Sonoff Pow wydanie R2 - firmware dla systemu SUPLA i ZABBIX

djack2017
Posty: 686
Rejestracja: pn lis 27, 2017 7:36 am
Kontakt:

agusdawidx@gmail.com pisze: pn mar 14, 2022 6:46 pm Witam,
wgrałem soft do POWR2 i pojawia mi się problem. Podpiąłem moduł pod mikfofalownik Hoymiles HMS-2000, żeby mierzyć moc generowaną przez niego, wszystko pięknie dział, lecz co jakiś czas pojawia się pik o wartości ujemnej, który zaburza wyniki, pik ma wartość nawet -11kwh, co co ciekawe, jest akurat sumą, mocy wygenerowanej od rana do momentu wystąpienia piku, ktoś wie dlaczego takie coś występuje?
Akurat w Sonoff-POW R2 pomiar jest sprzętowy, a nie software'owy. Prawdopodobnie masz czasami przepięcia na linii zasilającej. Być może wynika to z charakteru odbiornika (nie wiem - nie testowałem na falownikach).
Jak podaje producent Sonoff-POW R2 napięcie zasilające powinno być w granicach 100V - 240V.
Oczywiście przepięcia można zamaskować programowo (co zresztą też zrobiłem w wersji 2.9.2) i udać, że nic się nie dzieje. Ale jest to "podejście inżynierskie", które nie usuwa przyczyny tylko skutek.
__________________________________________________________
Specjalizowane oprogramowanie do sterowników Sonoff, Gosund, Blitzwolf, Shelly i innych:
https://djack.com.pl/modules.php?name=Downloads&d_op=viewdownload&cid=54
Awatar użytkownika
radoslawo
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 18, 2022 6:38 pm

Hej
Podpinam się pod temat. Z racji ze firmware Supli od Jacka nie da się u mnie uruchomić chociaż probowalem na dwóch sonoffach i różnymi kompilatorami to wgrałem sftware wygenerowane przez buildera. Wszystko pięknie odpaliło. Jednak nie rejestruje energii. Pokazuje wartości chwilowe ale w wykresie 0 oraz na zuzyciach również.
Coś nie tak robię? Mam podpięte urządzenie około 2kW wiec przez kilka dni coś już powinno się uzbierać.
Elektronika, programowanie, cnc, astrofotografia i cała masa wszystkiego na co brak czasu.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

radoslawo pisze: pn kwie 18, 2022 6:46 pm Hej
Podpinam się pod temat. Z racji ze firmware Supli od Jacka nie da się u mnie uruchomić chociaż probowalem na dwóch sonoffach i różnymi kompilatorami to wgrałem sftware wygenerowane przez buildera. Wszystko pięknie odpaliło. Jednak nie rejestruje energii. Pokazuje wartości chwilowe ale w wykresie 0 oraz na zuzyciach również.
Coś nie tak robię? Mam podpięte urządzenie około 2kW wiec przez kilka dni coś już powinno się uzbierać.
A możesz ustawić stan licznika w konfiguracji?
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
radoslawo
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 18, 2022 6:38 pm

Wiem ze wpisać mogłem ale nie sprawdzałem czy zapisze wartość. Spróbuje i dam znać.
Elektronika, programowanie, cnc, astrofotografia i cała masa wszystkiego na co brak czasu.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

Bardziej chodziło mi o to, czy tą wartość zapisze - jeżeli tak to zapis pomiarów też powinien działać. Tylko tutaj należy pamiętać, że wykonuje się on co 10 min jeżeli przekaźnik jest włączony.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
radoslawo
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 18, 2022 6:38 pm

A więc:
1. Przyjęło zapis wartości z ręki
2. W historii widać że zapisuje coś od momentu włączenia ale wszędzie są zera( jest wpięta klima która chodzi w dzień non stop-grzeje)
3. Moc chwilową oraz prąd wydaje się że pokazuje prawidłową jednak napięcie około 570V
Elektronika, programowanie, cnc, astrofotografia i cała masa wszystkiego na co brak czasu.
krycha88
Posty: 5187
Rejestracja: pt lis 16, 2018 7:25 am
Kontakt:

A kalibrację układu zrobiłeś? Najlepiej ze zwykła żarówka.
https://gui-generic-builder.supla.io/
Awatar użytkownika
radoslawo
Posty: 17
Rejestracja: pn kwie 18, 2022 6:38 pm

Ok, dzięki. Myślałem ze ten układ nie wymaga.
Powinien rejestrować to co pokazuje bo cos pokazuje. A on nic. Ale sprawdze ten trop również.
Elektronika, programowanie, cnc, astrofotografia i cała masa wszystkiego na co brak czasu.
Alpines
Posty: 66
Rejestracja: wt cze 09, 2020 8:03 am

Dzien dobry
W jaki sposób robicie kalibracje pow r2 ?

I chciałbym zapytac jeszcze czy do POW R2 jak podepne ten sam czujnik co do TH16 (Czujnik Sonoff IM170714003) bedzie działać?

dzieki za opdowiedź
rexxim
Posty: 10
Rejestracja: sob lip 09, 2022 5:58 pm

Dzień dobry.

Chciałbym prosić o pomoc w kalibracji POW R2.
Do czujnika jest podpięty TV, dekoder sat i Xbox.
Wyniki mam jak na załączonym obrazku.
Załączniki
Screenshot_20220709-195050_SUPLA.jpg
Screenshot_20220709-195050_SUPLA.jpg (169.73 KiB) Przejrzano 432 razy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sonoff POW”