Melink z biedronki

sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Zasuplowałem tego melinka. To czym mogę się podzielić, że przy odrobinie cierpliwości oraz małych przygotować da się to zrobić bez lutowania goldpinów. Można oprzeć kabelki na charakterystycznych wcięciach na nóżkach układu, tak jak na zdjęciu. Trzeba to tylko jakoś wzmocnić na skraju obudowy - np. taśmą samoprzylepną. Mi klika razy nie chciało zaskoczyć, ale dodatkowo przytrzymałem palcem kable i w końcu zaskoczyło. Trzecia ręka potrzebna do podłączanie programatora do usb
melink.jpg
melink.jpg (3.69 MiB) Przejrzano 3574 razy
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

A ja do swoich gniazdek lutuję goldpiny, bo i tak do nich DS-a podłączam.
Oczywiście bez wyprowadzania ich całkowicie poza obudowę.
sdsi
Posty: 134
Rejestracja: wt lis 14, 2017 10:20 am

Zybi pisze: sob mar 16, 2019 2:04 pm A ja do swoich gniazdek lutuję goldpiny, bo i tak do nich DS-a podłączam.
Oczywiście bez wyprowadzania ich całkowicie poza obudowę.
Oczywiście. Ja niestety nie jestem w tym lotny, oczy też nie te. :)
Zybi
Posty: 1511
Rejestracja: ndz cze 26, 2016 4:24 pm

Z tymi oczami to mamy już zapewne tak samo, ale aby coś tam dobrze przyłożyć i przytrzymać, to też dobre oczy są potrzebne.
Bartolo
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 27, 2019 4:29 pm

Cześć wszystkim.
Jestem nowy na forum, trafiłem szukając alternatywy dla tego melinka.
Do rzeczy:
1 Podlutowałem się:
3,3V
TXD
RXD
GND

2. wprowadzam go w tryb łącząć GND z GPIO0

3. Wgrywam multiboard przy użyciu esptool.py:
A. erase flash: esptool.py --port /dev/ttyUSB0 erase_flash
B: esptool.py --port /dev/ttyUSB0 --baud 115200 write_flash -fs 1MB -fm dout 0x00000 /home/bartek/Windowshare/Supla/multiboard_1024_dout_eagle.flash.bin 0x40000 /home/bartek/Windowshare/multiboard_1024_dout_eagle.irom0text.bin

Wszystko przechodzi bezbłędnie jednak gdy włączę melinka pod 220 to świeci czerwona dioda, zielona się delikatnie świeci i słychać delikatny pisk (przekaźnik ? )
Nic więcej się nie dzieje.
Ktoś coś potrafi pomóc ?

P.S.
Próbowałem też spod windows przez nodeMCU - dokładnie to samo.
próbowałem z zewnętrznym zasilaniem 3.3V - dokładnie to samo.
MMarcin
Posty: 125
Rejestracja: pt wrz 08, 2017 6:38 am

Do tego gniazdka było gdzieś dedykowane oprogramowanie. W multi musisz się najpierw połączyć z nim i zdefiniować mu urządzenie.
Bartolo
Posty: 2
Rejestracja: sob kwie 27, 2019 4:29 pm

Wiem ale ono się nie rozgłasza. Nie bootuje soft moim zdaniem w ogóle. Sieć wifi się nie pojawia.
winek1986
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 11, 2017 5:07 pm
Lokalizacja: Kaszuby

Witam może ktoś podpowie jakie adresy do czyszczenia plikiem blank_1MB w programie FLASH_DOWNLOAD_TOOLS_v1.2_150512

Pozdrawiam
maciekz
Posty: 3
Rejestracja: śr sie 21, 2019 8:45 pm

Witam
Wczoraj udało mi się kupić 2 takie gniazdka w Biedronce w terenie no i ten sam problem z podłączeniem do sieci WIFI. Ktoś mi podpowie jakie są ograniczenia dotyczące sieci dla tych gniazd? Nie mam ambicji , żeby budować z nich inteligentny dom , chcę po prostu wykorzystać ich przeznaczenie fabryczne do sterowania jednym odbiornikiem przez WIFI. Za grom jednak nie dają się podłączyć do sieci. Reinstalacje , resety i to gniazda i sieci nie pomagają. Wszystko robię zgodnie z instrukcją jednak aplikacja MELINK nie widzi gniazda. Sieć w niej jest wykrywana prawidłowo ale urządzenia nie ma żadnego na liście. Czy mam rozmieć , że muszę "odbezpieczyć" sieć? Przecież to paranoja - niebezpieczne dla pozostałych urządzeń w sieci wifi. Typ bezpieczeństwa sieci WIFI to WPA/WPA2-personal.
Pozdrawiam Maciek
Zawsze dociekam rozwiązania , nie lubię pytań bez odpowiedzi!
Yepestis
Posty: 605
Rejestracja: pn wrz 24, 2018 6:08 pm
Lokalizacja: Wrocław

maciekz pisze: śr sie 21, 2019 9:10 pm Witam
Wczoraj udało mi się kupić 2 takie gniazdka w Biedronce w terenie no i ten sam problem z podłączeniem do sieci WIFI. Ktoś mi podpowie jakie są ograniczenia dotyczące sieci dla tych gniazd? Nie mam ambicji , żeby budować z nich inteligentny dom , chcę po prostu wykorzystać ich przeznaczenie fabryczne do sterowania jednym odbiornikiem przez WIFI. Za grom jednak nie dają się podłączyć do sieci. Reinstalacje , resety i to gniazda i sieci nie pomagają. Wszystko robię zgodnie z instrukcją jednak aplikacja MELINK nie widzi gniazda. Sieć w niej jest wykrywana prawidłowo ale urządzenia nie ma żadnego na liście. Czy mam rozmieć , że muszę "odbezpieczyć" sieć? Przecież to paranoja - niebezpieczne dla pozostałych urządzeń w sieci wifi. Typ bezpieczeństwa sieci WIFI to WPA/WPA2-personal.
Pozdrawiam Maciek
Wgrywasz Suplę do ty gniazdek czy używasz fabrycznego oprogramowania?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”