Automatyczna aktualizacja modułu

Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

jaku2k pisze: ndz sty 15, 2023 9:19 pm Może dałoby się dorobić krańcówkę sygnalizującą czy jest nowa wersja i wirtualny przekaźnik uruchamiający aktualizację :idea:

W takim wypadku moglibyśmy konfigurować sobie w Cloudzie "otwieranie furtki" dla nowego GG :D
Jest was naprawdę dużo użytkowników. Takie automatyzacje wyzwalane także automatycznie tak naprawdę zajadą buildera i przyniosą więcej szkody użytkownikom modułów z GG na pokładzie niż pożytku. Staramy się jak najbardziej udogodnić nam korzystanie z GUI-Generica ale nie chcemy, abyście zarżnęli buildera.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Goral64 pisze: ndz sty 15, 2023 9:25 pm
jaku2k pisze: ndz sty 15, 2023 9:19 pm Może dałoby się dorobić krańcówkę sygnalizującą czy jest nowa wersja i wirtualny przekaźnik uruchamiający aktualizację :idea:

W takim wypadku moglibyśmy konfigurować sobie w Cloudzie "otwieranie furtki" dla nowego GG :D
Jest was naprawdę dużo użytkowników. Takie automatyzacje wyzwalane także automatycznie tak naprawdę zajadą buildera i przyniosą więcej szkody użytkownikom modułów z GG na pokładzie niż pożytku. Staramy się jak najbardziej udogodnić nam korzystanie z GUI-Generica ale nie chcemy, abyście zarżnęli buildera.
Z przekaźnikiem to może przesada, ale czy odpytywanie o nową wersję jest równie niebezpieczne?
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3129
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

jaku2k pisze: ndz sty 15, 2023 9:26 pm Z przekaźnikiem to może przesada, ale czy odpytywanie o nową wersję jest równie niebezpieczne?
Zwłaszcza odpytywanie :) To ono inicjuje generowanie firmware w nowszej wersji, jeśli takowego jeszcze nie ma.

A tak na szybko, aktualnie na serwerze przechowywane jest 780 różnych kombinacji opcji w różnych językach.
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Aktualna forma aktualizacji jest najbardziej optymalną dla użytkownika i naszych zasobów ;) nie każda poprawka tyczy wszystkich urządzeń więc nie ma sensu generować czegoś na zapas.
https://gui-generic-builder.supla.io/
jaku2k
Posty: 830
Rejestracja: ndz maja 24, 2020 8:40 pm
Kontakt:

Dziękuję za odpowiedzi. Nie byłem tego świadom. Myślałem, że to może po prostu "porównywać numerek".

Tak czy inaczej - dziękujemy. GUI Generic zmienia się na lepsze!
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

Goral64 pisze: ndz sty 15, 2023 9:34 pm
jaku2k pisze: ndz sty 15, 2023 9:26 pm Z przekaźnikiem to może przesada, ale czy odpytywanie o nową wersję jest równie niebezpieczne?
Zwłaszcza odpytywanie :) To ono inicjuje generowanie firmware w nowszej wersji, jeśli takowego jeszcze nie ma.

A tak na szybko, aktualnie na serwerze przechowywane jest 780 różnych kombinacji opcji w różnych językach.
Mój zamysł z generowaniem "na zapas" przewidywał właśnie to że zasoby sprzętowe są ograniczone i zamiast generować na rządanie w "godzinach szczytu" można by je generować w momencie gdy serwer się "nudzi".
Może i to przekombinowane ale to tylko luźne rozważania :)
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1772
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Już kiedyś proponowałem generowanie najpopularniejszych kombinacji, odbiło się echem.
Obrazek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8177
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jeśli konfiguracja jest popularna, to tylko pierwsza osoba generująca taką konfigurację będzie czekać. Tysiące kolejnych osób dostaną wersję skompilowaną przez tą pierwszą osobę.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

A może da się zrobić żeby nowe wersje kompilowały się tylko na te urządzenia w których jest funkcja która się zmieniła. Jeżeli nie mam np. OLED-a a zmiany dotyczą tylko tej funkcji, to nie ma sensu tworzyć softu jak i aktualizować modułu. Nie wszyscy śledzą wątki co się zmienia na bieżąco.
Pozdrawiam
Wojtek
krycha88
Posty: 5175
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

wojtas567 pisze: pn sty 16, 2023 5:02 pm A może da się zrobić żeby nowe wersje kompilowały się tylko na te urządzenia w których jest funkcja która się zmieniła. Jeżeli nie mam np. OLED-a a zmiany dotyczą tylko tej funkcji, to nie ma sensu tworzyć softu jak i aktualizować modułu. Nie wszyscy śledzą wątki co się zmienia na bieżąco.
:o :shock: :D
https://gui-generic-builder.supla.io/
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”