Supla SRW-01 - prosze o pomoc

Sterownik rolet
Mariushrek
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 19, 2022 5:15 pm

Hej,

Jakiś czas temu natknąłem sie na forum na temat który dotyczył sterownika rolet SRW-01 oraz problemu z zamykaniem czy otwieraniem rolet przy uzyciu przycisku i aplikacji. Mam 5 takich urządzeń, ale niestety wydaje mi się, że cos jest z nimi nie tak.

Konfiguracja wyglada tak:
- Łącznik żaluzjowy (monostabilny) firmy OSPEL
- SRW-01

Na czym polega problem?
A więc, niejednokrotnie musze nacisnąć pare razy przycisk fizyczny, aby roleta po pewnym momencie postanowila sie opuscic lub podciagnac. Bardzo czesto slysze jak w SRW nastepuje klik, roleta jakby ruszyla na milimetr i przestawala sie poruszac. Dopiero za N-tym razem (albo i nie) roleta rusza. Podobny problem jest z aplikacja - zdarza sie, ze jak zamykam/otwieram grupe rolet, to jedna, czy dwie rolety "zostają" i sie nie poruszaja. Przyznam szczerze, ze jest to dosc - denerwujace, a czasami uciazliwe. Podobny problem sie tez zdarzał jak był ustawiony harmonogram (któraś roleta się nie zamykała lub otwierała).

Ostatni taki problem zdarzył sie nawet w dniu wczorajszym (19/12) w okolicach godziny 17:43 dla jednej z rolet oraz dzisiaj o 9:44 dla innej - operacja wykonywana z poziomu aplikacji.

Odkryłem ostatnio, w aplikacji, że jak proces zamykania / otwierania rolety nie zostanie wyzwolony to zeruje sie czas pracy oraz czas połączenia - nie wiem czy to może być jakaś wskazówka, albo zupełnie nieistotna informacja.

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie,
Mariusz
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

Jaki masz poziom sygnału przy odbiornikach?
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wybierz ten najbardziej zawodny i sprawdź jaki ma numer na nalepce. Upewnij się, że jest tam najnowsza wersja oprogramowania (v2.8.53). Sprawdź czy Ospele nie mają podświetlenia. Wysuń moduł z puszki i wtedy sprawdź czy nadaj się tak niepoprawnie zachowuje. Dokręć zaciski. Upewnij się, że typ wejścia odpowiada temu jaki jest rodzaj łącznika (monostabilny/bistabilny).
Mariushrek
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 19, 2022 5:15 pm

Hej,

Odpowiadając na post @MadOnion78:

To pokazuje aplikacja Supla:
1: RSSI: -73,, siła sygnału 56%
2: RSSI: -64, siła sygnału: 70%
3: RSSI: -54, sila sygnału: 92% (problem z dzisiaj)
4: RSSI: -70, siła sygnału: 60%
5: RSSI: -86, sila sygnalu: 30% (problem z wczoraj)

To statystyki z routera:
1: Siła sygnału: -59 dBm
2. Siła sygnału: -53dBm
3. Siła sygnału: -39dBm
4. Siła sygnału: -50dBm
5. Siła sygnału: -65dBm


Odpowiadając na post @pzygmunt:
Postaram sie to zrobić jutro, bo z racji okresu świątecznego jestem "w rozjazdach" ;)

Aczkolwiek - te najbardziej zawodne maja soft: 2.8.31 (wiec widocznie przyda im sie upgrade).
Zaciski powinny być okey - ale potwierdze to.


Dzieki,
Mariusz
Mariushrek
Posty: 4
Rejestracja: pn gru 19, 2022 5:15 pm

pzygmunt pisze: wt gru 20, 2022 9:17 am Wybierz ten najbardziej zawodny i sprawdź jaki ma numer na nalepce. Upewnij się, że jest tam najnowsza wersja oprogramowania (v2.8.53). Sprawdź czy Ospele nie mają podświetlenia. Wysuń moduł z puszki i wtedy sprawdź czy nadaj się tak niepoprawnie zachowuje. Dokręć zaciski. Upewnij się, że typ wejścia odpowiada temu jaki jest rodzaj łącznika (monostabilny/bistabilny).
Hej,
Wyciągnąłem wszystkie SRW z puszek, sprawdziłem:
- są poprawnie podłączone i podokręcane
- w ustawieniach mają monostabilny
- upgrade zrobiony
- ospele nie mają podświetlenia

Zacząłem robić serie gora-dol, czy to z aplikacji, czy to z przycisku i w pewnym momencie jeden z nich (Supla 186559 - id 5098) nie ruszył przy zamykaniu grupy (załączony screenshot). Niestety, jestem przejazdem w mieszkaniu i nie będę miał okazji sprawdzać obsługi przyciskiem (ale zostawiam je na zewnątrz puszek), ale wygląda na to, że coś nie gra do końca - albo mi się wydaje. :-)

Aczkolwiek - gdzie może być problem?

Dzięki wielkie,
Mariusz
Załączniki
Screenshot_20221221_123726_SUPLA.jpg
Screenshot_20221221_123726_SUPLA.jpg (149.46 KiB) Przejrzano 540 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Najpierw należałoby je pomęczyć trochę poza grupą przy powyciąganych modułach z puszek. Generalnie jeśli wszystkie rolety są na jednej fazie i ruszają jednocześnie to może coś się tam negatywnego dzieje. Spróbuj utworzyć jakąś scenę w której dasz jakieś opóźnienia pomiędzy startem poszczególnych rolet.
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

U mnie podobny problem, 8 rolet, spięte w grupę i sterowane m.in. harmonogramem: problem występuje tylko przy 2 konkretnych roletach tzn zamykanie jest ok (zawsze) ale otwieranie już nie, najczęściej jedna z nich lub dwie, rożnie i losowo się nie otwierają z resztą rolet. Próba otwarcia pojedyńczo każdej z nich czy to z przycisku czy z apki wymaga kilku prób i tak jak kolega wspomniał wyżej słychać klik przekaźnika ale dopiero po kilku takich próbach roleta(y) się otwiera. Wydaje mi się że to problem sprzętowy.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

djalex pisze: pn sty 02, 2023 5:07 pm U mnie podobny problem, 8 rolet, spięte w grupę i sterowane m.in. harmonogramem: problem występuje tylko przy 2 konkretnych roletach tzn zamykanie jest ok (zawsze) ale otwieranie już nie, najczęściej jedna z nich lub dwie, rożnie i losowo się nie otwierają z resztą rolet. Próba otwarcia pojedyńczo każdej z nich czy to z przycisku czy z apki wymaga kilku prób i tak jak kolega wspomniał wyżej słychać klik przekaźnika ale dopiero po kilku takich próbach roleta(y) się otwiera. Wydaje mi się że to problem sprzętowy.
A próbowałeś może wyjąc te sterowniki z puszki na zewnątrz? Sprawdź jak wtedy się zachowują. Podaj mi również numery jakie znajdują się na tyle obudowy.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

Oba sterowniki są w puszce podwójnej, siła sygnału WIFI na jednym pokazuje ok 64%, na drugim 44%. W czym może pomóc wyciągnięcie z puszki? wydaje mi się że wtedy problem by był zamiennie przy zamykaniu bądź przy otwieraniu a występuje tylko przy otwieraniu. Wrócę z pracy to je wyciągnę i podam numery.
djalex
Posty: 446
Rejestracja: pt gru 20, 2019 10:59 pm
Lokalizacja: Rydułtowy

Jeśli to istotne to oba te sterowniki były zakupione w zestawie fabrycznym ZSW-01
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”