Waga tensometryczna

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
endi28
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 18, 2021 1:33 pm

Będę wdzięczny za biblioteki projekt mi bardzo przypadł do gustu wielkie dzięki
W ramach rewanżu jeśli w HX711 odepniesz 15 nogę układu od masy i podepniesz pod 16 nogę vcc to układ będzie prubkował zamiast 10Hz z częstotliwością 80Hz szybsze pomiary pozdrawiam
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

endi28 pisze: pn sie 23, 2021 5:14 pm Będę wdzięczny za biblioteki projekt mi bardzo przypadł do gustu wielkie dzięki
W ramach rewanżu jeśli w HX711 odepniesz 15 nogę układu od masy i podepniesz pod 16 nogę vcc to układ będzie prubkował zamiast 10Hz z częstotliwością 80Hz szybsze pomiary pozdrawiam
Proszę najważniejsze biblioteki z którymi się kompiliue bo sprawdzałem przed chwilą:
SuplaDeviceALL.rar
(56.38 KiB) Pobrany 96 razy
HX711-master.rar
(15.48 KiB) Pobrany 85 razy
.
Reszta bibliotek w necie , ARDUINO VER PŁYTEK ESP8266: 2.5.0
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Czy jest możliwość programowo zrobić, żeby podczas utraty zasilania waga nie tarowała się?
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

Zibi pisze: czw sie 26, 2021 6:18 pm Czy jest możliwość programowo zrobić, żeby podczas utraty zasilania waga nie tarowała się?
Pewnie w kodzie trzeba by wpisać wagę samej wagi i było by po problemie... ale nie znalazłem. To jest chyba w bibliotece hx711 ale tam nie zajżałem..
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Da się to zrobić, ja w swojej wadze butli LPG zrobiłem wpis pewnych danych w oknie konfiguracji
Załączniki
waga.png
waga.png (6.52 KiB) Przejrzano 1672 razy
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Awatar użytkownika
Duch__
Posty: 1779
Rejestracja: śr sie 24, 2016 7:26 pm
Lokalizacja: Opole

Sugeruje zmienić temat pierwszego posta, bo ma się on nijak do obsługi wagi. @QLQ. Na początku był zabawny, teraz piszecie w nim już poważne rzeczy, które mają się nijak do "Coś dla naszych żon"
Obrazek
endi28
Posty: 8
Rejestracja: śr sie 18, 2021 1:33 pm

Udostępnisz bina swojej wagi z tymi ustawieniami
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

shimano73 pisze: sob sie 28, 2021 9:09 pm Da się to zrobić, ja w swojej wadze butli LPG zrobiłem wpis pewnych danych w oknie konfiguracji
Nie wiem jak to zrobić programowo, aż taki dobry to ja nie jestem :lol: . Ja rozwiązałem to inaczej. Dałem układ, który buforuje zasilanie, przełącza na aku, kiedy brak prądu. Pilnuje baterii zabezpiecza przed zwarciem, rozładowaniem, przeładowaniem i zbyt wysokim poborem prądu.
Jako że już mam skrzynkę, dzwonek, domofon i inne powiadomienia w domu na głośniku to postanowiłem wagę też wrzucić na głośnik, żeby Pana od gazu zaskoczyć jak będzie zmieniał butlę :D
Jak jestem poza domem to pushover.
Dodatkowo rozmawiałem z punktem gdzie zamawiam gaz i zamontuje u nich lorę i sygnał radiowo będzie szedł do nich na głośnik i push na tel służbowy, że pod tym adresem kończy się gaz i proszę o dostawę :D

https://drive.google.com/drive/u/1/fold ... _FgscgUPhK
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Na moim Git-hub'ie jest bin i źródło napiesane na podstawie GUI-Generic (jedenej ze starszych wersji) , niestety okazało się ze utraciłem bibliotekę którą stworzyłem do obsługi hx711 i program się nie kompiluje wywalając błąd

Kod: Zaznacz cały

GUI-Generic-develop-Waga:48:31: fatal error: supla/sensor/H711.h: No such file or directory
 #include <supla/sensor/H711.h>

Muszę odtworzyć H711.h bo jakiś czas temu padła mi partycja na laptopie i nie wszystko udało się odzyskać
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

UWAGA: biblioteka SuplaDeviceALL działa na architekturze(/architekturach) avr i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) esp8266.


Co to moze byc za problem przy konfiguracji ? dopiero proboje ogarniac arduino, po wgraniu nie chce nic wstac, anwet ssid nie pokazuje? z gory dziekuje za ODpowiedz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”