Wykresy w Cloud - prośba o testy

Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Cześć,

do Clouda dociera powoli aktualizacja wykresów. Wprowadzamy:
  • możliwość określenia agregacji na miesiące/dni/godziny, a nie tak jak było do tej pory - "automatycnzie"
  • możliwość szybkiej prezentacji wybranych zakresów (dzisiaj, wczoraj, ostatni tydzień itp)
  • wykres bilansu arytmetycznego dla liczników energii
  • szkicowanie wartości min/max na wykresach temperatury dla zagregowanych logów
  • możliwość pobrania danych w formatach CSV (było) oraz XLSX i ODS (nowe)
  • możliwość pobrania danych z licznika energii w formie przyrostowej
Dajcie znać, jak to się u Was sprawuje i czy macie jakieś uwagi.

Interfejs użytkownika póki co po angielsku.

Termometr (wygenerowane dane z 3 lat): https://nightly.supla.org/channels/2?ta ... ntsHistory
Licznik energii (wygenerowane dane z 40 dni): https://nightly.supla.org/channels/73?t ... ntsHistory

Logowanie: user@supla.org / pass

* Jeśli czytasz ten post kilka tygodni po dacie publikacji, bardzo możliwe że powyższe linki już nie działają.


2023-04-14_11-11.png
2023-04-14_11-11.png (59.22 KiB) Przejrzano 1239 razy
2023-04-14_11-10.png
2023-04-14_11-10.png (62.29 KiB) Przejrzano 1239 razy
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

Posiadam 2x MEWki, jadną na instalacji z fotowoltaniką a druga bez takiej instalacji. I dla mnie fajnie jak by w zakładce jak na foto była jeszcze suma wszystkich 3 faz. Nie wiem jak to bedzie wyglądać na wykresie bilansu gdy nie będzie żadnego zwrotu do sieci.
wykresy.png
wykresy.png (60.85 KiB) Przejrzano 1224 razy
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Wykres bilansu bez zwrotu będzie mieć tylko czerwone słupki - bez zielonych - i będzie pokazywać dokładnie to co mówisz, czyli sumę z trzech faz. Dodatkowo myślimy teraz nad tabelą pod wykresem, która by liczbowo pokazała wszystkie wartości zsumowane dla widocznego okresu - myślę że to dostarczy Ci potrzebnych danych :-)
robertklepacki94
Posty: 941
Rejestracja: czw wrz 02, 2021 1:06 pm

fracz pisze: pt kwie 14, 2023 2:01 pm Wykres bilansu bez zwrotu będzie mieć tylko czerwone słupki - bez zielonych - i będzie pokazywać dokładnie to co mówisz, czyli sumę z trzech faz. Dodatkowo myślimy teraz nad tabelą pod wykresem, która by liczbowo pokazała wszystkie wartości zsumowane dla widocznego okresu - myślę że to dostarczy Ci potrzebnych danych :-)
Dokładnie o to chodzi. :D
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023
Jocker
Posty: 9
Rejestracja: śr lut 08, 2023 8:54 pm

fracz pisze: pt kwie 14, 2023 2:01 pm Wykres bilansu bez zwrotu będzie mieć tylko czerwone słupki - bez zielonych - i będzie pokazywać dokładnie to co mówisz, czyli sumę z trzech faz. Dodatkowo myślimy teraz nad tabelą pod wykresem, która by liczbowo pokazała wszystkie wartości zsumowane dla widocznego okresu - myślę że to dostarczy Ci potrzebnych danych :-)
Fantastycznie, że postanowiliście w końcu coś z tym zrobić bo sposób prezentacji monitorów energii do tej pory na Cloudzie pozostawiał dużo do życzenia. Dla mnie był wręcz nieużywalny i całe szczęście, że apka ratowała temat.

Też uważam, że powinna być przy prezentacji pomiaru suma faz dla danego "słupka", nie tylko w widoku bilansu, ale właśnie w tym, który dał przedmówca. Podobnie miałem zasugerować właśnie to o czym napisaliście czyli wskazanie zsumowanych pomiarów dla wybranego zakresu. Mi przede wszystkim właśnie tego brakowało do tej pory. I tu przy tym mam pewną sugestię - wydaje mi się do zrobienia. Świetnie by było gdyby zakresy można było precyzyjniej ustawiać. Np. chciałbym sprawdzić i od razu odczytać pomiar poboru energii przez piec od 12.00, 17 kwietnia do 13.00, 18 kwietnia :). W moim przypadku była to potrzebna funkcja przy ustawianiu pieca i dopiero dzięki gotowemu szablonowi Przemka Wilde mogłem właściwie to zrobić. Konkretniej? Moim zdaniem dobrze by było by można było po prostu ustawić datę z kalendarza + godzinę od - do . Byłoby to po prostu dużo wygodniejsze.

Nie do końca rozumiem pojęcia agregacji w tych zmianach i wybierania tam dni, godzin, minut :)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jocker pisze: wt kwie 18, 2023 11:21 am Nie do końca rozumiem pojęcia agregacji w tych zmianach i wybierania tam dni, godzin, minut :)
Agregacja, to to samo co wybór "minuty", "godziny", "dni" itd w apce. Czyli jakiej jednostce czasu odpowiada jeden punkt na wykresie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Tak przy okazji .... nowości do testów raz pojawiają się na nightly.supla.org a czasami na beta-cloud.supla.org
Czy jest w tym jakaś systematyka co i gdzie?
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

YoMan pisze: pt kwie 21, 2023 7:52 am Tak przy okazji .... nowości do testów raz pojawiają się na nightly.supla.org a czasami na beta-cloud.supla.org
Czy jest w tym jakaś systematyka co i gdzie?
nightly to "nocne buildy", do których trafia w zasadzie sam "cloud" (czyli nasz front-end). Nie ma tam serwera Supli w tle i jest to taka "wydmuszka" do testowania i oglądania zmian w Cloud. Zmiany są chyba wrzucane automatycznie codziennie.

beta-cloud.supla.org to pełnoprawny serwer Supli, który raz na jakiś czas dostaje wersję develop servera oraz Clouda. Na beta możesz mieć normalne konto (nie resetuje się jak na razie ;) ), podłączone urządzenia, telefony itp. Używamy go jako pierwszą linię testów, czy wszystkie nowe rzeczy dobrze działają w pełnej integracji z pozostałymi komponentami Supli.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

fracz pisze: pt kwie 14, 2023 9:12 am
Dajcie znać, jak to się u Was sprawuje i czy macie jakieś uwagi.
Wykres temepratury:
- po zwiększeniu ranga powyżej 12 mies nie da się wybrać agregacji dniowej. Okienko wygląda na wystarczająco duże, żeby to wyglądało ok
- brak możłiwości agregacji minutowej, godzinnej (chyba, że to ograniczenie testowe)
- jak dla mnie brak agregacji tygodniowej
- po najechaniu na wykres idealnie na linię pojawia się wartość (domyślam się) średnia a po najechaniu na dolny margines pojawiają się wartości max&min (górny margines nic nie wskazuje - nie wiem czy nie byłoby lepiej od razu pokazywać 3 wartości po najechaniu na zakres wykresu (pomiędzy min&max)
co do preferowanych okresów, zakładam że to przykładowe ale myślę, że przydatne:
  • dzień
  • ostatnie 7 dni
  • ostatnie 30 dni
  • ostatnie 12 mies
- po pobraniu wykresu myślę, że okienko powinno znikać

Wykres energii:
- w zasadzie podobne uwagi co do temperatury oraz
- wartość zbalansowanego poboru energii na wykresie zamieniłbym na linię, jakoś kropki wydają się nieczytelne
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Uwzględniłem większość Waszych uwag - bardzo za nie dziękuję. Panel wykresu wygląda teraz tak jak poniżej.
2023-04-28_14-16.png
2023-04-28_14-16.png (72.27 KiB) Przejrzano 851 razy
YoMan pisze: pt kwie 21, 2023 9:35 am
- po najechaniu na wykres idealnie na linię pojawia się wartość (domyślam się) średnia a po najechaniu na dolny margines pojawiają się wartości max&min (górny margines nic nie wskazuje - nie wiem czy nie byłoby lepiej od razu pokazywać 3 wartości po najechaniu na zakres wykresu (pomiędzy min&max)
Problem został zgłoszony do autorów biblioteki wykresów: https://github.com/apexcharts/apexcharts.js/issues/3797
ODPOWIEDZ

Wróć do „CLOUD”