Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

Awatar użytkownika
Arghatell
Posty: 121
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:39 pm

kurus pisze: czw lis 10, 2022 6:38 pm
Niestety nadal nie rozumiem, robię wszystko metoda prób i ani razu nie uzyskałem żądanego efektu juz chyba nie uzyskam, musi zostać jak jest, nie na moją głowę te wszystkie reguły..
Grrr, no dobra, jak dziecku... ale to ostatni raz :D

Najpierw robisz scenę "Wyłączania wiatraka, scena druga"

W rubryce "Warunek..." wpisujesz {{not state(swiatlo).on }}

W zakładce Akcje, wybierasz wiatrak że ma być wyłączony.
==================================================
Teraz tworzysz scenę PIERWSZĄ, bo wyżej to scena druga.

"Wyłącz wentylator po 60 sek"
wyzwalacz: {{ not state(swiatlo).on }}
warunek: {{ not state(swiatlo).on }}
opóźniona akcja: WŁĄCZ "Wyłączanie wiatraka SCENA DRUGA" po 60sek

Sprawdź czy działa i przeczytaj dokładniej co napisałem poprzednio :)

Tłumaczyłem poprzednio, że jeśli dana scena się WYKONA to już jej nie zatrzymasz i jeśli wcześniej miałeś wpisane wyłączenie wiatraka, to już nie zatrzymasz tego wyłączenia zmieniając stan sceny bo ona się wykonuje i więcej sama siebie nie sprawdza ani nie przerywa.

Miałeś utworzyć to co wyżej napisałem a wcześniej dałem przykłady, czyli 2 sceny, gdzie jeśli przed upływem 60sek zapalisz światło, to scena wyłączająca wiatrak się NIE WYKONA po 60 sek bo warunek światła NIE będzie spełniony i wentylator będzie działał dokąd światło będzie się świeciło.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Arghatell pisze: czw lis 10, 2022 7:15 pm
kurus pisze: czw lis 10, 2022 6:38 pm
Niestety nadal nie rozumiem, robię wszystko metoda prób i ani razu nie uzyskałem żądanego efektu juz chyba nie uzyskam, musi zostać jak jest, nie na moją głowę te wszystkie reguły..
Grrr, no dobra, jak dziecku... ale to ostatni raz :D

Najpierw robisz scenę "Wyłączania wiatraka, scena druga"

W rubryce "Warunek..." wpisujesz {{not state(swiatlo).on }}

W zakładce Akcje, wybierasz wiatrak że ma być wyłączony.
==================================================
Teraz tworzysz scenę PIERWSZĄ, bo wyżej to scena druga.

"Wyłącz wentylator po 60 sek"
wyzwalacz: {{ not state(swiatlo).on }}
warunek: {{ not state(swiatlo).on }}
opóźniona akcja: WŁĄCZ "Wyłączanie wiatraka SCENA DRUGA" po 60sek

Sprawdź czy działa i przeczytaj dokładniej co napisałem poprzednio :)

Tłumaczyłem poprzednio, że jeśli dana scena się WYKONA to już jej nie zatrzymasz i jeśli wcześniej miałeś wpisane wyłączenie wiatraka, to już nie zatrzymasz tego wyłączenia zmieniając stan sceny bo ona się wykonuje i więcej sama siebie nie sprawdza ani nie przerywa.

Miałeś utworzyć to co wyżej napisałem a wcześniej dałem przykłady, czyli 2 sceny, gdzie jeśli przed upływem 60sek zapalisz światło, to scena wyłączająca wiatrak się NIE WYKONA po 60 sek bo warunek światła NIE będzie spełniony i wentylator będzie działał dokąd światło będzie się świeciło.
Jesteś mistrzem ;) ;)
No od strzała działa jak powinno, a ja się męczyłem tyle czasu, ale robiłem błąd taki jak piszesz ze nie zatrzymam sceny zmieniając stan warunku. Zostawiłem tylko swoja scenę włączającą, teraz juz dużo więcej zrozumiałem :idea:
Ogromne dzięki ;) (podeślij na pw nr konta bądź blik postawie Ci kawkę)
safek1
Posty: 36
Rejestracja: pt kwie 03, 2020 3:52 pm

SOYER pisze: czw lis 10, 2022 2:28 pm Na pierwszej stronie tego wątku, ale bardzo, bardzo, ogólna.
Chodzi mi właśnie z czego wy korzystacie gdzie można coś podejrzeć, tą na pierwszej stronie widziałem.
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

safek1 pisze: pt lis 11, 2022 10:24 am
SOYER pisze: czw lis 10, 2022 2:28 pm Na pierwszej stronie tego wątku, ale bardzo, bardzo, ogólna.
Chodzi mi właśnie z czego wy korzystacie gdzie można coś podejrzeć, tą na pierwszej stronie widziałem.
Jak klikniesz w znak zapytania "?" to masz opisy
Załączniki
11.jpg
11.jpg (126.19 KiB) Przejrzano 815 razy
Awatar użytkownika
Gang
Posty: 616
Rejestracja: pt lis 09, 2018 12:44 pm

Panowie.
Zagadnienie:

Warunek aby scena działa jak słońce jest po drugiej strony globu kumam:

{{ time('+0 minutes') > sunsetTime() }} {{ time('-0 minutes') < sunriseTime() }}

Akcje:
włącz i wybieram kanał, odczekaj 60 sekund i wyłacz kumam.

...


Teraz chciałbym aby światła w podbitce zapalały się po otwarciu furtki przez suple ;)
jak to zrobić bo w kanałach nie widzę mojej furtki, da się ?
Zamel: MEW-01, ROW-02, THW-01, RNW-01, SLW-02, ROW-07, mROW-02, PNW-01. DIY: Supla Device RPI + 10 xiaomi mija2, Sonoff: basic + 7 DS18B20, basic x2, touch, mini x3, - Nodemcu x2, - ElectroDragon ESP8266 - Gosund SP111 x3
czerygdz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2021 6:03 am

Cześć,

mam małę pytanie

Tworzę scenę w opraciu o stan kanałów.
Monitoruję temperaturę z czujnika temperatury
{{state(nr kanału).temperature > 35}}
Powiadomienie przychodzi poprawnie
Jednak chciałbym udoskonalić zapis i zawęzić go do wzrostu temperatury >35 zastrzegając, że ten wzrost utrzymuje się conajmniej 5 min. Jeśli krócej to scena ma się nie wykonać.
Zastrzeżenie powinno być na podstawie warunku?
Jak powinno wyglądać?


pozdrawiam
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

czerygdz pisze: ndz mar 26, 2023 9:40 am Cześć,

mam małę pytanie

Tworzę scenę w opraciu o stan kanałów.
Monitoruję temperaturę z czujnika temperatury
{{state(nr kanału).temperature > 35}}
Powiadomienie przychodzi poprawnie
Jednak chciałbym udoskonalić zapis i zawęzić go do wzrostu temperatury >35 zastrzegając, że ten wzrost utrzymuje się conajmniej 5 min. Jeśli krócej to scena ma się nie wykonać.
Zastrzeżenie powinno być na podstawie warunku?
Jak powinno wyglądać?


pozdrawiam
Nie da się. Możesz jedynie zrobić tak, że po 5 min ponownie sprawdzi temperature i jeżeli dalej będzie >35 to scena się wykona. Ale nie będzie wiadomo czy w miedzyczasie nie spadła poniżej i nie wróciła powyżej zadanego kryterium.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
czerygdz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2021 6:03 am

YoMan pisze: ndz mar 26, 2023 10:56 am
czerygdz pisze: ndz mar 26, 2023 9:40 am Cześć,

mam małę pytanie

Tworzę scenę w opraciu o stan kanałów.
Monitoruję temperaturę z czujnika temperatury
{{state(nr kanału).temperature > 35}}
Powiadomienie przychodzi poprawnie
Jednak chciałbym udoskonalić zapis i zawęzić go do wzrostu temperatury >35 zastrzegając, że ten wzrost utrzymuje się conajmniej 5 min. Jeśli krócej to scena ma się nie wykonać.
Zastrzeżenie powinno być na podstawie warunku?
Jak powinno wyglądać?


pozdrawiam
Nie da się. Możesz jedynie zrobić tak, że po 5 min ponownie sprawdzi temperature i jeżeli dalej będzie >35 to scena się wykona. Ale nie będzie wiadomo czy w miedzyczasie nie spadła poniżej i nie wróciła powyżej zadanego kryterium.




Dzięki za odpowiedź.

OK to w sumie by mi wystarczyło póki co.


Czyli poza
Wyzwalacz sceny w oparciu o stan kanałów
{{state(nr kanału).temperature <30 }}

w oparciu o warunek czy w oparciu o czas?

jak należy by to zapisać?
Awatar użytkownika
YoMan
Posty: 2250
Rejestracja: czw kwie 30, 2020 5:18 pm
Lokalizacja: Częstochowa

czerygdz pisze: ndz mar 26, 2023 11:22 am
YoMan pisze: ndz mar 26, 2023 10:56 am
czerygdz pisze: ndz mar 26, 2023 9:40 am
Jednak chciałbym udoskonalić zapis i zawęzić go do wzrostu temperatury >35 zastrzegając, że ten wzrost utrzymuje się conajmniej 5 min.
Nie da się. Możesz jedynie zrobić tak, że po 5 min ponownie sprawdzi temperature i jeżeli dalej będzie >35 to scena się wykona. Ale nie będzie wiadomo czy w miedzyczasie nie spadła poniżej i nie wróciła powyżej zadanego kryterium.
Dzięki za odpowiedź.

OK to w sumie by mi wystarczyło póki co.

Czyli poza
Wyzwalacz sceny w oparciu o stan kanałów
{{state(nr kanału).temperature <30 }}

w oparciu o warunek czy w oparciu o czas?

jak należy by to zapisać?
tworzysz scene, która sprawdza temperature (to samo w wyzwalaczu i warunku) i jezeli warunek (>35) spelniony to po 5 min odpala drugą scenę (i nic więcej). Druga scena ma ten sam warunek ale nie ma wyzwalacza, w akcji wstawiasz co chcesz (powiadomienie, załączenie przekaźnika, etc.)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
czerygdz
Posty: 6
Rejestracja: czw wrz 23, 2021 6:03 am

YoMan pisze: ndz mar 26, 2023 12:38 pm
czerygdz pisze: ndz mar 26, 2023 11:22 am
YoMan pisze: ndz mar 26, 2023 10:56 am

Nie da się. Możesz jedynie zrobić tak, że po 5 min ponownie sprawdzi temperature i jeżeli dalej będzie >35 to scena się wykona. Ale nie będzie wiadomo czy w miedzyczasie nie spadła poniżej i nie wróciła powyżej zadanego kryterium.
Dzięki za odpowiedź.

OK to w sumie by mi wystarczyło póki co.

Czyli poza
Wyzwalacz sceny w oparciu o stan kanałów
{{state(nr kanału).temperature <30 }}

w oparciu o warunek czy w oparciu o czas?

jak należy by to zapisać?
tworzysz scene, która sprawdza temperature (to samo w wyzwalaczu i warunku) i jezeli warunek (>35) spelniony to po 5 min odpala drugą scenę (i nic więcej). Druga scena ma ten sam warunek ale nie ma wyzwalacza, w akcji wstawiasz co chcesz (powiadomienie, załączenie przekaźnika, etc.)

Dziękuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”