następnie krótkie naciśnięcie coś ruszyło tylko nie potrafi tego skończyć.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Połącz się ręcznie z siecią rozgłaszaną przez moduł i otwórz http://192.168.4.1
M.Baka
Posts: 14
Joined: Fri Dec 09, 2022 4:59 pm

Post

Właśnie próbowałem i nie potrafię się połączyć 🤔
Mam tylko po połączeniu że sieć zapisano ale nie połączono i po chwili sieć która jest rozgłaszana przez moduł się traci i znów po chwili wskakuje ale nie trwa to dłuższy czas tylko kilkanaście sekund :roll:
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Użyj innego smartfon-a lub pc-ta
M.Baka
Posts: 14
Joined: Fri Dec 09, 2022 4:59 pm

Post

Komputer widzi sieć zamel cały czas tylko nic z tego.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
pzygmunt
Posts: 18356
Joined: Tue Jan 19, 2016 9:26 am
Location: Paczków

Post

Nie masz gdzieś w pobliżu routera Tenda ?
M.Baka
Posts: 14
Joined: Fri Dec 09, 2022 4:59 pm

Post

Próbowałem na dwóch różnych telefonach Xiaomi z androidem 12 i bodajże 10 oraz na Sony nie wiem jaki android.
TP-link oraz d-link
Może być "uszkodzony" fabrycznie mój egzemplarz liw'a?
W pobliżu działa jednostka wewnętrzna pompy ciepła firmy Mitsubishi która posiada sterownik pokojowy ale to chyba komunikacja radiowa?
Oraz jednostka ta posiada moduł wi-fi może to mieć jakikolwiek wpływ?
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
User avatar
klew
Posts: 8357
Joined: Thu Jun 27, 2019 12:16 pm
Location: Wrocław

Post

Starszy soft do obsługi Wi-Fi na LIW ( i innych urządzeniach) zawierał błąd, który powodował że urządzenie w trybie konfiguracyjnym resetowało się gdy w pobliżu był np router Tenda. Router może być też u sąsiada.
Pomaga aktualizacja softu, tylko trzeba dać urządzenie w inne miejsce i tam się z nim połączyć
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
M.Baka
Posts: 14
Joined: Fri Dec 09, 2022 4:59 pm

Post

Mieszkam w zabudowaniu domów jednorodzinnych dosyć rzadko zabudowanych, jeżeli mój telefon oraz pozostałe sprzęty nie widzą obcej sieci która jest na routerze tenda to chyba nie ma problemu?

Return to “ZAMEL LIW-01”