HD44780 problem

Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Hej.

Pisałem w temacie z wyświetlaczami LCD ale może jest słabo widoczny tamten temat wiec pisze jeszcze tu. Przy generowaniu bina dla HD44780 4x20 i ustawieniu przycisku dla LCD moduł sie wykrzacza (ekran zaczyna migać na przemian z diodą wemosa d1mini) i tylko ponowne wgranie softu go ożywia. Jest szansa na jakieś poprawki?
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

W wolnej chwili na to spojrzę, teraz zajmuję się innym dużym tematem.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

krycha88 pisze: czw lut 09, 2023 6:05 am W wolnej chwili na to spojrzę, teraz zajmuję się innym dużym tematem.
@krycha88 ... znowu jakiś big-surprise szykujesz ?!? ;)
czy to pozasuplowe?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Próbowałem odpalić też linki bezpośrednie (nowe dla temp wilgotności itd) na hd44780 i moduł po ustawieniu wszystkiego przestaje logować sie do clouda dioda na d4 w wemosie miga w kółko i moduł tak jakby się w koło restartował.
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Coś ruszyło. Trzeba w określonej kolejności wszystko ustawiać chyba. @krycha88 mam prośbę. Dałoby się zwiększyć ilosc znaków w opisie kanału dla 4x20? Tera jest chyba 7.
A i jeszcze czy jest opcja na więcej ekranów/ termometrow z wilgotnością? Teraz jest max 5 :mrgreen:
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Proszę o konkretną konfigurację kiedy to nie działa, najlepiej screeny.

Do ilu znaków chcesz to zwiększyć?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

Wiesz co ustawiłem jakoś z którymś razem i moduł wstaje. Moduł wpadał w bootloopa kiedy ustawiłem na raz i2c, przyciski i przekaźnik.

Teraz zrobiłem tak, ze najpierw dodałem przekaźnik i ustawiłem i2c. Moduł dostałem do clouda i potem juz z poziomu przeglądarki wchodząc po IP ustawiłem parametry dla tych 5ciu odczytów (wilgotność, temp i licznik energii) i wkleiłem linki. Na końcu dodałem przycisk i zatrybiło bo wcześniej po ustawieniu przycisku moduł sie krzaczył. Moduł trzeba wywalić z clouda i musi zarejestrować sie od nowa. Nie ustawilem natomiast przycisku config pod D3 i nie wiem czy to to czy co. Nie miałem juz siły kolejny raz zaryzykować ze sie wysypie i ustawiać wszystkiego od nowa. Moduł narazie działa.

Jedynie bym wywalił polskie znaki w komunikatach wyświetlanych na LCD jak „rozłączony” bo ich nie widać i pokazują sie krzaczki w nazwach :)

Co do ilości znaków to tak z 12-13znaków byłoby wystarczająco i chyba na 20tu w szerokości pomiecioloby parametry po prawej.

Dziękuję za odzew i zainteresowanie i dziękuję za Twoją niesamowitą pracę Krycha!
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Zwiększyłem do 12 znaków. A co do konfiguracji to jednak nalegam na powtórzenie bo złożyłem cały zestaw a tu rozczarowanie i działa :P zawsze przed restartem możesz robić kopie konfiguracji.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Albert
Posty: 576
Rejestracja: pt sty 04, 2019 8:32 pm
Lokalizacja: Chełm

krycha88 pisze: pn lut 13, 2023 7:58 pm Zwiększyłem do 12 znaków. A co do konfiguracji to jednak nalegam na powtórzenie bo złożyłem cały zestaw a tu rozczarowanie i działa :P zawsze przed restartem możesz robić kopie konfiguracji.
Oki po pracy zaktualizuję. Dzięki za dorzucenie tych znaków. Chyba powinno pójść z tą aktualizacją automatyczną ? 8-)

Krycha da rade jeszcze dorzucić więcej odczytów? Zrobiłeś 5 teraz. Chyba ze to problematyczne i zeżre pamięci dużo to nie było pytania.

Wpłaciłem właśnie na kilka kawusi. Wpłacę znów za jakiś czas :twisted:
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

krycha88 pisze: pn lut 13, 2023 7:58 pm Zwiększyłem do 12 znaków. A co do konfiguracji to jednak nalegam na powtórzenie bo złożyłem cały zestaw a tu rozczarowanie i działa :P zawsze przed restartem możesz robić kopie konfiguracji.
Super przetestuje :)
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ODPOWIEDZ

Wróć do „GUI Generic”