Jak połączyć dwa kanały ze sobą

Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kajetan.kubik pisze: czw mar 23, 2023 8:47 pm
Odnośnie opóźnienia przy 1x klik - pewnie masz włączone przechodzenie do trybu konfiguracyjnego poprzez wielokliki. Gdy to wyłączysz, to urządzenie nie będzie czekać na kolejne kliknięcia.

Odnośnie serwerów i niezawodności - nie da się zabezpieczyć przed wszystkim. Prądu też może zabraknąć ;).
Natomiast poziomy ryzyka można stopniować i budować domową automatykę tak, aby zapewniała podstawowe funkcje w miarę niezawodnie.

Pojedyncze kliknięcie jest zarezerwowane do sterowania lokalnego i jest to jasno opisane, że ustawienia akcji na tym zdarzeniu, wyłączy funkcję lokalną. Wyłączenie funkcji lokalnej, to feature (a nie bug ;) ). Należy tego używać świadomie.
Owszem, można by zrobić dodatkowe ustawienie, które mówi: w przypadku braku dostępu do serwera, włącz funkcję lokalną; ale takiej opcji nie ma :p. Pewnie kilku osobom by się przydała, kilku innych by to źle zrozumiało i potem by nie wiedzieli co się stało, a pozostałym by tylko zwiększyła mętlik w głowie.

Odnośnie "subskrypcji", to wg mnie ma to zastosowanie w opisanym przez Ciebie scenariuszu. Ustawienia 2x klik nie wpływa na akcję lokalną na 1x klik.
No chyba że chcesz sobie na 1x klik zapalić jakąś inną lampę, niż lokalną... Ale wg mnie byłoby to już przekombinowane i szukanie dziury w całym
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kajetan.kubik
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 22, 2023 9:16 pm

klew pisze: czw mar 23, 2023 9:32 pm
kajetan.kubik pisze: czw mar 23, 2023 8:47 pm
Odnośnie opóźnienia przy 1x klik - pewnie masz włączone przechodzenie do trybu konfiguracyjnego poprzez wielokliki. Gdy to wyłączysz, to urządzenie nie będzie czekać na kolejne kliknięcia.

Odnośnie serwerów i niezawodności - nie da się zabezpieczyć przed wszystkim. Prądu też może zabraknąć ;).
Natomiast poziomy ryzyka można stopniować i budować domową automatykę tak, aby zapewniała podstawowe funkcje w miarę niezawodnie.

Pojedyncze kliknięcie jest zarezerwowane do sterowania lokalnego i jest to jasno opisane, że ustawienia akcji na tym zdarzeniu, wyłączy funkcję lokalną. Wyłączenie funkcji lokalnej, to feature (a nie bug ;) ). Należy tego używać świadomie.
Owszem, można by zrobić dodatkowe ustawienie, które mówi: w przypadku braku dostępu do serwera, włącz funkcję lokalną; ale takiej opcji nie ma :p. Pewnie kilku osobom by się przydała, kilku innych by to źle zrozumiało i potem by nie wiedzieli co się stało, a pozostałym by tylko zwiększyła mętlik w głowie.

Odnośnie "subskrypcji", to wg mnie ma to zastosowanie w opisanym przez Ciebie scenariuszu. Ustawienia 2x klik nie wpływa na akcję lokalną na 1x klik.
No chyba że chcesz sobie na 1x klik zapalić jakąś inną lampę, niż lokalną... Ale wg mnie byłoby to już przekombinowane i szukanie dziury w całym
Przechodzenie do trybu konfiguracyjnego przez wielokliki mam we wszystkich urządzeniach. To nie ma związku. Na urządzeniach na których jest sterowanie lokalne i przechodzenie do konfigu przez wieloklik opóźnienia nie ma.

Raczej nie miałem na myśli nowego ustawienia, a coś w stylu "trybu awaryjnego" w który urządzenie przechodziłoby gdy po dajmy na to przez 5 minut nie ma kontaktu z serwerem.
klew pisze: czw mar 23, 2023 9:32 pm
kajetan.kubik pisze: czw mar 23, 2023 8:47 pm
Odnośnie "subskrypcji", to wg mnie ma to zastosowanie w opisanym przez Ciebie scenariuszu. Ustawienia 2x klik nie wpływa na akcję lokalną na 1x klik.
No chyba że chcesz sobie na 1x klik zapalić jakąś inną lampę, niż lokalną... Ale wg mnie byłoby to już przekombinowane i szukanie dziury w całym
OK tu racja, 2x nie wpływa na akcję lokalną, przepraszam za pomyłkę.
1 x THW01, 8 x ROW-01, 2 x mROW-02, 1 x MEW-01, 2 x ROW-02, 1 x PNW-01, 6 x Sonoff Mini
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

kajetan.kubik pisze: pt mar 24, 2023 10:30 am Przechodzenie do trybu konfiguracyjnego przez wielokliki mam we wszystkich urządzeniach. To nie ma związku. Na urządzeniach na których jest sterowanie lokalne i przechodzenie do konfigu przez wieloklik opóźnienia nie ma.
To zależy od ustawień. Od kiedy wprowadziliśmy "wyzwalacze akcji" i wielokliki, to urządzenie wewnętrznie ma dwa tryby obsługi przycisków: stary i nowy.
Po staremu przejście do trybu konfiguracyjnego nie wpływa na szybkość reakcji "lokalnej akcji", która jest uruchamiana na wciśnięcie lub na zwolnienie przycisku. Jeśli urządzenie wykryje kolejne kliknięcia, to nie odpala lokalnej akcji, tylko liczy do trybu wejścia do cfg. To jest domyślny tryb, gdy nie masz ustawionych wyzwalaczy akcji w Cloud.

Natomiast jak ustawisz jakikolwiek wyzwalacz akcji w Cloud, to przełącza się na nowy sposób obsługi przycisków, gdzie lokalna akcja to "kliknięcie 1x". Przy przechodzeniu do cfg, jest też dodana akcja na "kliknij 10x", więc urządzenie będzie dodawać opóźnienie.

Także jeśli wyłączysz przechodzenie do cfg z przycisków, to urządzenie założy, że kliknięcie 1x to jedyna możliwa akcja, więc nie będzie czekać.
kajetan.kubik pisze: pt mar 24, 2023 10:30 am Raczej nie miałem na myśli nowego ustawienia, a coś w stylu "trybu awaryjnego" w który urządzenie przechodziłoby gdy po dajmy na to przez 5 minut nie ma kontaktu z serwerem.
Ok, ale to by musiała być opcja "używaj trybu awaryjnego: tak/nie". ROW bywa użwany do różnych rzeczy. Możesz np. podłączyć ROW do sterowania oświeleniem elewacji, i możesz chcieć, aby to było uruchamiane wyłącznie z poziomu harmonogramu. Wtedy okazuje sie, że masz wolny przycisk i np. wpadasz na pomysł, aby ten przycisk na kliknięcie 1x, otwierał furtkę (przez wyzwalacze akcji). Gdy padnie Tobie dostęp do serwera, to nie będziesz chciał, aby ten przycisk zapalał podświetlenie elewacji, bo próbując otworzyć furtkę gościom, będziesz migał światłem na elewacji...
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”