Reakcja na wejście IN1/2 + zdarzenie MQTT

Sterownik dwukanałowy
melon23
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 18, 2023 10:33 pm

Witam
Jak skonfigurowac urzadzenia SUPLA typu ROW2 lub mROW02 tak aby po wyzwoleniu przycisku na wejściu IN1 lub IN2 przełączył się jednocześnie przekażnik i została wysłana wiadomość MQTT do brokera ?

W konfiguracji mam tylko dwie opcje:
  • Local only
    MQTT
przy opcji Local only przełącza sie przekaznik ale nie ma zdarzenia MQTT
przy MQTT wysyła topic ale nie przełącz przekaznika :(

Jak zrobic aby było jedno i drugie: przekaznik + wiadomość MQTT ?
Dzieki temu w razie awarii Home Asistant swiatło zapali sie po wcisnieciu recznym przełącznika bez udziału automatyki
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Nie można tak ustawić. Możesz albo używać sterowania lokalnego, albo publikować po MQTT.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
melon23
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 18, 2023 10:33 pm

Niedobrze, chciałem zastosować podobny scenariusz jaki mam na modułach Shelly (czyli reakcja przekaznikiem + zdarzenie MQTT)

czy jest jakaś inna opcja jak to zrobić na modułach ZAMEL/SUPLA ? np. SUPLA cloud, SUPLA local, etc...
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

melon23 pisze: ndz mar 19, 2023 8:44 pm Niedobrze, chciałem zastosować podobny scenariusz jaki mam na modułach Shelly (czyli reakcja przekaznikiem + zdarzenie MQTT)

czy jest jakaś inna opcja jak to zrobić na modułach ZAMEL/SUPLA ? np. SUPLA cloud, SUPLA local, etc...
Bez zmian w sofcie na urządzeniu tego się nie zrobi.

A nie wystarczy Ci sam fakt zmiany stanu przekaźnika?
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
melon23
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 18, 2023 10:33 pm

A nie wystarczy Ci sam fakt zmiany stanu przekaźnika?
No właśnie nie bardzo wystarczy samo załączenie przekąznika - bo oprócz zapalenia światła chce powiadomić HA o włączeniu timerów i sprawdzeniu czujek ruchu aby światło wyłączyć ewentualnie przedłużyć czas

Jeśli to by wystarczyło to bym zamontował mododuły bez Wifi :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

melon23 pisze: ndz mar 19, 2023 9:12 pm
A nie wystarczy Ci sam fakt zmiany stanu przekaźnika?
No właśnie nie bardzo wystarczy samo załączenie przekąznika - bo oprócz zapalenia światła chce powiadomić HA o włączeniu timerów i sprawdzeniu czujek ruchu aby światło wyłączyć ewentualnie przedłużyć czas

Jeśli to by wystarczyło to bym zamontował mododuły bez Wifi :)
Ale w HA możesz ustawiać automatyzacje na podstawie załączenia tego przekaźnika. Czyli jeśli przekaźnik zmieni się na "ON", to robisz te timery i co tam potrzebujesz.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
melon23
Posty: 6
Rejestracja: sob mar 18, 2023 10:33 pm

Faktycznie - zapomniałem o tym iż pomimo ustawienia trybu wejscia IN1/2 na "LOCAL ONLY"
to zmiana stanu przekaznika jest raportowana przez MQTT - to mozna wykorzystać

dziękuje za wskazówkę

pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL ROW-02”