Supla SRW-01 - prosze o pomoc

Sterownik rolet
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

A przesłałbyś do mnie te, które tak dziwnie działają?
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

Numery sterowników wysłane na PW
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

djalex pisze: pn sty 02, 2023 6:18 pm Oba sterowniki są w puszce podwójnej, siła sygnału WIFI na jednym pokazuje ok 64%, na drugim 44%. W czym może pomóc wyciągnięcie z puszki? wydaje mi się że wtedy problem by był zamiennie przy zamykaniu bądź przy otwieraniu a występuje tylko przy otwieraniu. Wrócę z pracy to je wyciągnę i podam numery.
Może pomóc ja miałem 3 przypadki gdzie w puszce sterownik dziwnie się zachowywał lub nie łapał od razu a co któreś kliki. Wyciągnięcie z puszki powodowało że wszystko działało bez problemu. W tym momencie wymieniałem zwykle druty na linki to raz i ma też znaczenie jak idą kable chyba obok lub przez modul
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

Skoro jest moduł do puszki to tam powinien się znajdować a nie wisieć poza nią. Jeśli nie działa w miejscu przeznaczenia to jest to sytuacja niedopuszczalna. Znaczenia też nie ma czy to jest przewód typu DY (drut) czy LGY (linka). Mam w domu w innym miejscu 3 moduly obok siebie w puszce potrójnej a więc jeszcze większa plątanina przewodów a problem nie wystepuje.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Zostałeś poproszony o wyciągnięcie modułów z puszek na próbę a nie na stałe. Wyciągnij je na próbę, sprawdź czy wtedy działają poprawnie, dokręć przy okazji przewody. O wynikach poinformuj, wtedy koledzy z ZAMEL będą mogli coś więcej powiedzieć.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

djalex pisze: wt sty 03, 2023 3:06 pm Skoro jest moduł do puszki to tam powinien się znajdować a nie wisieć poza nią. Jeśli nie działa w miejscu przeznaczenia to jest to sytuacja niedopuszczalna. Znaczenia też nie ma czy to jest przewód typu DY (drut) czy LGY (linka). Mam w domu w innym miejscu 3 moduly obok siebie w puszce potrójnej a więc jeszcze większa plątanina przewodów a problem nie wystepuje.
Przecież pisaliśmy na PW. I uzgodniliśmy, że na próbę przełożysz je w inne miejsce bo masz taką możliwość. Następnie w zależności od rezultatu będziemy działać dalej.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

Mirosław F. pisze: wt sty 03, 2023 3:40 pm
Przecież pisaliśmy na PW. I uzgodniliśmy, że na próbę przełożysz je w inne miejsce bo masz taką możliwość. Następnie w zależności od rezultatu będziemy działać dalej.
I tak zrobię, dam w te miejsce inne moduły. A we wcześniejszym moim wpisie chciałem tylko się odnieść do wypowiedzi mojego poprzednika a nie robić zamieszanie. Skoro jednak tak wyszło to przepraszam.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Noc się nie stało. Ja czekam na feedback.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
Awatar użytkownika
myxhir
Posty: 358
Rejestracja: czw sty 07, 2021 12:16 pm
Lokalizacja: Skórzewo, Poznań

djalex pisze: wt sty 03, 2023 3:06 pm Skoro jest moduł do puszki to tam powinien się znajdować a nie wisieć poza nią. Jeśli nie działa w miejscu przeznaczenia to jest to sytuacja niedopuszczalna. Znaczenia też nie ma czy to jest przewód typu DY (drut) czy LGY (linka). Mam w domu w innym miejscu 3 moduly obok siebie w puszce potrójnej a więc jeszcze większa plątanina przewodów a problem nie wystepuje.
Żeby już nie ciągnąć niepotrzebnie wątku, mój post miał zaznaczyć że nieraz wyciagniecie z puszki pomagało skoro pomagało tzn że przy montażu do puszki coś musiało nie zagrać a nie że moduł musi pracować na zewnątrz. Takie wyciągnięcie potrafi wyeliminować ew. Uszkodzenie modułu bo jeśli po wyciągnięciu sytuacja nie ulega poprawie to możliwe że coś z modułem jak się polepsza to albo ułożenie kabli albo naprężenie albo coś innego. Ja miałem problem w miejscu gdzie była ostatnia wiązka czyli tylko L, N i PE a w puszkach gdzie się schodziło kilka wiązek nie także tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1780
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

myxhir pisze: wt sty 03, 2023 7:59 pm
djalex pisze: wt sty 03, 2023 3:06 pm Skoro jest moduł do puszki to tam powinien się znajdować a nie wisieć poza nią. Jeśli nie działa w miejscu przeznaczenia to jest to sytuacja niedopuszczalna. Znaczenia też nie ma czy to jest przewód typu DY (drut) czy LGY (linka). Mam w domu w innym miejscu 3 moduly obok siebie w puszce potrójnej a więc jeszcze większa plątanina przewodów a problem nie wystepuje.
Żeby już nie ciągnąć niepotrzebnie wątku, mój post miał zaznaczyć że nieraz wyciagniecie z puszki pomagało skoro pomagało tzn że przy montażu do puszki coś musiało nie zagrać a nie że moduł musi pracować na zewnątrz. Takie wyciągnięcie potrafi wyeliminować ew. Uszkodzenie modułu bo jeśli po wyciągnięciu sytuacja nie ulega poprawie to możliwe że coś z modułem jak się polepsza to albo ułożenie kabli albo naprężenie albo coś innego. Ja miałem problem w miejscu gdzie była ostatnia wiązka czyli tylko L, N i PE a w puszkach gdzie się schodziło kilka wiązek nie także tyle ode mnie.
Zabrzmiało całkiem groźnie 🤣
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”