Hormann A -60 sterownik bramy przemysłowej

patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

WItam,
Chciałem poradzić się czy dobrze kombinuje z podłączeniem SBW-01 do sterownika Hormann A-60.
U siebie w domu do bram garażowych podłączyłem bez problemu 2x Sbw-01 jednak brama przemysłowa trochę mnie przerosła.

Czy podłaczęnie powinno wygladąć tak?
Opis znalazłem w pkt 8 na 52 stronie w instrukcji tego sterownika.

SBW Horman A60
A1 ------------ 20
A2 ------------ 5
11 ------------ 20
14 ------------ 21
in1------------ dołożenie własnego czujnika magnetycznego (nie wiem czy w ogóle da sie pobrać informacje o położeniu bramy)
in2------------ (jak wyżej) stan pośredni bramy

zastanawiam się czy podłaczenie A1 i 11 do 20 jest poprawne.

Dodam, że do zacisków 5 ,20 i 21 w sterowniku bramy dodany jest moduł radiowy i stąd zasugerowałem się podłaczeniem do SBW-01.

w załączeniu instrukacja, którą znalazłem w internecie.

https://drive.google.com/file/d/1LNCOIi ... sp=sharing

Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Tak, jest to poprawnie. Sprawdziłbym jeszcze miernikiem (multimetr ustawiony na pomiar napięcia stałego DC), czy faktycznie pomiędzy zaciskami 5 (+) i 20 (-) jest napięcie około 24V.
Kontaktron (cześć z przewodem) instalujesz na stałym elemencie, a magnes na ruchomej bramie. Kiedy brama jest całkowicie zamknięta to magnes jest na jednym poziomie z kontaktronem. Lekki ruch bramy w górę spowoduje odsunięcie się magnesu od kontaktronu i tym samym zasygnalizowanie otwarcia. Jeśli chcesz zastosować dwa kontaktrony, to jeden instalujesz na stałym elemencie na samym dole bramy, a drugi na samej górze w ten sposób aby magnes zamocowany do bramy przy bramie zamkniętej był na poziomie dolnego kontaktronu, a przy całkowicie otwartej na poziomie górnego kontaktronu.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

Robert Błaszczak pisze: wt mar 21, 2023 8:28 pm Tak, jest to poprawnie. Sprawdziłbym jeszcze miernikiem (multimetr ustawiony na pomiar napięcia stałego DC), czy faktycznie pomiędzy zaciskami 5 (+) i 20 (-) jest napięcie około 24V.
Kontaktron (cześć z przewodem) instalujesz na stałym elemencie, a magnes na ruchomej bramie. Kiedy brama jest całkowicie zamknięta to magnes jest na jednym poziomie z kontaktronem. Lekki ruch bramy w górę spowoduje odsunięcie się magnesu od kontaktronu i tym samym zasygnalizowanie otwarcia. Jeśli chcesz zastosować dwa kontaktrony, to jeden instalujesz na stałym elemencie na samym dole bramy, a drugi na samej górze w ten sposób aby magnes zamocowany do bramy przy bramie zamkniętej był na poziomie dolnego kontaktronu, a przy całkowicie otwartej na poziomie górnego kontaktronu.
Tak, oczywiście sprawdzę multimetrem tak jak sugerowałes w innym temacie. Co do kontaktronów to tak jak piszesz mam zainstalowane w swoim domu. Jednak tak jak przy bramach wjazdowych Nice i pewnie innych czasem da sie stan skrzydła odczytać ze sterownika.
Ten sterownik jest akurat mocno rozbudowany bardziej niż domowe i napewno ma czujniki krańcowe, tylko pytanie czy da sie pobrać ich stan?. Napewno było by to ułatwienie niż układanie 15m przewodu :D
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Jest w tym napędzie złącze X8a (punkt 8, str. 56 instrukcji), do którego podłącza się płytkę rozszerzeń z przekaźnikami. Jeśli w tym napędzie jest taka płytka i nie są do niej podłączone lampy sygnalizacyjne to możesz to wykorzystać.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
patryk051185
Posty: 143
Rejestracja: wt lut 19, 2019 6:45 am
Lokalizacja: Jaworzno

Robert Błaszczak pisze: wt mar 21, 2023 8:57 pm Jest w tym napędzie złącze X8a (punkt 8, str. 56 instrukcji), do którego podłącza się płytkę rozszerzeń z przekaźnikami. Jeśli w tym napędzie jest taka płytka i nie są do niej podłączone lampy sygnalizacyjne to możesz to wykorzystać.
Dzięki za naprowadzenie. Sprawdzę jutro czy jest tam takie rozszerzenie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-01”