Dioda Status nie świeci

Sterownik rolet
mwl67
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 23, 2023 11:51 am

Witam
Środowisko: 7x SRW-01, sieć mesh TENDA.
Sterowniki montowane jak był czas, część w 2020, część dużo później; w związku z tym bardzo różne wersje oprogramowania, ale dopóki nic się nie działo, to nie było problemu.
Po kilku miesiącach w 3 sterownikach montowanych najwcześniej (parter) zaczęły się problemy z rozłączaniem. Zwykle pomagało wyłącz/włącz bezpiecznik. Ale w dwóch z nich nie działało wtedy (przy rozłączeniu) sterowanie bezpośrednio z przycisków. Znalazłam to forum, doczytałam (nie do końca, jak się potem okazało) i stwierdziłam, że to może być wina wyzwalaczy. W Cloud akurat dla tych sterowników nie było opcji ustawiania wyzwalaczy, pewnie stare oprogramowanie, więc należy zaktualizować. Znalazłam, jak wejść w tryb konfiguracyjny bez rozbierania puszek, ucieszyłam się, że wszystkie sterowniki obskoczę i poustawiam automatyczną aktualizację oprogramowania. Zaczęłam od tego który właśnie się rozłączył, przywróciłam go do życia bezpiecznikiem, sprawdziłam, czy sterowanie działa z poziomu aplikacji, zrobiłam klawiszem otwieranie do końca oraz dziesięcioklik. I oczywiście nie zadziałało, bo TENDA (co doczytałam później). Gorzej, że nie zachował się jak powinien i nie wrócił do sieci domowej, tylko został rozłączony. Po rozebraniu puszki okazało się, że dioda nie świeci (zasilanie jest, sprawdzone).
Z duszą na ramieniu sprawdziłam dziesięcioklik na innym sterowniku (jeden jeszcze wisi na kablach, nie jest w puszce), zadziałało prawidłowo tak, jak w warunkach TENDY to działa, ale teraz w sumie boję się konfigurować pozostałe, bo co, jeśli się zachowają tak jak ten pierwszy?
No i zostałam z niesprawnym sterownikiem.
Co jeszcze mogę zrobić ?

pozdrawiam, Małgorzata
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1793
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Mam rozumieć, że ten jeden sterownik całkowicie przestał działać? Jeżeli tak jest prosiłbym o przesłanie go do mnie celem diagnozy.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
mwl67
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 23, 2023 11:51 am

Tak, całkowicie nie działa.
Prześlę, dziękuję.
mwl67
Posty: 3
Rejestracja: pn sty 23, 2023 11:51 am

Dziękuję za szybką reakcję, sterownik dzisiaj doszedł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”