Automatyzacja włączenia światła

Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Czyli Nice musi sobie zażyczyć takiej aktualizacji? Ja myślałem, że to już firma, która sprzedaje produkt wydaje update jak supla wyda nową wersję
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

No ale pomimo braku najnowszego softu masz czujnik otwarcia więc powinien się pojawić w skryptach chyba że jest coś o czym nie wiem od strony clouda ale tutaj ktoś z coreteamu musiałby się wypowiedzieć
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 6:18 pm Zrobiłem update ale wgrało mi najnowszy soft 2.7.28, dalej nie mam wyzwalaczy i przejścia w tryb konfiguracji z poziomu cloud
Moduły bramowe nie mają wyzwalaczy akcji. SBW z najnowszym softem też nie ma.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

A czemu moduły bramowe nie mają wyzwalacza?

PS czy jeśli miałem stary soft 2.5 i zrobiłem update to nie zrobi od razu do najnowszego tj. 2.8, a najpierw 2.7? Bo zrobiłem od razu update żarówki ROW-01 i dopiero patrzę, że całkiem najnowszego nie wgrał.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 9:37 pm A czemu moduły bramowe nie mają wyzwalacza?

PS czy jeśli miałem stary soft 2.5 i zrobiłem update to nie zrobi od razu do najnowszego tj. 2.8, a najpierw 2.7? Bo zrobiłem od razu update żarówki ROW-01 i dopiero patrzę, że całkiem najnowszego nie wgrał.
Przez "wyzwalacz" rozumiem "wyzwalacze akcji". One zostały dodane do modułów, które mają obsługę przycisków. Moduły bramowe Zamel i Nice nie mają obsługi przycisków - są tylko wyjścia przekaźnikowe oraz wejścia do odczytu stanu otwarcia bramy.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Okey czyli przyciskiem od bramy nie zrobię żadnej podwójnej akcji, aby otworzyć drzwi czy bramę i włączyć światło?

PS czy w modelu Zamela też nie ma wejście w tryb konfiguracji przez cloud? Czy to właśnie błąd o którym pisałem wyżej, że muszę dwa razy wymusić update?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 9:42 pm Okey czyli przyciskiem od bramy nie zrobię żadnej podwójnej akcji, aby otworzyć drzwi czy bramę i włączyć światło?

PS czy w modelu Zamela też nie ma wejście w tryb konfiguracji przez cloud? Czy to właśnie błąd o którym pisałem wyżej, że muszę dwa razy wymusić update?
SBW ani SBP nie mają wejść na przyciski. Nie wiem o jakim "przycisku od bramy" mówisz.

W SBW jest dodane wejście do trybu cfg przez Clouda. W SBP nie ma, bo tam widzę 2.7.28 jest najnowsze.
Jest to kwestia zrobienia nowszej wersji softu... Możliwe, że jest wszystko gotowe, tylko trzeba przebudować binarki i wydać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Chodzi mi o przycisk dzwonkowy, który można podłączyć pod moduł bramowy, który wysyła sygnał do sterownika bramy.

Czy możesz sprawdzić czy nowy soft został przygotowany do SPB?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 9:51 pm Chodzi mi o przycisk dzwonkowy, który można podłączyć pod moduł bramowy, który wysyła sygnał do sterownika bramy.

Czy możesz sprawdzić czy nowy soft został przygotowany do SPB?
Sprawdzę soft.

Natomiast SBP nie ma wejść na przycisk. Jeśli masz podłączony przycisk dzwonkowy, to pewnie jest on wpięty do automatyki bramy, a nie do SBP. Tzn. zaciski mogą być wspólne, bo taki przycisk wpina się równolegle z wyjściem przekaźnikowym SBP, ale wciśnięcie takiego przycisku daje sygnał do napędu bramy, a nie do SBP.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Sk_uter
Posty: 471
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Dzięki, czekam na info odnośnie softu.

To w takim wypadku jedynie odczytanie stanu bramy mogłoby zadziałać, aby włączyć światło? Dać warunek jeśli brama jest otwarta to odpal światło i zgaś po 2 minucie jeśli brama się zamknie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”