Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Dobra załapałem. Kuźwa, dla mnie dalej nielogiczne, ale załapałem. Może i logiczne...🤔
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SOYER pisze: ndz paź 30, 2022 8:57 pm Dobra załapałem. Kuźwa, dla mnie dalej nielogiczne, ale załapałem. Może i logiczne...🤔
To jest logiczne, tylko mało intuicyjne ;)

Łatwiej by było gdyby to dodawanie czasu przenieść na drugą stronę nierówności, w stylu: czas > sunset+60 min, czyli, gdy jest godzina po zachodzie.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Racja, logiczne ale mało intuicyje.
Pytanie,taki warunek:
{{ not state(4264).hi and ((time('- 25 minutes')) > (sunsetTime(50.xxxx, 18.xxxx) ))}}
dlaczego działa, czyli włącza światło, po otwarciu bramy w określonych godzinach, ale kiedy brama jest otwarta i nadejdzie okereślona godzina to światła nie włączy. Warunek zmienia się ładnie z pomarańczowego na zielony, ale nie wykonuje...

???
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Chodzi o to, że musi być zmiana na fizycznym kanale, a zmiany warunku czasu nie traktuje w ten sposób? To dlaczego zmienia się z niespełnionego na spełniony i odwrotnie, skoro nie wykonuje zadania?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Czas wpisany w warunku nie wyzwala sceny. Pole to ma etykietę "wyzwalanie w oparciu o stan kanałów" a nie o czas. Wyzwalanie w oparciu o czas jest w polu obok. Możesz połączyć jedno i drugie, czyli zostawić warunek jak masz i do tego dodać cronem uruchamianie sceny co 10 minut w godzina h okołodocelowych.

Ja mam świadomość, że ten interfejs nie jest turbo intuicyjny ale naprawdę da się tam duzo zrobić.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

"cronem"?
Co to znaczy🤔?
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Czyli w tym warunku czasowym nie da się napisać
{{ ((time('- 25 minutes')) > (sunsetTime(50.015771, 18.809384) ))}}
nie zadziała?
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

SOYER pisze: pt lis 04, 2022 12:00 pm "cronem"?
Co to znaczy🤔?
Cron to unixowy system odpalania poleceń w oparciu o czas. Tutaj przykłady https://crontab.guru/
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
kurus
Posty: 1038
Rejestracja: śr sty 15, 2020 8:17 pm

Pietras81 pisze: sob paź 22, 2022 1:41 pm
safek1 pisze: sob paź 22, 2022 9:46 am Jeśli by można to od wschodu i zachodu słońca.
I mam jeszcze dodatkowe pytanie jak napisać scenę żeby np. zaświecone światło wyłączyło się po np 2 godzinach, jak bym zapomniał je zgasić
Ja ma tak. Uwarunkowana od wschodu i zachodu słońca.
Robisz pierwszą scenę
Warunek wykonania
{{ time('+90 minutes') > sunsetTime() }} {{ time('-90 minutes') < sunriseTime() } czyli 90 minut przed wschodem i zachodem słońca - możesz wpisać 0 i będzie wschód zachód.
I potem robisz drugą sceną która jest zależna od czujnika otwarcia bramy. Samo światło mam ustawione na wyłączniku schodowym co by właśnie nie zapomnieć zgasić - ja mam całe 2 minuty tyle z rana mi wystarcza na wyjechanie z garażu. Poniżej zrzuty ekranu. Już kiedyś o tym było w tym temacie bo sam z tego kopiowałem.
Rozumiem żeby to zadziałało to muszę światło ustawić jako automat schodowy? Tylko wtedy jeśli chciałbym oświecić światło robiąc coś przed garażem to zawsze po dwóch min mi zgaśnie?
Awatar użytkownika
fracz
Posty: 2256
Rejestracja: pt paź 28, 2016 10:56 pm
Lokalizacja: Kraków

Nie, nie musisz tego zmieniać.

Wyzwalanie w oparciu o czas jest w polu obok. Możesz połączyć jedno i drugie, czyli zostawić warunek jak masz i do tego dodać uruchamianie sceny co 10 minut w godzinach okołodocelowych.

Dzięki temu system sprawdzi w tych momentach warunek i jeśli będzie spełniony, wykona scenę. Innymi słowy: wyzwoli ją też w oparciu o czas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „SUPLA Scripts”