ESP GMAIL SENDER (for Supla)

Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Poczyniłem sobie nową kompilację - zaprzągłem moduł ESP-01 do wysyłania automatycznych maili z konta Gmail na dowolny adres pocztowy.

Moduł ESP musi pracować oczywiście w zasięgu sieci Wi-Fi.

Na stronie konfiguracyjnej modułu ustawiamy:
1. Dane do sieci WI-Fi
2. Login i hasło do konta Gmail
3. Temat wysyłanego maila
4. Treść wysyłanej wiadomości
5. Adres pocztowy odbiorcy

Akcja inicjowana jest poprzez reset moduł, a po wykonaniu moduł usypia się, więc bez problemu możemy zasilić go z baterii.
Sam reset możemy wykonać przełącznikiem mechanicznym, układem z czujnikiem ruchu, kontaktronu, etc.

Sądzę, że może to być ciekawy dodatek do Supli - kwestia wyobraźni w zastosowaniu.

Chętni do przetestowania softu - kontakt na priv z podaniem ChipID modułu.

.
Załączniki
Gsender.png
Gsender.png (29.15 KiB) Przejrzano 9602 razy
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

"Chętni do przetestowania softu - kontakt na priv z podaniem ChipID modułu"
powoli tracę cierpliwość
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

pzygmunt pisze: śr paź 24, 2018 8:20 am "Chętni do przetestowania softu - kontakt na priv z podaniem ChipID modułu"
powoli tracę cierpliwość
Tylko co ta kompilacja ma wspólnego z kodem Supli, ale widzę, że czas się pożegnać z tym forum.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18277
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Chociażby GUI.
Uparcie idziesz pod prąd.
Nie chcesz respektować zasad.
Korzystasz z naszej pracy ale swoją limitujesz.

Mi się to nie podoba.
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

pzygmunt pisze: śr paź 24, 2018 9:11 am Chociażby GUI.
Uparcie idziesz pod prąd.
Nie chcesz respektować zasad.
Korzystasz z naszej pracy ale swoją limitujesz.

Mi się to nie podoba.
GUI, to tylko ukłon w stronę Supli.
Wszystkich pracę respektuję, ale własną również.
Ale co tam, narzucać się nie będę. Jeżeli jednak nawet takie projekty nie są tu mile widziane to spływam stąd.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Zainteresowało mnie to i spróbowałem swoich sił w arduino. Na podstawie źródeł od wojtka i jego aktualizacji po wifi skleciłem coś co działa.
Aby zadziałało należy wpisać adres email na który bedą wysyłane wiadomości, oraz adres z którego bedą wysyłane.
Ten drugi wpisujemy w Gsender.h . W ostateczności może być identyczny dla wysyłania i odbierania, ale musi być gmail. Ważne aby nie było podwójnej weryfikacji i "Zezwalaj na mniej bezpieczne aplikacje: WŁĄCZONE"
W Gsender.h adres i hasło musimy zakodować na stronie https://www.base64encode.org/,
W tej chwili działa na "dużym" wemos'ie na stole.
Załączniki
supla_ESP_START_F.zip
(6.04 KiB) Pobrany 317 razy
email.png
email.png (19.51 KiB) Przejrzano 9408 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Działa :D
tylko jak podłączyłem pod zwykły przełącznik, czyli światło to zasypało mnie mailami :lol:
Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Trochę czasu upłynęło zanim zauważyłem problem była blokada wysyłania e-mail z „nie pewnych „ aplikacji 😁, najlepiej by było utworzyć specjalne konto tylko dla supli 😁
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Mail jest łatwy w użyciu - każdy go ma i uniwersalny, do chwili kiedy serwer nie zablokuje Cię za rozsyłanie spamu.
Do powiadomień na zasadzie informacji wystarczy zaprzęgnąć proste aplikacje typu Pushover. Powiadomienia te są jeszcze szybsze niż mail do tego można ustawić priorytety.
A jak uda się dodać alarm typu "za wysoka temperatura na piecu 95 stC" to już będzie rewelacja :).
Pozdrawiam
Wojtek
BILGO
Posty: 6
Rejestracja: ndz gru 20, 2020 10:57 am

wojtas567 pisze: czw paź 25, 2018 12:20 pm Mail jest łatwy w użyciu - każdy go ma i uniwersalny, do chwili kiedy serwer nie zablokuje Cię za rozsyłanie spamu.
Do powiadomień na zasadzie informacji wystarczy zaprzęgnąć proste aplikacje typu Pushover. Powiadomienia te są jeszcze szybsze niż mail do tego można ustawić priorytety.
A jak uda się dodać alarm typu "za wysoka temperatura na piecu 95 stC" to już będzie rewelacja :).
Cześć, w jaki sposób można ustawić priorytety powiadomień? Pushover obsługuje od -2 do 2. Jak można to w skryptach ustawić?
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”