Wymiana touchy na przełączniki z klikiem

srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

podpowie ktos gdzie tu sa widoczne gpio ? vcc, masa ? kiedys to lutowalem, ale juz totalnie zapomnialem
potrzebne mi jest przynajmniej rx i jeszcze jedno gpio, zeby probowac zrealizowac powyzsze
z tx chyba lepiej nie ryzykowac ?

dziekuje z gory
kris.gie
Posty: 361
Rejestracja: czw kwie 28, 2016 4:24 pm
Lokalizacja: Katowice

To chyba to:
Załączniki
Minitiger.jpg
Minitiger.jpg (2.51 MiB) Przejrzano 281 razy
srdz
Posty: 142
Rejestracja: czw paź 31, 2019 10:41 am

a czy z gpio0 mozna skorzystac do sterowania ?
Gitman
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Witam Panowie,

Nie będę zakładał nowego tematu wiec zapytam tutaj. Interesują mnie te włączniki
https://erli.pl/produkt/wlacznik-swiatl ... n,36454188
lub
https://elty.pl/pl/p/Wlacznik-swiatla-2 ... cba1b6155e

Pierwsze ze względu na to że są dostępne 3-klik, drugie bardziej mi przypasowały do gustu ale nie znalazłem 3-klik tylko 2-klik, jedne i drugie można podłączyć bez N i są białe (możliwość działania bez N konieczna) w jednych i drugich są przekaźniki tylko niestety wszystkie działają z bramką zigbee czy jest możliwość aby taką bramkę w jakiś sposób zintegrować z suplą lub wgrać suple bezpośrednio do tych włączników.

Są jeszcze sonoff M5
https://www.expert4house.com/pl/automat ... hman-m5-80
Stylistyka według mnie ładna i myślę że byłaby opcja wgrania supli jednak jak dla mnie dwie wady w tym jedna dyskwalifikująca. Brak możliwości podłączenia bez N i kolor czarny o ile kolor bym przełknął to niestety brak N w puszkach :oops:

Pytanie moje jest głównie o tą bramkę zigbee z którą te włączniki działają czy można to jakoś z suplą sparować.
Wymagania są takie aby działało lokalne wciśnięcie i dodatkowo AT dla przytrzymania i klików.

Jest ktoś w stanie pomóc ?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

A nie lepiej spróbować z jakimś modułem na 3 linie (ewentualnie 2x2) włożonym do puszki za włącznikiem i wybrać sobie jakiekolwiek się podobają przyciski monostabilne? Np. z SIMONA? Wybór wtedy jest duży.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Gitman
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Więcej zabawy upychania i bez zmiany puszki na większą nie realne (a kilka sztuk bym potrzebował)a tutaj miałbym rozwiązanie all in one.
Wolał bym dopłacić i po prostu wsadzić mieć z głowy. Praktycznie mam max dwa punkty wszędzie ale w niektórych miejscach dodatkowy trzeci AT to taki bonus ja używam maksymalnie do dwu-klik i dłuższe przytrzymanie na przycisk, wszystko co powyżej to już dla mnie za dużo.
Dlatego ta bramka zigbee to wybawienie od problemów.
Co do simona i fajnego AT tutaj viewtopic.php?t=12285
Z tym że ten kontroler nie ma przekaźników no i nie będzie działał bez N
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2208
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Gitman pisze: wt sty 31, 2023 2:07 pm Wolał bym dopłacić i po prostu wsadzić mieć z głowy.
... a tu sie okazuje, że ciężko to mieć "z głowy" :) nie tak prosto. Ja na szczęście to przewidziałem i wszędzie włączniki są standard.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
mmiikk
Posty: 436
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Czy sonoff m5 i te podobne to są przełączniki bistabilne?
Gitman
Posty: 467
Rejestracja: sob lis 05, 2022 7:52 am
Lokalizacja: Bielawa

Też się nad tym zastanawiałem ale według mnie są monostabilne przynajmniej Sonoff m5, jednego i tak kupię to dam znać co i jak, co do instalacji, budynek stawiany 30 lat temu wtedy ludzie nie myśleli nad smart tylko nad tym skąd załatwić przewody i inne materiały.dlatego wolał bym nie dewastować każdej ściany.
local
Posty: 489
Rejestracja: pn sty 27, 2020 11:33 am

mmiikk pisze: wt sty 31, 2023 9:23 pm Czy sonoff m5 i te podobne to są przełączniki bistabilne?
M5 są monostabilne jak dotykowe tylko na mikroswitchach.
4xShelly 1, Shelly 1L, 2xShelly 2.5, Sonoff T3, 2xSonoff Basic R2, 4xNeo 16A
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”