Czujnik temperatury zewnętrznej w SUPLA

Awatar użytkownika
ktsurma
Posty: 162
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Zgierz

Postaram się opisać wieczorem.
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

adgl pisze: pt mar 10, 2023 5:36 pm
ktsurma pisze: pt mar 10, 2023 3:10 pm Ja zrobiłem sobie taką zabawkę z wykorzystaniem Supli i Power BI firmy Microsoft
Coś pięknego. :)

Czy mogę prosić o trochę więcej szczegółów, jak pobierać dane itd choć aby wiedział w którą stronę iść i zgłębić temat z wujkiem google.
https://techentuzjasta.pl/analiza-histo ... -power-bi/
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Supla to open source i raczej nie znajdziesz firmy która zrobi ci projekt a potem ewentualnie wykonanie smart home na supli od początku do końca wg twoich wytycznych, to niestety w dużej mierze DIY dla lubiących tego rodzaju klocki. Z gotowych modułów z supla do wyboru masz tylko zamela inne (tylko te oparte na esp się da) trzeba samemu przerabiać programować itp. wiec lutownica i komputer w dłoń walczysz dodaj do tego wiele kompromisów. Z moich planów na automatykę zrealizowałem jakieś 50% bo reszty zwyczajnie nie umiem. Jednak z tego co zrobiłem, całkiem sam mam ogromną satysfakcję. Z modułów z supla do wyboru masz tylko zamela inne (tylko te oparte na esp się da) trzeba samemu przerabiać programować itp.

Jeśli lubisz wyzwania , samodzielne dochodzenie do rezultatów, kompromisy i duzo czasu na zgłebianie wiedzy to supla jest dla ciebie
elpablo
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 10, 2023 12:58 pm

Supla ma licznik wody i gazu. Świetne rozwiązanie.
Jest coś co mierzy temperaturę i jest bezprzewodowe? Np. RCL-01.
W ostateczności jak nie ma nic, to jak przedłużeniem czujnika temperatury, jest możliwość przedłużenia przewodu?

Jeszcze jeden dylemat. Supla korzysta z wifi, a tuya z bramek które działają na swojej częstotliwości i zbieraaj urządzenia. Jak to się ma do obciążenia sieci domowej wifi?
Ostatnio zmieniony ndz mar 12, 2023 7:59 am przez elpablo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

ktsurma pisze: pt mar 10, 2023 3:10 pm Ja zrobiłem sobie taką zabawkę z wykorzystaniem Supli i Power BI firmy Microsoft
Power BI, szacunek!
Może jakieś małe demo z publicznym linkiem?
Chciałbym przekonać kilku Excelowiczów, żeby zaczęli powoli przetawiac się na Power BI.

Dzieki.
No i cały plan spalił na panewce :cry:
Awatar użytkownika
ktsurma
Posty: 162
Rejestracja: pn lis 18, 2019 7:07 pm
Lokalizacja: Zgierz

Jaki szacunek? Wg mnie prostrze niż robienie tego samego w XLS. Wiele gotowców. Dużo zabawy graficznej. Supla podaje wszystko co potrzeba.
Awatar użytkownika
Basmar
Posty: 378
Rejestracja: pt wrz 09, 2022 10:53 am
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Weź wytłumacz 99.99% fanatyków Excela, że jest takie coś jak Power BI.
No i cały plan spalił na panewce :cry:
mmiikk
Posty: 439
Rejestracja: pn sie 06, 2018 1:27 pm

Co to power bi? czy to darmowe? czy to online? Jakis prosty przyklad np na srednia tygodniowa temperaturę?
Bo ta strona raczej nie przybliża mi tego do supli
https://powerbi.pl/oferta
elpablo
Posty: 8
Rejestracja: pt mar 10, 2023 12:58 pm

Czyli Supla nie ma niczego bezprzewodowego.
Szkoda, zdecyduję się chyba na Tuya
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

elpablo pisze: sob mar 25, 2023 8:29 pm Czyli Supla nie ma niczego bezprzewodowego.
Szkoda, zdecyduję się chyba na Tuya
Wifi to chyba bezprzewodowe. Natomiast nie jest "bateryjne". Jeżeli jest potrzeba czujników gdzie nie ma zasilania to trzeba szukać rozwiązań BLE. W pozostałych przypadkach prawie wszystko ogarniesz bezprzewodowe na wifi
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna dyskusja”