Sterownik rolet Supla SRW-01 i puszka instalacyjna 60mm

Sterownik rolet
korr95
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 25, 2023 11:28 pm

Witajcie,

Tak jak w temacie potrzebuje (jakimś cudem) upchać SRW-01
Do puszki instalacyjnej o przekątnej fi 60 (standard puszka).
Macie może jakiś pomysł, sposób jak pacjenta bezpieczne upchać w tak zwyczajnej puszce czy przerabienie czegoś w ścianie będzie konieczne🙈? Mam nadzieję że nie. Mieszkanie po remoncie od developera i zamarzyło mi się do rolet zewnętrznych zamontować suple i generlanie ok, działa jak należy po podłączeniu ale okazuje się że jednak większym wyczynem będzie to opchać w puszce 🙈
Awatar użytkownika
lesny8
Posty: 2808
Rejestracja: pn gru 11, 2017 9:43 pm

Jeśli głębokość puszki to 60mm i masz tam jeszcze w niej łączone przewody to może być ciężko bez podkuwania w ścianie.
Możesz wyciąć i wyrwać dno puszki, a potem podkuć na tyle żeby się wszystko zmieściło. Zastosuj też złączki Wago i przewód typu linka do podłączenia zasilania do SRW-01 i klawiszy.
Druga opcja, jeśli nie chcesz tak rzeźbić, to kup młodszego/mniejszego mSRW-01
Czekam na kolejne Supla Offline Party 👍
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Na pewno przewody typu linka pomogą rozwiązać część problemu. Do podłączenia samych klawiszy wystarczy przekrój 0.75mm2.
Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Do puszki standardowej fi 60 nie masz szans bez pogłębiania otworu pod dnem puszki.
Ja dodatkowo, jeśli to możliwe, staram się tak pogłębić otwór, żeby móc włożyć moduł "na sztorc" .
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3970
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Pytanie tylko, czy grubość ściany (jeśli jest to ścianka działowa) pozwoli na takie pogłębienie bez ryzyka powstania pęknięć ściany po drugiej stronie.

Ps. @Goral64, serwujesz w stopce jakiś obrazek, ale go nie widać. Chyba tylko Ty go widzisz :mrgreen:
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
korr95
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 25, 2023 11:28 pm

Postanowiłem, w związku że jest to zakup świeży, zwrócę tę dwa moduły sprzedawcy (mam takie prawo) i kupie droższy ale zarazem mSRW-01 który z tego co widzę na zdjęciach powinien zmieścić się w puszce :) to są generalnie nie ścianki działowe tylko konstrukcyjne gdyby coś, od zewnątrz jest jeszcze steropianu dużo itd więc ciężko byłoby zniszczyć ściankę :) ale ale wolę to rozwiązać bezinwazyjnie
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: ndz mar 26, 2023 9:14 am Ps. @Goral64, serwujesz w stopce jakiś obrazek, ale go nie widać. Chyba tylko Ty go widzisz :mrgreen:
Dzięki, że ktoś w końcu po kilku tygodniach to zauważył i mnie poinformował :D
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Jeśli do twojej puszki wejdzie moduł tak jak na zdjęciu to wszystko się zmieści, to jest właśnie puszka 60mm
Załączniki
87DF020F-10A5-47BC-A512-0B226AA85ED5.jpeg
87DF020F-10A5-47BC-A512-0B226AA85ED5.jpeg (2.07 MiB) Przejrzano 559 razy
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

kurus pisze: ndz mar 26, 2023 3:26 pm Jeśli do twojej puszki wejdzie moduł tak jak na zdjęciu to wszystko się zmieści, to jest właśnie puszka 60mm
Tak, Ø 60, ale ważna też jest głębokość puszki. Są puszki płytsze i głębsze. Ja mam u siebie (dom 20 lat) puszki płytkie, do których niestety nie wchodzi żaden normalny moduł Zamela z kablami, łączkami i bebechami łącznika/gniazda. Dlatego albo dokuwam pod dnem puszki minimum 2 cm, albo wstawiam nowsze puszki, głębsze (podobne jak na twoim obrazku).
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Goral64
Posty: 3131
Rejestracja: pt gru 27, 2019 6:22 pm
Lokalizacja: Żerniki Wrocławskie
Kontakt:

Robert Błaszczak pisze: ndz mar 26, 2023 9:14 am Ps. @Goral64, serwujesz w stopce jakiś obrazek, ale go nie widać. Chyba tylko Ty go widzisz :mrgreen:
A teraz?
Widzimy się na Supla Offline Party Season 2 :D

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SRW-01”