Termostat

Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

A co jest awaryjnego w funkcji termostatu z GG? Termostat działa lokalnie bez dostępu do sieci Internet i nie znam żadnych problemów w jego funkcjonowaniu.
Oczywiście wszystkie aktualne termostaty, to pewnego rodzaju protezy. Do puki nie będzie wsparcia dla termostatów w Supla Cloud i w aplikacji, to niestety tak to wygląda.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

kwiato168 pisze: śr gru 28, 2022 9:01 am
djack2017 pisze: wt gru 27, 2022 10:57 am viewtopic.php?t=11759
a można tu zastosować czujni 18b20 ?
Można (DS18B20, AM2301, Si7021)
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

kwiato168 pisze: śr gru 28, 2022 8:56 am
YoMan pisze: wt gru 27, 2022 8:33 am
kwiato168 pisze: wt gru 27, 2022 8:12 am Witam potrzebuję termostat do sterowanie on/off czy może ktoś coś polecić ?
GuiGeneric i opcja warunkowania przekaźnika lub soft termostatu od @elmaya. Ostatecznie termostat w skryptach fracza
to rozwiązanie jest zbyt awaryjne potrzebuję czegoś pewniejszego
Bardziej pewnego od GG z warunkowaniem lub softu od @elmaya? Niestety nie znam. Z mojego punktu widzenia soft termostatu jest niemal równie bezawaryjny co produkty komercyjne. GG z warunkowaniem nie testowałem ale z opinii na forum wnioskuję, że równie bezawaryjne. Oba rozwiązania po prostu mogą działać zupełnie offline, niezależnie od połączenia z siecią. Jedyne co je zatrzyma to brak energii elektrycznej lub awaria elektroniki. Soft termostatu działa u mnie bezawaryjnie (tak jak już wcześniej pisałem) od 2 lat - 6 urządzeń i od 6 miesięcy - 10 urządzeń
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Lukas2022 pisze: wt gru 27, 2022 7:10 pm Zainteresowałem się Twoim wpisem "GuiGeneric i opcja warunkowania przekaźnika". Możesz opisać lub dodać poradnik, film jak działa.
Nie mogę, ponieważ osobiście nie używam tego rozwiązania natomiast było bardzo dużo postów na forum o tym jakiś czas temu jak zostało to wprowadzone. Szukaj w dziale GuiGeneric

Na pewno musisz sobie wygenerować soft GG zaznaczając opcję "warunkowanie przekaźników".
Jeżeli dobrze pamiętam tam wybierasz opcję czy sterujesz wilgotnością czy temperaturą oraz czy zależy ci na ogrzewaniu czy schładzaniu. Następnie podajesz wartości górną i dolną: w opcji ogrzewania przy dolnej przekaźnik się załącza a przy górnej wyłącza. Ot cała filozofia.
Raczej nie jest to rocket science więc powinieneś dać radę. Jeżeli napotkasz problem to wrzuć screena i coś poradzimy
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Czy wiadomo kiedy natywne wsparcie termostatów, czy trwają wgl pracę nad tym?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Sk_uter pisze: śr gru 28, 2022 6:46 pm Czy wiadomo kiedy natywne wsparcie termostatów, czy trwają wgl pracę nad tym?
może następna zima
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
kwiato168
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 27, 2021 8:37 am

A możecie polecić jakiś gotowy termostat tak aby tylko go zsuplić?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

kwiato168 pisze: czw sty 12, 2023 3:20 pm A możecie polecić jakiś gotowy termostat tak aby tylko go zsuplić?
Niestety nie. Problemem jest brak wsparcia termostatu po stronie systemu Supla. Te co działają to pewnego rodzaju protezy w formie DIY.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
kwiato168
Posty: 64
Rejestracja: śr sty 27, 2021 8:37 am

ustawiłem warunkowanie przekaźnika wygenerowanym w gg na sonoff 4ch i nie działa mi warunkowanie
mam podpięte 8 czujników pod rx
czy ma ktoś pomysł dlaczego może nie działać
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

kwiato168 pisze: śr lut 01, 2023 1:30 pm ustawiłem warunkowanie przekaźnika wygenerowanym w gg na sonoff 4ch i nie działa mi warunkowanie
mam podpięte 8 czujników pod rx
czy ma ktoś pomysł dlaczego może nie działać
Ciężko stwierdzić. Opis dość lakoniczny "nie działa".
Coś więcej? Masz wyświetlane temperatury z tych 8 czujników? Masz ustawione warunkowanie do właściwego czujnika? Wybrany właściwy przekaźnik? etc.
I wnioskuję, że jesteś na początku drogi zwanej "suplozą" więc może nie zaczynaj konfiguracji od 8 czujników :) Weź jeden czujnik i jeden przekaźnik i się pobaw jak reaguje, kiedy załącza, kiedy wyłącza ... zrozumiesz wtedy zasadę działania i będzie ci łatwiej to rozbudować.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”