mSRW-01 problem kalibracji

golas81
Posty: 1
Rejestracja: czw mar 16, 2023 7:35 am

Witam,
mam taki sam problem.
Możesz podpowiedzieć co należy zrobić żeby wykonać auto kalibrację ?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Przesłać urządzenie do mnie. Wyślę Ci wtedy nowe.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

To problem sprzętowy czy programowy?
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

dobo pisze: czw mar 16, 2023 6:13 pm To problem sprzętowy czy programowy?
Sprzętowy.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Dziś założyłem otrzymany mSRW-01 do markizy pionowej Fakro VMZ Electro 230 poniżej moje spostrzeżenia co do sterowania.
1) z aplikacji wydaje mi się, że jest ok przekaźniki wyłączają się w miarę szybko 1-2 sek po otwarciu lub zamknięciu markizy
2) przy sterowaniu ręcznym przyciskami jest tak jakby mSRW-01 nie wiedziało jaki procent markizy został opuszczony lub podniesiony:
- opuszczenie markizy trwa 35.13 sekundy natomiast przekaźnik wyłącza się dopiero po 74,30 sekundy od rozpoczęcia opuszczania
- podnoszenie markizy trwa 36.20 sekundy natomiast przekaźnik wyłącza się dopiero po 75.02 sekundy od rozpoczęcia podnoszenia

Wychodzi na to, że przy sterowaniu ręcznym mSRW-01 nie ma pojęcia gdzie jest markiza.
Dobrze, że napęd posiada jakiś rodzaj krańcówki, który ją zatrzymuje ale wychodzi na to, że układ detekcji poboru prądu tu nie działa.
Ostatnio zmieniony pt mar 24, 2023 11:07 pm przez dobo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dobo pisze: pt mar 24, 2023 6:01 pm Dziś założyłem otrzymany mSRW-01 do markizy pionowej Fakro VMZ Electro 230 poniżej moje spostrzeżenia co do sterowania.
1) z aplikacji wydaje mi się, że jest ok przekaźniki wyłączają się w miarę szybko 1-2 sek po otwarciu lub zamknięciu markizy
2) przy sterowaniu ręcznym przyciskami jest tak jakby mSRW-01 nie wiedziało jaki procent markizy został opuszczony lub podniesiony:
- upuszczenie markizy trwa 35.13 sekundy natomiast przekaźnik wyłącza się dopiero po 74,30 sekundy od rozpoczęcia opuszczania
- podnoszenie markizy trwa 36.20 sekundy natomiast przekaźnik wyłącza się dopiero po 75.02 sekundy od rozpoczęcia podnoszenia

Wychodzi na to, że przy sterowaniu ręcznym mSRW-01 nie ma pojęcia gdzie jest markiza.
Dobrze, że napęd posiada jakiś rodzaj krańcówki, który ją zatrzymuje ale wychodzi na to, że układ detekcji poboru prądu tu nie działa.
Dzięki za feedback.
Ten temat dotyczy problemów z kalibracją. U Ciebie zdaje się, że kalibracja przeszła poprawnie. To co obserwujesz to celowe zachowanie urządzenia, wynikające z historycznych zaszłości.

Więcej informacji oraz instrukcja jak to zmienić, w tych wątkach:
viewtopic.php?t=12696
viewtopic.php?t=10802
viewtopic.php?p=121444#p121444
viewtopic.php?t=7760
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

Nie wiedziałem, że zachowanie, które opisałem przy ręcznym sterowaniu to zamierzone działanie.
Bardziej brałem to jako problem kalibracji, że po jej przeprowadzeniu w aplikacji mSRW-01 nie stosuje zebranych w ten sposób danych kalibracyjnych do sterowania ręcznego. Ponieważ czas pełnego otwarcia czy zamknięcia markizy czy to z aplikacji czy ręcznie się przecież nie zmienia bo niby skąd o tym ma wiedzieć silnik markizy.
Ponadto biorąc pod uwagę, że mSRW-01 ma układ wykrywania poboru prądu to po co w ogóle dodawać jakieś procenty czasowe? Chyba po to zastosowano układ wykrywania poboru prądu by czy to przy kalibracji czy to przy sterowaniu ręcznym lub z aplikacji mSRW-01 wiedział, że proces otwierania lub zamykania markizy/rolety się zakończył.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dobo pisze: sob mar 25, 2023 9:51 am Nie wiedziałem, że zachowanie, które opisałem przy ręcznym sterowaniu to zamierzone działanie.
Bardziej brałem to jako problem kalibracji, że po jej przeprowadzeniu w aplikacji mSRW-01 nie stosuje zebranych w ten sposób danych kalibracyjnych do sterowania ręcznego. Ponieważ czas pełnego otwarcia czy zamknięcia markizy czy to z aplikacji czy ręcznie się przecież nie zmienia bo niby skąd o tym ma wiedzieć silnik markizy.
Ponadto biorąc pod uwagę, że mSRW-01 ma układ wykrywania poboru prądu to po co w ogóle dodawać jakieś procenty czasowe? Chyba po to zastosowano układ wykrywania poboru prądu by czy to przy kalibracji czy to przy sterowaniu ręcznym lub z aplikacji mSRW-01 wiedział, że proces otwierania lub zamykania markizy/rolety się zakończył.
Tym się charakteryzują "historyczne zaszłości", że nie wszystko jest logiczne ;)

Pomiar jest wykorzystywany do kilku rzeczy:
- auto kalibracja
- korekta pozycji przy starcie ruchu rolety (czas ruchu zaczyna się od wykrycia poboru, a nie od włączenia przekaźnika)
- wykrywanie błędnych sytuacji, utraty kalibracji itp

Zachowanie przy skrajnych pozycjach i ten margines zostały zachowane jak w poprzednich sterownikach rolet. One ogólnie współdzielą ten sam kod źródłowy i wg mnie różne marginesy w przypadku sterowania przyciskiem czy z apki, to wynik błędu, którego nikt na początku nie zauważył, a potem niektórzy użytkownicy zaczęli polegać na takim zachowaniu, więc to potem nie zostało wyprostowane.
Natomiast została dodana opcja zmiany tego zachowania parametrem. Jeśli Ci to przeszkadza, to w ustawieniach możesz to zmienić.

Wszystkie sterowniki SRW są przeznaczone do rolet z krańcówkami. Utrzymanie włączonego przekaźnika nieco dłużej nic nie zmienia.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
dobo
Posty: 1042
Rejestracja: ndz kwie 07, 2019 8:14 pm
Lokalizacja: Nadarzyn

klew pisze: sob mar 25, 2023 10:07 am Jeśli Ci to przeszkadza, to w ustawieniach możesz to zmienić.
Zmieniłem to na 5% bo nie ma opcji 0% . W działaniu markizy to nie przeszkadza ale myślałem, że to jakiś babol w oprogramowaniu, biorąc pod uwagę układ wykrywania poboru prądu. Jak się inaczej nie da to chyba tak musi zostać ;)
Ale tak na marginesie biorąc pod uwagę, że to nowy moduł do rolet to nie można tych historycznych zaszłości z niego wywalić, tylko dalej z nimi brnąć w przyszłość?

klew pisze: sob mar 25, 2023 10:07 am Wszystkie sterowniki SRW są przeznaczone do rolet z krańcówkami. Utrzymanie włączonego przekaźnika nieco dłużej nic nie zmienia.
Zgadzam się, że nic nie zmienia, poza mikro większym zużyciem prądu i niezrozumiałą logiką ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Te historyczne zaszłości mają swoje uzasadnienie. Generalnie przy skrajnych pozycjach lepiej zawsze dodawać mały margines ponieważ wtedy roleta się dokalibrowuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL mSRW-01”