[TUTORIAL] SUPLA-DOCKER z użyciem Docker-Compose + CloudFlare + Proxy

Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Przypomniałem sobie jeszcze jedną opcję na użycie CloudFlare...

CloudFlare Tunells: https://www.youtube.com/watch?v=ZvIdFs3M5ic

Póki co na mnie nie liczcie poradnik mogę dopiero w kwietniu zrobić... Jak złapie lepszą ostrość widzenia :D
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ic3ek
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 13, 2020 12:00 am

Widze że dyskusja sie rozwinęła :)
klimasstudio pisze: śr mar 15, 2023 11:17 pm Przypomniałem sobie jeszcze jedną opcję na użycie CloudFlare...

CloudFlare Tunells: https://www.youtube.com/watch?v=ZvIdFs3M5ic

Póki co na mnie nie liczcie poradnik mogę dopiero w kwietniu zrobić... Jak złapie lepszą ostrość widzenia
No nie powiem , jakieś ciekawe rozwiązanie z prywatnym IP ciekawe, nie omieszkam sprawdzić takiego rozwiązania.

Tylko jedno -> Tobie udało sie zestawić takie połaczenie na IP za NAT ???

Porobie kilka zdjęć i może dołacze sie z jakim Tutorialem :)



A tak na marginesie , dopisze żeby było wszystko jasne jak to u mnie wyglada.

Mam FTTH usługe świadczy T-mobile , na łaczu INEI.
Na zakończeniu stoi ONT noki , z niego wychodzi RJ do routera po WAN no i dalej na siec lokalna czy to Wifi Czy to RJ.
Oczywiscie IP zewnętrzne jest inne niż IP WAN

A wypowiadając sie na temat własnego serwera SUPLI, jestem też zdania że włany domowy jest lepszy , jesteś niezależny od zewnętrznego świata, działa to o wiele szybciej responsywniej zwłaszcza jak kożystam z wyzwalaczy akcji.

Faktycznie żadko używam zewnetrznego właczania urządzeń większość jest wykorzystana przez sceny , no i jak siedzisz na kanapie wykorzystujesz w wewnetrznej sieci swoje urządzenia.

Postawiłem serwer bo chce też wykorzystywać go do HTTP/HTTPS oraz do jakiegoś Małego NAS / FTP
edm
Posty: 439
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Daj znać jak działa CloudFlare Tunells.
Ciekawi mnie czy są jakieś ograniczenia typu limit szybkości transferu czy ilości przepuszczonych danych.
Darmowe VPN-y w chmurze, o których słyszałem na eko.one.pl mają takie ograniczenia. I ich stosowanie ogranicza się raczej do tego żeby sprawdzić czy działa.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

CloudFlare dziala spoko chyba limit jest w prędkości tylko. Na takie potrzeby webowe wystarczy nie wiem jak z działaniem portów 2015-2016 czy da radę przez te tunele puścić.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

ic3ek pisze: czw mar 16, 2023 11:43 am A tak na marginesie , dopisze żeby było wszystko jasne jak to u mnie wyglada.

Mam FTTH usługe świadczy T-mobile , na łaczu INEI.
Na zakończeniu stoi ONT noki , z niego wychodzi RJ do routera po WAN no i dalej na siec lokalna czy to Wifi Czy to RJ.
Oczywiscie IP zewnętrzne jest inne niż IP WAN
Podłącz się laptopem/komputerem bezpośrednio do ONT z pominięciem routera i sprawdź jaki dostałeś adres IP. Musisz tylko mieć dane do logowania PPPoE, bo chyba tak jest to w T-Mobile zrobione (no i skonfigurować połączenie PPPoE na komputerze).
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
ic3ek
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 13, 2020 12:00 am

Robert Błaszczak pisze: czw mar 16, 2023 1:22 pm
ic3ek pisze: czw mar 16, 2023 11:43 am A tak na marginesie , dopisze żeby było wszystko jasne jak to u mnie wyglada.

Mam FTTH usługe świadczy T-mobile , na łaczu INEI.
Na zakończeniu stoi ONT noki , z niego wychodzi RJ do routera po WAN no i dalej na siec lokalna czy to Wifi Czy to RJ.
Oczywiscie IP zewnętrzne jest inne niż IP WAN
Podłącz się laptopem/komputerem bezpośrednio do ONT z pominięciem routera i sprawdź jaki dostałeś adres IP. Musisz tylko mieć dane do logowania PPPoE, bo chyba tak jest to w T-Mobile zrobione (no i skonfigurować połączenie PPPoE na komputerze).
Hm nie próbowałem nigdy zestawić z kompem bezpośrednio dane do logowania oczywiście mam , tylko nie zabardzo wiem jak oganąć na Windowsie PPoE, może tak by mnie ktoś troche naprowadził.

Ok znalazłem , jednak wujek goole jest niezastąpiony.
Nawet całkiem niezłu manual jak na windzie postawić połaczenie PPoe.

Przetestuje jakie ip dostane z marszu na samym kompie .

Bawiłem sie nawet samym ONT , byłem w jego konfiguracji , ale nie wpadłem żeby podstawić bezpośrednio kompa
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Możliwe że masz ONTa w trybie "routera"dlatego na WANie nie masz public IP Ciekawe czy masz opcje trybu "bridge". Wtedy powinienieś public IP mieć na WANie. Do tego dochodzi kwestia czy masz jakiś VLAN czy nie. Z Orange można bardzo wiele zdziałać. Można nawet pozbyć się FunBoxa i użyć własnej wkładki SFP i routera. Wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa i dostajemy wiele możliwości. Mnie się udało uzyskać internet bardzo szybki 2100 downloadu i 600 uploadu. Mam router z wkładką 2.5G i PC podpiętego przez port 2.5G i śmiga to całkiem zacnie.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ic3ek
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 13, 2020 12:00 am

klimasstudio pisze: czw mar 16, 2023 5:25 pm Możliwe że masz ONTa w trybie "routera"dlatego na WANie nie masz public IP Ciekawe czy masz opcje trybu "bridge". Wtedy powinienieś public IP mieć na WANie. Do tego dochodzi kwestia czy masz jakiś VLAN czy nie. Z Orange można bardzo wiele zdziałać. Można nawet pozbyć się FunBoxa i użyć własnej wkładki SFP i routera. Wtedy zaczyna się prawdziwa zabawa i dostajemy wiele możliwości. Mnie się udało uzyskać internet bardzo szybki 2100 downloadu i 600 uploadu. Mam router z wkładką 2.5G i PC podpiętego przez port 2.5G i śmiga to całkiem zacnie.
ONT - jak zmienić ustawienia na bridge ? nie widziałem tam takiej opcji. Z chęcią bym sie dowiedział jak to zrobić.

Na routerze jest opcja Brige , ale jasno i wyraźnie widnieje dopisek że ten tryb działa tylko z wewnętrznym gpon w routerze , bo router też posiada swoje wejscie światłowodu, ale przed nim jest ONT , no i oczywiście podłaczając swiatło do wewnetrznego portu routera oczywiście brak połączenia bo sie nie zgadza SN.

router to sagecom fast 5567

Oczywiście jest VLAN do ustawienia na 35 i zastanawiam sie jak na windzie zmienić VLAN bo tego wujek google nie podpowiada. A żeby zestawić PPoE na windzie do sprawdzenia ONT musze taki ustawić.

Musze jeszcze zestawić połączenie na innym routrze " tplink tp-mr3420 z openWRT i sprawdzić jak tam będzie wyglądało IP na WAN ruter ten powinien bez problemu poprawnie przekierować porty. Ale to chwile mi zajmie.

Miałem też kiedyś na chwile tplinka arcera c6 gdzie ze spokojem można było zestawić połaczene z ONT , ale wtedy nie sprawdzałem czy podaje takie samo IP na WAN


Zestawiłem połacznie na tunelu cloudflare. Serwer jest dostępny z zewnątrz , aleeee.

Nie działa aplikacja , nie mam możliwości podłacznia aplikacji zdalnie przez utworzony most. Moge sie zalogować przez protokół https do serwera z poziomu przglądarki. Ale APKA nie może zestawić połączenia z serwerem.

Może ktoś przybliży bardziej na jakich portach komunikuje sie aplikacja klijencka "APKA SUPLI" spróbuje postawić dodatkową subdomene z przekierowaniami na odpowiednie porty.

zestawić tunel można też na odpowiednich protokołach. W CloudFlare jest kilka do wyboru , może tu tkwi problem . Do wyboru są.
HTTP, HTTPS, UNIX, TCP, SSH , RDP , UNIX+TLS , SMB , HTTP_STATUS
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Jeżeli masz mikrotik rb5009 możesz ZeroTrust na nim zainstalować.

https://www.youtube.com/watch?v=BbDnBxlBTdY

Można też w dockerze tak jak w poprzednim linku który dałem.

Dzięki TrustZero zrobimy tunel do aplikacji webowej jednak z portami 2015-2016 już będzie problem.

Chyba najlepsza opcja zostanie ZeroTier i łączenie do sieci VPN lub próbowałem ruch na zew. IP. Jednak są to bardziej zaawansowanekonfiguracje i zależne od naszych sieci.

Kolego od ONT jeśli nie masz nic przeciwko to mógłbym zerknąć przez AnyDesk i zobaczyć co i jak tam masz może znalazło by się rozwiązanie. Napisz PW.

Kontenery faktycznie jak się użyje arm32v6 ja healthy. Pewnie chodzi o architekturę. Podobny problem występuje na zwykłym cpu nie ARM dając latest. Jeszcze tego nie rozwiązałem. Co prawda serwer dziala ale zgłasza unhealthy. Nie wiem na ile to wpływa na działanie.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
ic3ek
Posty: 29
Rejestracja: pt lis 13, 2020 12:00 am

klimasstudio pisze: pt mar 17, 2023 12:57 pm Jeżeli masz mikrotik rb5009 możesz ZeroTrust na nim zainstalować.

https://www.youtube.com/watch?v=BbDnBxlBTdY

Można też w dockerze tak jak w poprzednim linku który dałem.

Dzięki TrustZero zrobimy tunel do aplikacji webowej jednak z portami 2015-2016 już będzie problem.

Chyba najlepsza opcja zostanie ZeroTier i łączenie do sieci VPN lub próbowałem ruch na zew. IP. Jednak są to bardziej zaawansowanekonfiguracje i zależne od naszych sieci.

Kolego od ONT jeśli nie masz nic przeciwko to mógłbym zerknąć przez AnyDesk i zobaczyć co i jak tam masz może znalazło by się rozwiązanie. Napisz PW.

Kontenery faktycznie jak się użyje arm32v6 ja healthy. Pewnie chodzi o architekturę. Podobny problem występuje na zwykłym cpu nie ARM dając latest. Jeszcze tego nie rozwiązałem. Co prawda serwer dziala ale zgłasza unhealthy. Nie wiem na ile to wpływa na działanie.

Hm czyżby nie miał nikt kąkretnej informacji na jakich protokołach komunikuje sie suplowska APKA na Androida ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”