[tutorial] Raspberry Pi – Docker, Proxy, Let’s Encrypt, SUPLA, SUPLA-Scripts...

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18282
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Wyglada jakbyś przywracał bazę z backupu ale nie przywróciłeś tabeli doctrinemigrations lub ta tabela nie jest poprawna i skrypty do migracji myślą, że masz inną bazę (wersję) niż jest w rzeczywistości.
krzys4m
Posty: 63
Rejestracja: sob lip 10, 2021 9:36 am

Zainstalowałem wszystko na nowo i zaczęło działać.
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

Mam pytanie odnośnie pliku "docker-compose.yml"

Kod: Zaznacz cały

    volumes:
    - ${SUPLA_FOLDER}/ssl/cloud:/etc/apache2/ssl:z
    - ${SUPLA_FOLDER}/server:/supla-server:z
    - ${SUPLA_FOLDER}/cloud-local:/var/www/cloud/var/local
    - ${SUPLA_FOLDER}/cloud-logs:/var/www/cloud/var/logs
Czy wystarczy mi sam SSL dla plików certyfikatów i jeden główny folder supli np.

Kod: Zaznacz cały

    - ${SUPLA_FOLDER}:/var/www/cloud:z[
Chce to tak mieć żeby wszystko działało i mieć dostęp do wszystkich plików serwera z poziomu ssh wchodząc w podfolder.

Jest może gdzieś opis co w jakim folderze serwera się znajduje ?
Wiem że LOGi zxnajdę w: /var/www/cloud/var/logs
A co jest w /var/www/cloud/var/local ze jest dodany do volumes
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

Witam po dłuższej przerwie.
Na ile ten tutorial z pierwszej strony jest aktualny, zadziała robiąc krok po kroku?.
Można już korzystać z najnowszych obrazów np. Debian i problem z generowaniem certyfikatów ssl został rozwiązany?.
Czy może nadal trzeba instalować starsze software np. 2021-05-07-raspios-buster-armhf-lite
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
kris.sg
Posty: 372
Rejestracja: pn sie 07, 2017 8:08 pm
Lokalizacja: Przezchlebie

Ja u siebie na malinie z bulls eye instalowałem suple i nie było problemów, w razie czego możesz też skorzystać z instrukcji z githuba:
https://github.com/SUPLA/supla-docker
■Rpi4(m.2) Supla Cloud, Scripts ■Rpi3(sd) SD: 6x MI ATC, 1x W.S.
ROLETY_V3 x12 ■SWITCH_DUAL x4 ■GATE_MODULE_V3 x1 ■SOCKET_SSR x1 ■SMOKE_MODULE x1
SONOFF_TOUCH x4 ■YUNSCHAN x1 ■STAITCASE_DIMMER x1 ■MEW-01 x2 ■mROW-02 x1 ■LEW-01 x1
POW_R2 x2 ■SP111 x3
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

edm pisze: pt gru 16, 2022 2:02 pm Witam po dłuższej przerwie.
Na ile ten tutorial z pierwszej strony jest aktualny, zadziała robiąc krok po kroku?.
Można już korzystać z najnowszych obrazów np. Debian i problem z generowaniem certyfikatów ssl został rozwiązany?.
Czy może nadal trzeba instalować starsze software np. 2021-05-07-raspios-buster-armhf-lite
Na rpi czy jakiś pc lub virtualka chcesz instalować?

Ja certy przez CloudFlare robię a tak czy rpi arm64 czy czysty debian x64 używam docker + docker compose + portainer.

P.S - Jestem w trakcie pisania fajnego tutoriala na temat uniwersalnej instalacji i uproszczeniu konfiguracji. Dodatkowo o sposobie zarządzania serwerem, baza danych itp.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

klimasstudio pisze: pt gru 16, 2022 4:47 pm
edm pisze: pt gru 16, 2022 2:02 pm Witam po dłuższej przerwie.
Na ile ten tutorial z pierwszej strony jest aktualny, zadziała robiąc krok po kroku?.
Można już korzystać z najnowszych obrazów np. Debian i problem z generowaniem certyfikatów ssl został rozwiązany?.
Czy może nadal trzeba instalować starsze software np. 2021-05-07-raspios-buster-armhf-lite
Na rpi czy jakiś pc lub virtualka chcesz instalować?

Ja certy przez CloudFlare robię a tak czy rpi arm64 czy czysty debian x64 używam docker + docker compose + portainer.

P.S - Jestem w trakcie pisania fajnego tutoriala na temat uniwersalnej instalacji i uproszczeniu konfiguracji. Dodatkowo o sposobie zarządzania serwerem, baza danych itp.
Na Rpi 3B+. Certyfikaty generowałem wg tego tutorial, tyle że jakiś czas temu był problem z certyfikatami na nowszych obrazach typu bulls eye.
Trzymam kciuki za ukończenie tutoriala, przyda się.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

klimasstudio pisze: pt gru 16, 2022 4:47 pm
edm pisze: pt gru 16, 2022 2:02 pm Witam po dłuższej przerwie.
Na ile ten tutorial z pierwszej strony jest aktualny, zadziała robiąc krok po kroku?.
Można już korzystać z najnowszych obrazów np. Debian i problem z generowaniem certyfikatów ssl został rozwiązany?.
Czy może nadal trzeba instalować starsze software np. 2021-05-07-raspios-buster-armhf-lite
Ja certy przez CloudFlare...
Próbowałem też kiedyś na CloudFlare lecz nie udało mi się wygenerować darmowego certyfikatu SSL. Chyba że coś robiłem źle.
Może napisz o tym coś więcej, jak to robisz, jakie koszty, może we wspomnianym tutorial.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
Awatar użytkownika
klimasstudio
Posty: 1114
Rejestracja: śr sie 28, 2019 9:35 pm
Lokalizacja: localhost
Kontakt:

1) Zapinasz domene do CF i przekierowujesz na IP routera (jak masz zmienne IP to musisz miec coś co bedzie aktualizować Twój IP w CF).
2) Generujesz plik crt i key dla domeny
3) Używasz nginx albo recznie skonfigurowany do używania kluczy albo poprzez nginx proxy manager na porcie 443 i 80
4) W routerze przekierowujesz port 443 i 80 na IP z nginx proxy manager gdzie dodane masz certy i wskazanie subdomeny albo domeny na IP z Supla

To tyle nie musisz wtedy nawet w supli wklejac certów i wszystko działa za zieloną kłódką.
Więc chodź OSUPLUJE Ci dom :mrgreen:

Druk 3D - > https://klimastech.eu.org/druk-3d
edm
Posty: 440
Rejestracja: pn sty 15, 2018 6:18 pm

klimasstudio pisze: pt gru 16, 2022 4:47 pm P.S - Jestem w trakcie pisania fajnego tutoriala na temat uniwersalnej instalacji i uproszczeniu konfiguracji. Dodatkowo o sposobie zarządzania serwerem, baza danych itp.
Hej. Jak skończysz tutorial i go udostępnisz na forum to proszę o info, linka do niego również tutaj.
Myślę że lesny8 się nie obrazi ;) a ja i inni dostaniemy powiadomienie na email, co jest dla mnie sygnałem aby tu zajrzeć.
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „FAQ / Jak to zrobić”