PZEM004 jednofazowy Licznik Energii Elektrycznej

pawel2223
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 7:26 pm

Maniek913 pisze: wt lut 09, 2021 9:44 pm mam 1szt 1Faz
Napisałem wiadomość prywatną
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

Proszę szanownych forumowiczów o info.
Obecny soft liczy tylko w jedną stronę.
Czy jest możliwość aby zliczał dwu kierunkowo tak jak mew-01 ?
Jeśli tak to kto by mógł zmodyfikować soft do pzem pod 3f?

PS
Mam fotowoltaike i myślałem,że 3x pzem umożliwi mi wizualizację poboru/produkcji prądu.
Zastosowałem 3x pzem bo nie mam miejsca w rozdzielnicy
Pozdrawiam:
Sławek
Awatar użytkownika
Robert Błaszczak
Posty: 3945
Rejestracja: sob gru 22, 2018 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

PZEM004 nie potrafi liczyć produkcji.
Pozdrawiam
Robert Błaszczak


Moja prywatna strona: www.blaszczak.pl
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8179
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Jedyne co można zrobić, to zamontować PZEM na wyjściu z falownika i mierzyć tam produkcję (choć Supla pokaże to jako pobór). W tym punkcie pomiarowym energia praktycznie płynie w jedną stronę, więc powinno to działać.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

klew pisze: czw lut 25, 2021 12:15 pm Jedyne co można zrobić, to zamontować PZEM na wyjściu z falownika i mierzyć tam produkcję (choć Supla pokaże to jako pobór). W tym punkcie pomiarowym energia praktycznie płynie w jedną stronę, więc powinno to działać.
Tak to mogę wykorzystać ale tu się przypomnę, z pewną taką nieśmiałością, o wizualizacji produkcji z solaredge przez API .
Pozdrawiam:
Sławek
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

Robert Błaszczak pisze: czw lut 25, 2021 11:54 am PZEM004 nie potrafi liczyć produkcji.
No to zostaje rozmontować mozolnie spłodzony układ 3x pzem o uruchomieniu nie wspomnę (klew sorry za spam na @) i zbieranie kasy na mew-01 i dodatkową rozdzielniczkę dla niego.
A był taki ładny, amerykański 😀 ( ChRL )
Pozdrawiam:
Sławek
Awatar użytkownika
klew
Posty: 8179
Rejestracja: czw cze 27, 2019 12:16 pm
Lokalizacja: Wrocław

Hektorek pisze: czw lut 25, 2021 12:20 pm
klew pisze: czw lut 25, 2021 12:15 pm Jedyne co można zrobić, to zamontować PZEM na wyjściu z falownika i mierzyć tam produkcję (choć Supla pokaże to jako pobór). W tym punkcie pomiarowym energia praktycznie płynie w jedną stronę, więc powinno to działać.
Tak to mogę wykorzystać ale tu się przypomnę, z pewną taką nieśmiałością, o wizualizacji produkcji z solaredge przez API .
To jedyny sposób na podbijanie zadań w kolejce :P. Wskoczyło na górę, niedługo do tego usiądę.
Widzimy się na Supla Offline Party vol. 2 :!:
petione
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 21, 2018 4:26 pm

Hektorek pisze: czw lut 25, 2021 12:23 pm
Robert Błaszczak pisze: czw lut 25, 2021 11:54 am PZEM004 nie potrafi liczyć produkcji.
No to zostaje rozmontować mozolnie spłodzony układ 3x pzem o uruchomieniu nie wspomnę (klew sorry za spam na @) i zbieranie kasy na mew-01 i dodatkową rozdzielniczkę dla niego.
A był taki ładny, amerykański 😀 ( ChRL )
No ale dobra, skoro mierzyc jednym pzem energie na falowniku, drugim pobór energii przez "dom" to wystarczy odjąć od siebie wyniki czego efektem bedzie liczba ze znakiem + i - czyli nasz bilans. Do chmury przesylac właśnie tą wyliczona wartość i będziedzie wtedy wizualizcja.
Tutaj pytanie do kolegi Klew gdzie w bibliotece podstawić własną zmienna aby jej zawartosc byla odczytywane jako wskazanie miernika energii.

P. S Do dzialania potrzebne sa oczywiscie 6 szt pzm przy trzech fazach. Można tez zerknąć na falownik ktory często po Rs485 przesyla wszytkie wyniki o produkcji i wtedy 3 pzem dadza rade.

Jak mew 01 mierzy kierunek prądu zmiennego skoro jest ozn "zmienny"?.
Nie mam mew 01 ale czy on w aplikacji supla potrafi przedstawic na wykresie kierunek prądu/bilans?
Pozdrawiam serdecznie
Hektorek
Posty: 105
Rejestracja: śr kwie 22, 2020 10:27 am

6 szt pzem odpada.
1. Koszty
2. Czas dostawy
3. Czas przygotowania układów
4 niewymierne koszty zszarganych nerwów 😀

Suma summarum mew-01 taniej

Pytanie czy da się zastosować pzem do współpracy z falownikiem solaredge po jakimś porcie komunikacyjnym aby zintegrować zużycie oraz produkcję w supli?

Jeśli to nie wypali to chętnie sprzedam moja płytkę pod wemosa D1 pod 3x pzem przy użyciu 3 gpio do tx i 3x gpio do tx oraz jednym gpio do ew. Podłączenia ds18b20.
Nie jest to profeska lecz manufaktura laika.
Pozdrawiam:
Sławek
petione
Posty: 90
Rejestracja: sob lip 21, 2018 4:26 pm

Hektorek pisze: czw lut 25, 2021 2:32 pm 6 szt pzem odpada.
1. Koszty
2. Czas dostawy
3. Czas przygotowania układów
4 niewymierne koszty zszarganych nerwów 😀

Suma summarum mew-01 taniej

Pytanie czy da się zastosować pzem do współpracy z falownikiem solaredge po jakimś porcie komunikacyjnym aby zintegrować zużycie oraz produkcję w supli?

Jeśli to nie wypali to chętnie sprzedam moja płytkę pod wemosa D1 pod 3x pzem przy użyciu 3 gpio do tx i 3x gpio do tx oraz jednym gpio do ew. Podłączenia ds18b20.
Nie jest to profeska lecz manufaktura laika.
Napewno masz racje ale nie wszystko da sie przeliczyć na pieniądze bo zdobyta wiedza napewno sie przyda przy innym projekcie przynajmniej tak jest u mnie. Kosztowo tez cos taniej wyjdzie bo zamawiajac tak jak jak na ali ogarnalem to w 150zl przy 6 pzm i esp. Jesli tylko kolega Klew cos podpowie to temat ogarnę szbciej... albo wolniej 😉.
A co do "wolnych" pzm rozwaz temat monitorowania zuzycia energii np kuchenki, danego pomieszczenia itp.🙂
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nowości”