Warunki w SUPLA Scripts - pomysły

daarek83
Posts: 19
Joined: Mon Feb 17, 2020 2:01 pm

Post

Potrzebuje pomocy, przy napisaniu warunków sceny. Zacznę od początku. Chodzi o furtkę. Mam tam elektrozaczep z pamięcią i czujnik otwarcia podłączone do SBW-02. Chciałbym aby scena działała w następujący sposób: O godzinie 19:00 od niedzieli do czwartku elektrozaczep dostaje sygnał żeby był otwarty i taki stan ma utrzymywać do godziny 6:00 rano, ale uwaga każdorazowe otwarcie i zamknięcie furtki w tym przedziale godzin ma pozostawić ją w stanie do otwarcia.
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

daarek83 wrote: Tue Apr 04, 2023 1:14 pm Potrzebuje pomocy, przy napisaniu warunków sceny. Zacznę od początku. Chodzi o furtkę. Mam tam elektrozaczep z pamięcią i czujnik otwarcia podłączone do SBW-02. Chciałbym aby scena działała w następujący sposób: O godzinie 19:00 od niedzieli do czwartku elektrozaczep dostaje sygnał żeby był otwarty i taki stan ma utrzymywać do godziny 6:00 rano, ale uwaga każdorazowe otwarcie i zamknięcie furtki w tym przedziale godzin ma pozostawić ją w stanie do otwarcia.
mniej więcej tak to powinno działać ... musisz sobie dograć jeszcze scene albo harmonogram, który odpali pierwsze otwarcie o 19 i dopracować podany niżej warunek bo czas działania sceny ma się przełamywać przez północ (więc warunek będzie nieco bardziej złożony). Kierunek masz.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
lukasami
Posts: 25
Joined: Tue Nov 29, 2022 5:34 pm

Post

Cześć, mam dwa urządzenia ROW-02 (włącznik monostabilny) pierwszy oświetlenie łazienki(dwa kanały) i drugi oświetlenie prysznica i lustra (dwa kanały). Chciałbym wykonać taką scenę gdy wchodzę z łazienki i gaszę światło(dwa kanały), a zapomniałem zgasić światła pod prysznicem i lustrem zostanie ono automatycznie wyłączone. Jak to zrobić w cloud supla lub scripts supla.
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

lukasami wrote: Mon May 01, 2023 7:05 am Cześć, mam dwa urządzenia ROW-02 (włącznik monostabilny) pierwszy oświetlenie łazienki(dwa kanały) i drugi oświetlenie prysznica i lustra (dwa kanały). Chciałbym wykonać taką scenę gdy wchodzę z łazienki i gaszę światło(dwa kanały), a zapomniałem zgasić światła pod prysznicem i lustrem zostanie ono automatycznie wyłączone. Jak to zrobić w cloud supla lub scripts supla.
Wyzwalacz:
{{not state(światło łazienki1).hi and not state(światło łazienki2).hi}}

Warunek:
{{not state(światło łazienki1).hi and not state(światło łazienki2).hi}}

Akcja:
Wyłącz światło lustro
Wyłącz światło prysznica

To akurat bardzo prosty skrypt i gdybyś przeczytał instrukcje to bez problemu byś to wykminil ;)
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
User avatar
Basmar
Posts: 378
Joined: Fri Sep 09, 2022 10:53 am
Location: Irlandia

Post

Można też użyć funkcji AT - zrobić scenę (Wyłącz Wszystkie śwaitła w łazience dodać 0.5 sek opóźnienia dla każdego światełka)
ciekawy efekt. Zaprogramować pod przycik na 2 kliknięcia i po temacie.

Pomysł YoMan'a jest bardzo dobry sam stosuję takie rozwiązania.
No i cały plan spalił na panewce :cry:
cinas
Posts: 223
Joined: Sun Aug 14, 2022 6:59 am

Post

Pytanko jak dodać warunek czasowy
Chce sterować poborem mocy w domy na podstawie produkcji z paneli i to działa , ale chcę dodać warunek - opóźnienie do wykonanej akcji
np: warunek ma być spełniony przez np 120 s to wykonaj akcję
Chodzi o to jak mamy dzień z zachmurzeniem i często moc rośnie / maleje na kilkanaście sekund chcę pozbyć się szybkich zmian
User avatar
Basmar
Posts: 378
Joined: Fri Sep 09, 2022 10:53 am
Location: Irlandia

Post

cinas wrote: Wed May 03, 2023 9:38 am Pytanko jak dodać warunek czasowy
Chce sterować poborem mocy w domy na podstawie produkcji z paneli i to działa , ale chcę dodać warunek - opóźnienie do wykonanej akcji
np: warunek ma być spełniony przez np 120 s to wykonaj akcję
Chodzi o to jak mamy dzień z zachmurzeniem i często moc rośnie / maleje na kilkanaście sekund chcę pozbyć się szybkich zmian
Mister YoMan podpowiedział: ustawiasz dwie sceny w skryptach:

1. Scena nr 1 odpala przy pewnych warunkach scenę nr 2 z opóżnieniem 120 sekund
2. Scena nr 2 sprawdza warunek jeszcze raz i jeżeli wszystko jest jak powinno, uruchamia się scena właściwa czyli scena nr 2
Nastepnie tworzysz dwie kolejne sceny na wyłączenie,
3. scena 3 odpala przy zmianie warunków z opóżnieniem 120 sekund albo 60 sekun odpale scene 4
4. Scena 4 po spawdzeniu warunków uruchamia co tam ma uruchomić.

Warunki się zmieniają, Scana 1 czuwa 120 > scena 2 warunki się zmieniają Sena 3 opóżnienie > scena 4

szczegóły na PRIV
No i cały plan spalił na panewce :cry:
cinas
Posts: 223
Joined: Sun Aug 14, 2022 6:59 am

Post

O jest pomysł
Dzięki

Ale czy nie zadziałają obie sceny w jednym czasie ?
Warunki są spełnione dla obu scen - jedna ma się wykonać druga czekać
User avatar
YoMan
Posts: 2283
Joined: Thu Apr 30, 2020 5:18 pm
Location: Częstochowa

Post

cinas wrote: Wed May 03, 2023 10:26 am O jest pomysł
Dzięki

Ale czy nie zadziałają obie sceny w jednym czasie ?
Warunki są spełnione dla obu scen - jedna ma się wykonać druga czekać
Nie do konca dobre rozwiązanie, bo mogą się sceny nakładać i system zwariuje.
Ustaw duża histereze żeby się nie nakładały za często.
YoMan
________________________________________
Wziąłem udział w Supla Offline Party 2023 ;)
cinas
Posts: 223
Joined: Sun Aug 14, 2022 6:59 am

Post

Tego się obawiam iż sceny zadziałają w jednym czasie tyle że jedna się wykona a druga ma czas opóźnienia i ponownie uruchomi pierwszą
Aktualnie mam dużą histerezę

Return to “SUPLA Scripts”