Smart DGM

Asica10
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 28, 2019 8:12 pm

Nabyłem dzis sp111 chciałem postawic suple ale zauważyłem dziwna rzacze. Czy to normalne że na przycisku w sp111 jest faza ( probówka świeci)? zmierzyłem miernikiem i między N w gniazdku a stykami przycisku jest 230v.
Awatar użytkownika
shimano73
Posty: 1968
Rejestracja: ndz lut 28, 2016 12:27 pm
Lokalizacja: Orzesze
Kontakt:

Co masz na myśli , bo przycisk jest "plastikowy" ?
W elektronice jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle chodzi o zasilanie

Wezmę udział w Supla Offline Party 2024 :)
Asica10
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 28, 2019 8:12 pm

Mam na myśli fizyczne styki przycisku do których lutuje przewody by wyprowadzić przycisk na zewnątrz by w łatwy sposób manualnie włączać lub wyłączać urządzenia
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

To już wiesz żeby tego nie robić
Przetwornice w tego typu urządzeniach praktycznie chyba we wszystkich włącznie z sonoffami nie mają separacji napięcia 230 a 5V, jeden biegun (przewód) jest wspólny kiedyś ktoś pisał tu na forum żeby nie podłączać DS i innych czujników pod tego typu urządzenia bo grozi to porażeniem prądem.
Pozdrawiam
Wojtek
Asica10
Posty: 63
Rejestracja: czw lut 28, 2019 8:12 pm

O tym nie wiedziałem, w takim razie muszę pozbyć się "przedłużeń" przycisków. Macie jakiś pomysł czym to zastąpić ?
Awatar użytkownika
wojtas567
Posty: 2209
Rejestracja: ndz kwie 03, 2016 7:16 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Jeżeli musisz mieć na przewodzie ten przełącznik to zrób go tak żeby nikogo nie popieściło. Tak jak zrobiony jest przewód do lampki nocnej itp.
Tam nie ma żadnego obciążenia więc nie jest potrzebny gruby przewód tylko dobra izolacja na tym przewodzie.
Pozdrawiam
Wojtek
Amigos
Posty: 1
Rejestracja: wt lis 24, 2020 11:28 am

kwikus pisze: ndz lut 23, 2020 10:52 am Witam
Udało mi się rozebrać biedronkowego DGM w imadle. Lekko sciskając przy krawędzi każdą stronę można spokojnie, bez uszkodzenia rozebrać. Przylutowałem kabelki do ESP i wgrałem softa. Wszystko działa i pokazuje w aplikacji wyniki.
a które firmware kolega wgrał bo u mnie tylko włacznik działa pomiarów nie robi
kwikus
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 21, 2020 10:10 pm

Amigos pisze: śr lis 25, 2020 11:20 am
kwikus pisze: ndz lut 23, 2020 10:52 am Witam
Udało mi się rozebrać biedronkowego DGM w imadle. Lekko sciskając przy krawędzi każdą stronę można spokojnie, bez uszkodzenia rozebrać. Przylutowałem kabelki do ESP i wgrałem softa. Wszystko działa i pokazuje w aplikacji wyniki.
a które firmware kolega wgrał bo u mnie tylko włacznik działa pomiarów nie robi
Wgrałem soft z tej strony:
https://djack.com.pl/modules.php?name=D ... oad&cid=54
4x Sonoff basic, 2x smart DGM, 1x Sonoff Touch, 1x LIW-01, 2x PNW- 01, ESP 8266 sterowanie bramą wjazdową :mrgreen:
ostry4td
Posty: 5
Rejestracja: sob gru 19, 2020 10:59 am

Panowie, kupiłem dzisiaj gosund sp111 i podczas próby połączenia syn wyciągnął wtyczkę z gniazdka. Teraz nic nie działa, nie ma reakcji na włożenie do gniazdka, żadna dioda nie święci, przycisk też nie działa. Mogę już je wyrzucić czy jest tam może jakiś bezpiecznik czy coś co się przepaliło?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18281
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Osuplowałeś to gniazdko czy jest w nim oryginalne oprogramowanie ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gotowy sprzęt”