Jaki sterownik do elektromagnesu przy furtce ?

Paquito
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 19, 2023 8:55 am

Ze względu na to, że jestem amatorem, to proszę Was o pomoc w następującej kwestii.
Chciałbym sterować elektrozaczepem furtki poprzez aplikację.
Mam furtkę z elektromagnesem otwieraną guzikiem z domofonu w domu, elektrozaczep jest z pamięcią.
Jaki sterownik musiałbym kupić aby móc otwierać elektrozaczep z aplikacji ? Przy elektromagnesie pewnie nie ma napięcia na stałe, a pojawia się ono w czasie wciśnięcia guzika w domofonie w domu. Dodatkowego przewodu nie mam możliwości aby pociągnąć z domu. Mam dostęp do 220V z automatu bramy i ewentualnie 24V też z automatu.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jaki model domofonu tam masz ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Abyś mógł sterować tym elektrozaczepem zarówno z domofonu jak i innego urządzenia, to musisz mieć ten sam potencjał/napięcie doprowadzone.

Elektrozaczep pewnie jest podłączony do domofonu i do zasilania domofonu. Pewnie GND "-" jest podłączone na stałe, a + jest podawany z domofonu.
Prawdopodobnie możesz tam użyć SBW-02. Pod złącze 11 na SBW podłącza się + z zasilacza, a do 12 podłączasz przewód, którym idzie + do elektrozaczepu (ten sam co idzie z domofonu).

Jeśli nie masz dostępnego zasilania przy elektrozaczepie, to SBW możesz wstawić przy domofonie, tam gdzie są przewody do elektrozaczepu doprowadzone.

Natomiast aby ktoś mógł tutaj konkretniej pomóc, to przydałby się dokładny model domofonu oraz informacje o tym jak to masz teraz podłączone.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Paquito
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 19, 2023 8:55 am

ok, dziękuję póki co. Odszukam schemat podłączenia to wstawię.
Paquito
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 19, 2023 8:55 am

Wstawiam zdjęcia - taki mam domofon. Co dalej ? :)
Załączniki
4.jpeg
4.jpeg (270.88 KiB) Przejrzano 681 razy
3.jpeg
3.jpeg (255.79 KiB) Przejrzano 681 razy
2.jpeg
2.jpeg (342.27 KiB) Przejrzano 681 razy
Paquito
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 19, 2023 8:55 am

...i schemat.
Z tego co potrafię ogarnąć po schemacie, to jednak mam zasilanie w okolicy elektrozaczepu - mógłbym wziąć je z podświetlenia nazwiska, które świeci się cały czas. Elektrozaczep mam na jednym słupku z zewnętrznym domofonem, to sterownik i przewody mogę puścić wewnątrz słupka od furtki. Jak puścić chwilowo napięcie na elektrozaczep ? też z tego podświetlenia nazwiska ? W jaki sposób to podłączyć ?
Załączniki
schemat.jpeg
schemat.jpeg (133.89 KiB) Przejrzano 677 razy
Gitman
Posty: 469
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Którym przyciskiem otwierasz elektro zamek ? Musisz trzymać czy jest z pamięcią ?
Paquito
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 19, 2023 8:55 am

Gitman pisze: pt sty 20, 2023 8:12 am Którym przyciskiem otwierasz elektro zamek ? Musisz trzymać czy jest z pamięcią ?
Elektrozamek jest z pamięcią, wystaczy króki sygnał. Otwieram przyciskiem na domofonie w domu. Elektromagnes dostaje sygnał i wówczas dopóki nie będzie uzyty to jest w pozycji otwartej.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy aby otworzyć eletrozaczep wcześniej musi nastąpić wywołanie ?

Odczytaj multimetrem napięcia jakie są pomiędzy:
3 i +12
3 i +12
3 i 8
4 i 8

Następnie pomiędzy +12, a 5 odczytaj napięcie przy naciśnięciu przycisku otwierania oraz przy zwolnionym przycisku otwierania.
Analogicznie jak wyżej tylko z 8 i 5.
Paquito
Posty: 27
Rejestracja: czw sty 19, 2023 8:55 am

pzygmunt pisze: pt sty 20, 2023 10:53 am Czy aby otworzyć eletrozaczep wcześniej musi nastąpić wywołanie ?

Odczytaj multimetrem napięcia jakie są pomiędzy:
3 i +12
3 i +12
3 i 8
4 i 8

Następnie pomiędzy +12, a 5 odczytaj napięcie przy naciśnięciu przycisku otwierania oraz przy zwolnionym przycisku otwierania.
Analogicznie jak wyżej tylko z 8 i 5.
Tak aby otworzyć elektrozaczep należy najpierw wcisnąć w domu guzik na domofonie.
Wówczas elektrozaczep będzie odblokowany do czasu aż nie zostanie fizycznie otwarty, po fizycznym otwarciu (zapadka musi przeskoczyć) wówczas znowu będzie zablokowany.
Po południu zmierzę i podam wartości napięcia.
Dwa razy jest "3 i +12", coś innego miało być ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”