SBW-02 nie konfiguruje się.

gadek80
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 7:44 pm

Witam
Czy to może być usterka modułu SBW-02?
Próbowałem skonfigurować go przez kreator aplikacji w telefonie i za każdym razem wyskakiwało mi, że nie może połączyć się z urządzeniem mimo, że w etapie wyboru urządzenia pokazywało mi się jako dostępne w Wifi. Robiłem to kilka razu, w końcu cały czas miałem ograniczenie ze względu na limity skanowania sieci a potem już za każdym razem nawet po dłuższej przerwie od razy wyskakiwało mi odliczanie czasu ze względu na limity skanowania.
W końcu podpiąłem drugi taki sam moduł (będą potrzebna dwa po oprócz furtki i bramy będzie jeszcze garaż) i ten drugi zaskoczył od razu.

Następnie ten moduł spróbowałem u siebie w domu i też nie chce się połączyć.
Próbowałem ręcznie, z siecią wifi od Zamela telefon się połączył, ale nie wyświetla mi się żadna strona po wpisaniu 192.168.4.1.
Komputer w ogóle nie chce może się połączyć z Zamele przez Wifi.

Czy SBW-02 po włączeniu konfiguracji wraca do ustawień fabrycznych czy trzeba to jakoś inaczej zrobić, bo może przy pierwszej konfiguracji zrobiłem coś źle?
Dodatkowo sieć Wifi była bez hasła i wpisywałem jakiekolwiek hasło, bo konfiguracji nie można wybrać logowania do sieci otwartej.
Czy ten moduł jest uszkodzony?

Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Czy w pobliżu jest jakiś router Tenda ?
Próbowałeś za zasilaniem 24V ?
gadek80
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 7:44 pm

Nie wiem czy jest taki router. Próbowałem też u siebie w domu, i też jest problem i teraz jeszcze inny.
Mianowicie przytrzymałem dłużej przycisk aby włączyć konfigurację, potem jeszcze raz przytrzymałem, aby dioda zaświeciła się raz to ma podobno go zresetować, jeszcze raz rozpocząłem konfigurację i teraz doszedłem do momentu gdzie mogę wybrać połączenie przez wifi z modułem ale pokazuje sięinformacja "Próba nawiązania połączenia Wifi z urządzeniem wykonawczym zakończyła się niepowodzeniem"
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Spróbuj połączyć się ręcznie z siecią rozgłaszaną przez moduł z pc-ta i wtedy otwórz http://192.168.4.1

(https nie zadziała)
gadek80
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 7:44 pm

Laptopem nie mogę, z telefonu wejdę ale mogę tylko wpisać ręcznie nazwę sieci hasło, potem tylko Server i E-mail.
Server nie wiem jaki wpisać i chyba powinno się jeszcze wpisywać hasło do konta Supli
gadek80
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 7:44 pm

Wszedłem na 192.168.4.1 wpisałem dane adres servera wpisałem i potem urywał połączenie po kliknięciu na Save & Restart, wyskakuje Ta witryna jest nieosiągalna. No chyba musi być wadliwy ten moduł, lampka na module dalej szybko miga. Nie miałem takich problemów nigdy. A założyłem już 5 takich modułów SBW-02.
Przed chwilą po tej czynności w ogóle lampka zgasła i włączy się dopiero wtedy jak wyłączę cały moduł z zasilania.
Awatar użytkownika
Mirosław F.
Posty: 1781
Rejestracja: wt sie 22, 2017 8:09 pm
Lokalizacja: Pszczyna - ZAMEL

Mógłbyś nagrać filmik z zachowania urządzenia.
43-200 Pszczyna
ul. Zielona 27
Wsparcie techniczne: 32 211-35-55
gadek80
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 7:44 pm

Ciężko by było pokazać problem na nagraniu, bo za każdym razem jest inaczej.
Raz dioda miga szybko i po naciśnięciu Start w aplikacji od razu zaczyna wolno migać, innym razem mruga szybko cały czas, a czasem po prostu zgaśnie i cisza. Raz się połączę ale nic się nie dziej, raz zaczyna odliczać 2 minut przez limity skanowania, raz pokazuje że nie połączyło się z urządzeniem. Połączenie ręczne tak samo, raz się połączy i mogę wejść na serwer, potem nie chce się połączyć potem się połączy ale zaraz rozłączy. Loteria
Wczoraj się męczyłem z tym dwie godziny, bo też myślałem że może sygnał Wifi jest za słaby w miejscu gdzie będzie, ale drugi taki sam moduł zaskoczył od razu. Dzisiaj u siebie w domu chciałem go odpalić i dalej są problemy, a u mnie w domu też taki inny działa.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18284
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłącz pod inny zasilacz.
gadek80
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 04, 2020 7:44 pm

Pierw był intsalowany na innym zasilaczu, nie działał. Potem żeby skonfigurować go zaraz przy routerze wziąłem inny zasilacz i też nie działał. Na obu zasilaczach, drugi moduł działa normalnie a ten nie.
Po za tym co to są za limity skanowania sieci? Teraz to już mi się cały czas to włącza i nie mogę nawet przejść do konfirguracji, bo jak się skończy odliczenie to od razu jest następne, a potem i tak pokaże, że nie odnaleziono urządzenia.
Gwarancja?
Ostatnio zmieniony ndz kwie 02, 2023 1:17 pm przez gadek80, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”