Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

To ma sens, choć to obejście problemu.
Najgorsze, że obserwując scrypty, warunek pięknie się zmienia w określonym czasie z niespełnionego na spełniony, z orange na green, ale reakcji brak. To mocno myli.
Tonik1717
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 8:56 pm

Pytanie do grona. Mam problem z jednym warunkiem. Otwarcie furtki powoduje włączenie światła w przedsionku a jej zamknięcie wywołuje scenę, która ma po 30 sekundach wyłączyć te światło. Niestety odliczenie 30 sekund nie wywołuje sceny. Wrzucam screeny, może ktoś podpowie
Załączniki
1 scena to furtka i to działa, scena 2 to warunek wyłączenia światła po 30 sekundach - co nie ma faktycznie miejsca
1 scena to furtka i to działa, scena 2 to warunek wyłączenia światła po 30 sekundach - co nie ma faktycznie miejsca
Screenshots_2022-11-04-22-17-16.png (760.07 KiB) Przejrzano 418 razy
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Światło ma zgasnąć po 30 sek od zapalenia, czy od zamknięcia furtki, opisz co oznaczają konkretne Twoje numery kanałów. Bo masz różne w pierwszym i drugim warunku.
Tonik1717
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 8:56 pm

Światło ma zgasnąć 30 sekund po każdym zamknięciu furtki bez względu na to czy wszedłem czy wyszedłem.
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Tonik1717 pisze: sob lis 05, 2022 3:21 pm Światło ma zgasnąć 30 sekund po każdym zamknięciu furtki bez względu na to czy wszedłem czy wyszedłem.
To zrób sobie 2 sceny. Jedna sprawdza stan furtki i włącza drugą scenę z opóźnieniem 30sek. W drugiej scenie ustaw warunek sprawdzający stan światła. Proste i nieskomplikowane. Czasem się dziwię, dlaczego ktoś sobie robi pod górkę i kombinuje umieścić wszystko w jednej scenie, skoro nie ma żadnego problemu zrobić sobie 2,3,4...sceny uzależnione od siebie. Milion razy lepiej sprawdza się wtedy jakiś błąd, jeśli wystąpi, patrząc na logi sceny :)
Tonik1717
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 8:56 pm

No niestety ale u mnie ciężko z takimi rzeczami dlatego pytam Was i jakoś to ogarnę mam nadzieję
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Tonik1717 pisze: sob lis 05, 2022 3:42 pm No niestety ale u mnie ciężko z takimi rzeczami dlatego pytam Was i jakoś to ogarnę mam nadzieję
Robisz sobie 2 sceny. Na początek pierwsza:
"Wyłączanie światła"
W rubryce: "Warunek wykonania sceny"
wstawiasz warunek przekaźnika, który odpowiada za światło czyli:
przykład: {{state(12345).hi}}
Następnie w zakładce "Akcje"
wybierasz kanał przekaźnika i ustawiasz akcję na wyłączony.
Sprawdzasz, czy działa. Scena ma za zadanie sprawdzać czy światło jest włączone a po uruchomieniu sceny ma wyłączać światło.
-----------------------------------------------------------------------------
Scena druga:
Robisz sobie scenę "Włączanie światła"
W scenie w rubryce "Wyzwalacz sceny w oparciu o stan kanałów" wpisujesz sobie stan furtki w sensie stan czujnika kontaktronu. Przykład:
{{state(54321).hi}}

Jeśli nie masz czujnika otwarcia, możesz wpisać stan przekaźnika odpowiadającego za elektrozaczep (jeśli masz). Chodzi o to, żeby coś "wiedziało" że furtka jest otwierana/zamykana.

Później w rubryce: "Warunek wykonania sceny"

Wpisujesz warunek:
{{ time('+0 minutes') > sunsetTime() }} {{ time('-0 minutes') < sunriseTime() }}
i masz wschód/zachód , lub tyle minut ile chcesz i możesz sobie to rozpisać.

Następnie w zakładce "Akcje" wybierasz kanał od przekaźnika światła i ustawiasz na włączone.

Podsumowując. Jeśli czujnik furtki po zachodzie słońca zostanie naruszony, scena się uruchomi i włączy światło.

Następnie w zakładce "Dodaj opóźnione akcje" wybierasz SCENĘ pierwszą, czyli "Wyłączanie światła" i dajesz 30 sek na wykonanie tej sceny :)

Czyli scena druga zgasi światło po 30 sekundach.

To wszystko :)
Tonik1717
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 8:56 pm

No to ogólnie miałem prawie dopracowane ale gdzieś sie zarabalem w akcji. Po twojemu działa. Dziękuję.

Mam tylko jakis dziwny problem z fizycznym klawiszem bo gdy wykonuje ręcznie włącz - wyłącz - włącz - wyłącz - włącz to sterownik momentalnie sam wyłącza światło
Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

Tonik1717 pisze: sob lis 05, 2022 5:16 pm Mam tylko jakis dziwny problem z fizycznym klawiszem bo gdy wykonuje ręcznie włącz - wyłącz - włącz - wyłącz - włącz to sterownik momentalnie sam wyłącza światło
A jakie zadanie ma ten włącznik? Tzn, co on włącza?
Tonik1717
Posty: 28
Rejestracja: ndz sty 02, 2022 8:56 pm

Mam ROW-2. Jedno zapala w srodku a drugie lampe na zewnatrz
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”