WI-MEF-3

Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Zamel im zbudował ;)
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Raczej F&F zrobił Copy&Paste ;)
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Kopiuje się od lepszych ;)
https://gui-generic-builder.supla.io/
Pietras81
Posty: 1702
Rejestracja: ndz lut 17, 2019 6:56 am
Lokalizacja: Osielsko

Tak sobie przeglądam że nie tylko Mewa skopiowali. Już całą rodzinę mają.
https://pietras-81.aqi.eco/
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystkie moduł-y z rodziny FOX są już dostępne na rynku od prawie 1,5 roku. System generalnie zapowiadał się obiecująco ale wygląda na to, że póki co się nie przyjął. Świadczą o tym sygnały z zaprzyjaźnionych hurtowni, obserwowana sprzedaż w internecie, trendy google, statystyki stron produktowych, ilośc ocen oraz instalacji aplikacji FOX. F&F na swoich stronach zapewnia o "gwarancji długotrwałego wsparcia produktu" coby mogło sugerować, że ich klienci obawiają się, czy ten produkt w ogóle przetrwa i nie podzieli losów systemu F&F Proxi. Uważam, że pomimo wszystko uczestnicy polskiego rynku IoT powinni siebie nawzajem wspierać ponieważ toczymy nierówną walkę z Chinami. W związku z tym życzę firmie F&F powodzenia.
Być może MEF zmieni sytuację rynkową systemu FOX.

Co do samej nazwy to zakładam, że jest to wyraz uznania ze strony firmy F&F względem Supli. Najwyraźniej uznali, że oryginalny MEW jest liderem rynku ;)
Na koniec tego krótkiego wywodu pozwolę sobie na skomentowanie tej nazwy załączonym zdjęciem ;)
Załączniki
hike.jpeg
hike.jpeg (54.06 KiB) Przejrzano 1297 razy
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

:lol: :lol: :lol: HIKE mi się podoba...
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
marko121
Posty: 11
Rejestracja: sob sie 05, 2023 5:52 pm

Witam tak sobie przeglądam i ponieważ waham się miedzy zakupem mew01 a właśnie fox WI-MEF-3 . Doszedłem do wniosku ze WI-MEF-3 posiada mniejszy błąd pomiaru bo wychodzi ze 1.5% a mew 01 ma błąd 2% Wynika to z faktu ze WI-MEF-3 stosuje przekładniki prądowe o klasie 0,5 a mew01 ma przekładniki nie dość ze dużo większe to jeszcze klasy 1% i w sumie klasa mew01 jest 2% (jak podaje specyfikacja ) Wiec wychodzi mi ze jedyna zaleta mew01 to jest to, że jest on otwartym projektem i dla tego bardziej elastycznym ale chyba mniej dokładnym wiec nadal się waham co kupić.
Może otwierał ktoś do środka foxa ? może dało by się wepchać tam oprogramowanie supli ?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

marko121 pisze: sob sie 05, 2023 6:21 pm Witam tak sobie przeglądam i ponieważ waham się miedzy zakupem mew01 a właśnie fox WI-MEF-3 . Doszedłem do wniosku ze WI-MEF-3 posiada mniejszy błąd pomiaru bo wychodzi ze 1.5% a mew 01 ma błąd 2% Wynika to z faktu ze WI-MEF-3 stosuje przekładniki prądowe o klasie 0,5 a mew01 ma przekładniki nie dość ze dużo większe to jeszcze klasy 1% i w sumie klasa mew01 jest 2% (jak podaje specyfikacja ) Wiec wychodzi mi ze jedyna zaleta mew01 to jest to, że jest on otwartym projektem i dla tego bardziej elastycznym ale chyba mniej dokładnym wiec nadal się waham co kupić.
Może otwierał ktoś do środka foxa ? może dało by się wepchać tam oprogramowanie supli ?
Z tego co się orientuję, to Foxy używają ESP32 z włączonym szyfrowaniem flasha. Z tego powodu nie da się w nich zmienić oprogramowania - pozostaje jedynie przelutowanie ESP32. Do tego nie wiem jaki układ pomiarowy jest użyty w MEF, więc na 99% nie wgrasz tam nic gotowego z Supli, tylko trzeba by przygotować samemu oprogramowanie.

Poza tym, wymiana softu, to idealny klient :). Załóżmy, że Ci się to uda. Towar sprzedany, gwarancja przepadła, i całe koszty dalszego utrzymania (serwery) przechodzą np. na Suplę ;).

Dokładność pomiarowa to maksymalny deklarowany przez producenta błąd w jakichś określonych warunkach. W rzeczywistości błąd może być mniejszy.

Jeśli chcesz iść w Suplę, to ja bym polecał MEW-01. Raczej samodzielnie cieżko będzie przerobić jakikolwiek inny licznik 3-fazowy. Poza tym licznik to nie wszystko - w Supli znajdziesz dużo więcej produktów, oraz masz otwarty system i możesz tam dokładać prawie każde urządzenie pracujące na ESP. Gratis dostajesz wsparcie najlepszej społeczności związanej ze "smart home" w Polsce :). Tutaj nawet sam Prezes potrafi po nocach odpowiadać na pytania dotyczące tego jak podłączyć bramę :D
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18279
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

MEW niebawem zyska możliwość zmiany przekładników na mniejsze i większe tak więc i ta dokładność się też pewnie zmieni. MEW jest na rynku na tyle długo i używa go już na tyle dużo użytkowników by móc powiedzieć, że jego dokładność nie przekracza tego co jest rzeczywiście deklarowane. Słowem, obronił się. Licznik FOX-a jest dopiero w trakcie udowadniania swojej jakości. Supla to dużo bardziej rozbudowane rozwiązanie niż FOX. Ponadto FOX to rozwiązanie całkowicie zamknięte (poza skromnym API), a Supla jest otwarta. Ocena aplikacji, którą znajdziesz w Google Play też dużo Ci powie. FOX jest na runku od 2021r i z jakiegoś powodu nie zyskuje za specjalnie na popularności.W Supli znajdziesz mnóstwo różnych integracji i rozwiązań. Projekt ma dużą społeczność i wsparcie praktycznie 24/7. Same liczniki energii w Supli będą sukcesywnie rozbudowywane o dodatkowe funkcje tak więc niebawem trudno będzie wskazać funkcjonalność której nie ma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”