Automatyczna aktualizacja modułu

krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Po krótkich bojach udało się się przebudować moduł do aktualizacji w GG oraz Builderze :)
aktualizacja_1.PNG
aktualizacja_1.PNG (20.9 KiB) Przejrzano 1141 razy
Aktualizacja automatyczna polega na tym, że GG odpytuje buildera i podejmuje następujące kroki:
  • Jeżeli wersja jest najnowsza - nic nie robi
  • Jeżeli pojawiła się nowa wersja i jest wygenerowany najnowszy soft - aktualizuje moduł
  • Jeżeli pojawiła się nowa wersja ale soft nie został jeszcze wygenerowany - builder wygeneruje go w ciągu 5min a następnie przy ponownym odpytaniu buildera wykona się krok 2 czyli nastąpi aktualizacja
W tym mechanizmie nie trzeba już pamiętać jakie opcje się zaznaczyło przy generowaniu.

Jeżeli z jakiś powodów chcemy dodać nowe opcje które nie były w kompilacji należy wygenerować nowy soft a następnie można wgrać go za pomocą linku "OTA url" lub ręcznie. Po takiej czynności aktualizacja automatyczna będzie generować soft wg nowych parametrów.

Aktualizacja dla moduł 1MB jest trochę bardziej skomplikowana bo należy ją wykonać 2 etapowo. Tutaj też dodałem wsparcie.
  • Wykonujemy aktualizację automatyczną - czyli wykonuje się krok 3, krok 2 się zakończy prawdopodobnie błędem, ale nic straconego można pobrać nowo wygenerowany soft za pomocą opcji "Pobierz"
  • Teraz wystarczy wgrać GUI-GenericUpdater po przez wciśnięcie przycisku
  • Wgrywamy pobrany soft :)
Mam nadzieje, że pomysł się spodoba bo kosztowało nas to trochę czasu :)
Załączniki
5min.PNG
5min.PNG (29.5 KiB) Przejrzano 1141 razy
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
MadOnion78
Posty: 1060
Rejestracja: ndz lis 24, 2019 3:53 pm
Lokalizacja: Głubczyce

:shock:
3x SRW-01, 1x mSRW-01, 7x ROW-02, 2x SBW-02, 2x LIW-01, 1x SLW-02, 1x SLW-02, 1x MEW-01, 1x DIW-01, RNW-01 ;)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

krycha88 pisze: śr sty 11, 2023 8:11 pm
W tym mechanizmie nie trzeba już pamiętać jakie opcje się zaznaczyło przy generowaniu.
Mam nadzieje, że pomysł się spodoba bo kosztowało nas to trochę czasu :)
Jeszcze jak :)
Pozdrawiam
Wojtek
LukaszH
Posty: 639
Rejestracja: sob gru 14, 2019 11:49 pm

Super sprawa :D
Nie bardzo mam jak sprawdzić czy działa automat bo nie ma nowszej wersji :P ale tak z ciekawości te pliki wygenerowane są przytrzymywane na serwerze? Tu też drugie pytanie: jeśli ktoś ma identyczną konfigurację (to samo urządzenie powiedzmy), to plik jest ten sam dla wszystkich którzy wcisną aktualizuj i nawet nie będzie trzeba czekać tych 5 min?
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

LukaszH pisze: śr sty 11, 2023 9:14 pm ale tak z ciekawości te pliki wygenerowane są przytrzymywane na serwerze? Tu też drugie pytanie: jeśli ktoś ma identyczną konfigurację (to samo urządzenie powiedzmy), to plik jest ten sam dla wszystkich którzy wcisną aktualizuj i nawet nie będzie trzeba czekać tych 5 min?
Tak, nie będzie trzeba czekać moduł od razu się zaktualizuje
https://gui-generic-builder.supla.io/
Leszekbialy
Posty: 97
Rejestracja: pt kwie 06, 2018 9:29 pm

:shock: szacun, kawa i ciacho
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Wziąłem pierwszego gosunda pod ostrzał wchodze w GUI zaznaczam płytke i mam errora:
Screenshot_2.png
Screenshot_2.png (81.57 KiB) Przejrzano 1054 razy
Jak dodatkowo zaznacze np Warunkowanie przekaźnika to generuje.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
bokk
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 01, 2019 4:26 am

U mnie też - błąd gerenowania dla modułów Gosund SP111 1.1 i Sonoff S26
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Jak wyklikacie ręcznie takie same opcje co się podpowiadają się na podstawie płytek to też nie przechodzi ?
https://gui-generic-builder.supla.io/
bokk
Posty: 90
Rejestracja: pt mar 01, 2019 4:26 am

jeśli wybiorę ręcznie ustawienia albo pobiorę szablon dla danego urządzenie np. SP111 1.1 z JSON to można wygenerować soft. A przy próbie automatycznej aktualizacji z 5.7.8 na S26 po wygenerowaniu softu po komunikacie błąd oprogramowania popierz przekierowuje na czystą stronę i nie podbiera pliku
Ostatnio zmieniony czw sty 12, 2023 8:42 am przez bokk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”