Waga tensometryczna

Masz pomysł na funkcjonalność lub koncepcję na rozwój projektu. Opisz wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8184
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

dawkor pisze: śr mar 30, 2022 3:46 pm UWAGA: biblioteka SuplaDeviceALL działa na architekturze(/architekturach) avr i może nie być kompatybilna z obecną płytką która działa na architekturze(/architekturach) esp8266.


Co to moze byc za problem przy konfiguracji ? dopiero proboje ogarniac arduino, po wgraniu nie chce nic wstac, anwet ssid nie pokazuje? z gory dziekuje za ODpowiedz
W bibliotekach do Arduino ide określa się dla jakich płytek są one przygotowane. Stara wersja SuplaDevice podawała tylko AVR (Arduino mega), natomiast były tam dostępne softy dla ESP 8266. To ostrzeżenie w większości przypadków można ignorować
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

Rozumiem ze wyświetlacz i bme280 podłączamy pod te same porty? bo wyswietlacz juz pokazuje, odczyty w aplikacji mam, ale cisnienie czy temperatury nonstop mam -1 w aplikacji czy na stronie, tersowalem 3 czujniki dalej tak samo?
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

A pytanie z innej beczki, da się jakoś wprowadzić historie zmian wagi ? np wykresy tak jak w temperaturze, wagi zrobiłem dla uli, fajnie by było widać jak by był wykres i wiadomo by było czy waga rośnie stoi czy maleje.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Obecnie serwer nie gromadzi historii dla wagi.
Awatar użytkownika
QLQ
Posty: 2276
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 9:13 am
Lokalizacja: Koszalin

pzygmunt pisze: sob maja 21, 2022 2:10 pm Obecnie serwer nie gromadzi historii dla wagi.
A jest to w planie? Fajnie by było nawet zrobić tak jak w kanale temperatury... wystarczyłby słupek z datą i godziną
jak coś nie działa to włącz zasilanie.....
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Weryfikujemy taką możliwość. Generalnie nie jest to problem natury technicznej, a objętościowej. Przy obecnej liczbie urządzeń dane historyczne pochłaniają znaczną część naszych zasobów.
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

pzygmunt pisze: ndz maja 22, 2022 7:24 pm Weryfikujemy taką możliwość. Generalnie nie jest to problem natury technicznej, a objętościowej. Przy obecnej liczbie urządzeń dane historyczne pochłaniają znaczną część naszych zasobów.
Dla mnie nawet by wystarczyla historia np zapis raz na 6 godzin. Przy ulach bym wiedzial np czy nosza miodzik czy zuzywaja. :)
dawkor
Posty: 145
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 1:20 pm

Mam pytanie do bardziej doświadczonych, okroił by ktoś ten soft do wagi do minimum, bez czujników świateł czy temp czy wyświetlacza, sama waga?, pomontowałem ten soft, ale wagi cos po paru dniach się zawieszają tzn. znika pomiar i trzeba resetować je, z góry dziękuje za odpowiedz.
marcin.faracik@wp.pl
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 27, 2020 5:10 pm

dawkor pisze: pn maja 23, 2022 8:21 pm
pzygmunt pisze: ndz maja 22, 2022 7:24 pm Weryfikujemy taką możliwość. Generalnie nie jest to problem natury technicznej, a objętościowej. Przy obecnej liczbie urządzeń dane historyczne pochłaniają znaczną część naszych zasobów.
Dla mnie nawet by wystarczyla historia np zapis raz na 6 godzin. Przy ulach bym wiedzial np czy nosza miodzik czy zuzywaja. :)
Jest taka możliwość za pomocą Supla virtual device MQTT.
Załączniki
Waga.png
Waga.png (8.19 KiB) Przejrzano 528 razy
waga_Hist.jpg
waga_Hist.jpg (95.39 KiB) Przejrzano 528 razy
Farat1
Zibi
Posty: 614
Rejestracja: śr lip 31, 2019 9:20 am
Lokalizacja: Białogard

Skąd wiesz kiedy gaz się kończy ?
Są butle o różnych wagach i najlepiej zrobić proces kalibracji wagi gdy wkładamy nowa butle żeby program wiedział.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomysły i koncepcje”