Czujnik ilości opału w podajniku pieca C.O.

Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Tomo pisze: wt mar 29, 2022 7:05 pm Panowie nie męczcie się z tym HC-SR04 bo odczyty lataja jak muchy do g...
Najlepiej zastosować czujnik laserowy vl53l0x i problem z glowy.
Męczyłem się z tym 2 sezony grzewcze i w końcu to działa jak należy.
Mam 4 czujniki temperatury ds18b20 , czujnik laserowy vl53l0x, licznik impulsów na wemos d1 mini.
Temperatura zasilania, powrotu, grzejniki i cwu, poziom pelletu i licznik zlicza obroty retorty, powiadomienie na pushover ze jest malo pelletu. Wszystko działa na gui generic.
Jak daleko masz oddalony czujnik VL53 od wemosa? Nie zdarza się że pokazuje 0mm?
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

Adamo28 pisze: wt kwie 19, 2022 1:09 pm
Tomo pisze: wt mar 29, 2022 7:05 pm Panowie nie męczcie się z tym HC-SR04 bo odczyty lataja jak muchy do g...
Najlepiej zastosować czujnik laserowy vl53l0x i problem z glowy.
Męczyłem się z tym 2 sezony grzewcze i w końcu to działa jak należy.
Mam 4 czujniki temperatury ds18b20 , czujnik laserowy vl53l0x, licznik impulsów na wemos d1 mini.
Temperatura zasilania, powrotu, grzejniki i cwu, poziom pelletu i licznik zlicza obroty retorty, powiadomienie na pushover ze jest malo pelletu. Wszystko działa na gui generic.
Jak daleko masz oddalony czujnik VL53 od wemosa? Nie zdarza się że pokazuje 0mm?
Ja mam kabelki 5cm i tez po 1 dniu pokazuje 0, reset i dziala znowu.
Adamo28
Posty: 138
Rejestracja: ndz lis 08, 2020 2:54 pm

Ja w sumie mam zamknięty zbiornik na pellet i dopóki nie otwieram go i nie dosypuje/zaglądam tam to pomiar jest non stop (tydzień/dwa/różnie) nie zdażyło się jeszcze aby bez zaglądania do zbiornika pomiar się zawiesił ale za to nie zawsze się zawiesza jak tam zaglądam. Nie jest to wina przewodu choć wszystko na to wskazuje, nie jest to wina wiszącej szyny i2c bo na tych samych pinach mam bme i działa ok, pewnie sam czujnik VL coś się wiesza ale nie chce mi się tego poprawiać i dochodzić dlaczego tak jest, będę budował coś na VL to podejdę do tematu. Najgorzej jest jak nie ma mnie w domu i nie ma komu wyciągnąć wtyczki z zasilania aby zresetować wemosa, najwyżej wgram własną kompilację z dodatkowym guzikiem co będzie realizował reset.
michal363
Posty: 90
Rejestracja: pn lip 16, 2018 8:25 pm

Mieliście problem z pomiarem na vl53l0x poziomu ekogroszku
Gdy cos położę na dnie zbiornika na ekogroszku np kartke papieru, wskazania są prawidłowe, natomiast gdy czujnik pada na sam ekogroszek wskazania są nieprawidłowe.
Tomo
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 20, 2020 2:56 pm

dawkor pisze: pt kwie 22, 2022 12:38 pm
Adamo28 pisze: wt kwie 19, 2022 1:09 pm
Tomo pisze: wt mar 29, 2022 7:05 pm Panowie nie męczcie się z tym HC-SR04 bo odczyty lataja jak muchy do g...
Najlepiej zastosować czujnik laserowy vl53l0x i problem z glowy.
Męczyłem się z tym 2 sezony grzewcze i w końcu to działa jak należy.
Mam 4 czujniki temperatury ds18b20 , czujnik laserowy vl53l0x, licznik impulsów na wemos d1 mini.
Temperatura zasilania, powrotu, grzejniki i cwu, poziom pelletu i licznik zlicza obroty retorty, powiadomienie na pushover ze jest malo pelletu. Wszystko działa na gui generic.
Jak daleko masz oddalony czujnik VL53 od wemosa? Nie zdarza się że pokazuje 0mm?
Ja mam kabelki 5cm i tez po 1 dniu pokazuje 0, reset i dziala znowu.
Wybacz, że dopiero teraz odpisuję. Przewody mam około 40cm. Odczyt trochę skacze, ale nie wskazuje mi 0mm po 1 dniu. Czasami na sekundę wskazuje jakieś głupoty i pushover wysyła mi powiadomienie. Może jest jakiś problem z połączeniem, albo coś za bardzo obciąża czujnik? Spróbuj wgrać najnowszy GUI Generic.
I jeszcze ważne na wemosie SDA jest pod D2 a SCL pod D1 !
Tomo
Posty: 37
Rejestracja: ndz gru 20, 2020 2:56 pm

Wgrałem nowe GG i spotkało mnie to samo co mieliście - czyli po 1 dniu vl53 zawiesił się.
Krycha88 wprowadził nową bibliotekę do vl53 i po zmianie na sense long range od tygodnia czujnik się nie zawiesza.
Odczyt nie jest tak stabilny jak high accuracy, ale działa (nie zawiesza się) i to jest dla mnie najważniejsze.
Próbujcie!!!!

Szczęśliwego Nowego Roku!!!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”