Sterownik Zamel SBW-02

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wszystko odłącz od Open i sprawdź czy zwierając na chwilę zaciski tego wejścia (open) brama rusza.
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

ruszyła
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Podłącz multimetr ustawiony na detekcję zwarcia pod przewody domofonu. To samo później zrób z przewodami od sterownika radiowego.
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

pzygmunt pisze: śr maja 31, 2023 8:05 pm Podłącz multimetr ustawiony na detekcję zwarcia pod przewody domofonu. To samo później zrób z przewodami od sterownika radiowego.
Chyba musisz mi bardziej łopatologicznie wytłumaczyć co mam zrobić. Czy chodzi o przewody pomarańczowe do otwierania bramy?Jak mam to zrobić?
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

Asz3 pisze: śr maja 31, 2023 8:12 pm
pzygmunt pisze: śr maja 31, 2023 8:05 pm Podłącz multimetr ustawiony na detekcję zwarcia pod przewody domofonu. To samo później zrób z przewodami od sterownika radiowego.
Chyba musisz mi bardziej łopatologicznie wytłumaczyć co mam zrobić. Czy chodzi o przewody pomarańczowe do otwierania bramy?Jak mam to zrobić?
Pilotem mogę sterować bramą, więc chyba sterownik radiowy działa.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Przewody, które idą do domofonu ( 5 i 6) odłącz od OPEN i sprawdź czy robią zwarcie przy naciśniętym i zwolnionym przycisku.
Następnie przewody od "Space" też odłącz i sprawdź czy robią zwarcie przy naciśniętym przycisku pilota czy zwolnionym.
Sprawdź też czy jest na nich napięcie.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Następnie odłącz wszystko od 5 i 6 przy domofonie i podłącz tam multimetr na detekcję zwarcia oraz pomiar napięcia. Pomierz co się dzieje przy zwolnionym i wciśniętym przycisku.
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

pzygmunt pisze: śr maja 31, 2023 8:16 pm Przewody, które idą do domofonu ( 5 i 6) odłącz od OPEN i sprawdź czy robią zwarcie przy naciśniętym i zwolnionym przycisku.
Następnie przewody od "Space" też odłącz i sprawdź czy robią zwarcie przy naciśniętym przycisku pilota czy zwolnionym.
Sprawdź też czy jest na nich napięcie.
Przewody 5 i 6 nie robią zwarcia przy zwolnionym i naciśniętym przyciskiem. To chyba jest któryś przerwany?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Odłącz od 5 i 6 przy domofonie i je połącz. Jeśli po drugiej stronie nie będzie zwarcia to masz odpowiedź.
Asz3
Posty: 26
Rejestracja: wt maja 30, 2023 7:53 am

pzygmunt pisze: śr maja 31, 2023 9:07 pm Odłącz od 5 i 6 przy domofonie i je połącz. Jeśli po drugiej stronie nie będzie zwarcia to masz odpowiedź.
Ok, zrobię to już jutro. Jeżeli jest przerwa to , żeby brama przesuwna działał pozostaje mi podłączenie SBW-02 w napędzie bramy( jutro sprawdzę czy wifi tam sięga ). Chyba, że znajdę przerwanie przewodu.
Niebawem wrócę do tematu , tymczasem dziękuje za rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”