Automatyzacja włączenia światła

Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Witam,
Chciałbym ustawić automatyzacje włączenia światła, gdy ktoś kliknie otwarcie drzwi, lecz chciałbym, aby to robiło tylko wieczorem (o określonej godzinie lub wyboru opcji po zmroku), a później po np 2 minucie wyłączenia tego światła.

Czy da się coś takiego zrobić? Patrzyłem w scenach, ale nie widzę opcji wyboru godziny od której miałby to robić.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 11:20 am Witam,
Chciałbym ustawić automatyzacje włączenia światła, gdy ktoś kliknie otwarcie drzwi, lecz chciałbym, aby to robiło tylko wieczorem (o określonej godzinie lub wyboru opcji po zmroku), a później po np 2 minucie wyłączenia tego światła.

Czy da się coś takiego zrobić? Patrzyłem w scenach, ale nie widzę opcji wyboru godziny od której miałby to robić.
Obecnie możesz to zrobić tylko poprzez https://scripts.supla.io/
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Aa szkoda, ale coś czytałem, że mają być natywne te skrypty niedługo tak?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8179
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 1:03 pm Aa szkoda, ale coś czytałem, że mają być natywne te skrypty niedługo tak?
Nie słyszałem, aby było planowane przeniesienie skryptów natywnie do Supli.
Na pewno różne funkcje częściowo są dodawane (np. sceny już są, choć działają inaczej, powiadomienia mają być, logika jest raczej w dalszych planach)
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 1:03 pm Aa szkoda, ale coś czytałem, że mają być natywne te skrypty niedługo tak?
Podobno tak, trwają prace nad warunkowaniem scen ale jeszcze długa droga. Jednak skrypty supli w 99% dają radę więc możesz się zainteresować. Możesz to jeszcze rozegrać hardware'owo jeżeli masz niechęć do skryptów - dwa przekaźniki szeregowo, jeden włączany czujką a drugi z harmonogramu supli. Oba muszą być włączone, żeby światło się zaświeciło ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

klew pisze: pn sty 30, 2023 1:34 pm
Nie słyszałem, aby było planowane przeniesienie skryptów natywnie do Supli.
Na pewno różne funkcje częściowo są dodawane (np. sceny już są, choć działają inaczej, powiadomienia mają być, logika jest raczej w dalszych planach)
A nie miało być coś z warunkowaniem scen? Pomijając stronę "warsztatową", która zapewne będzie inna, to chyba dałoby te same efekty co skrypty?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

Odpaliłem te supla scripts, ale do uruchomienia akcji nie idzie wybrać sterownika do otwierania drzwi, są tylko do wyboru ROW lub SLW.

A może da się to zrobić w Google Home?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 1:42 pm Odpaliłem te supla scripts, ale do uruchomienia akcji nie idzie wybrać sterownika do otwierania drzwi, są tylko do wyboru ROW lub SLW.

A może da się to zrobić w Google Home?
Nie rozumiem. Musisz mieć skądś informację, że drzwi są otwarte, jakiś kanał. Czujnik otwarcia, przekaźnik, który otwiera drzwi .... cokolwiek. To będzie wyzwalacz.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Sk_uter
Posty: 468
Rejestracja: wt mar 13, 2018 1:52 pm

No mam sterownik od bramy podłączone pod drzwi, ale nie mam do wyboru jako wyzwalacz
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2210
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Sk_uter pisze: pn sty 30, 2023 2:11 pm No mam sterownik od bramy podłączone pod drzwi, ale nie mam do wyboru jako wyzwalacz
No to tutaj faktycznie ciężko coś wymyślić. Skrypty nie obsługują sterowników bramowych :( Potrzebowałbyś jakiegoś kontaktronu albo czujki. Jak się nie da to trzeba by to jakoś obejść na podstawie konkretnej sytuacji.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”