Logi z uruchomień urządzeń

Bulion76
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 15, 2020 6:04 pm
Lokalizacja: Ziemia Święta (Toruń)

Witam
Jest możliwość sprawdzenia logów uruchomień danego kanału w supli
tzn.
Mam ostatnio problem z zamelem ROW-02. Generalnie cała moja aplikacja działała przez 3 miesiące bez problemów.
Ostatnio już kilkukrotnie zdarzyło mi się, że pomimo wyłączenia danego kanału(elektrycznie z wejścia modułu) sam się włączył. Początkowo myślałem o jakimś moim błędzie.Jednak chyba tak nie jest
Zamel ROW 02 ma ustawione kanały bistabilnie. Włącza i wyłącza je sterownik zewnętrzny. W logach mojego urządzenia mam potwierdzenie wyłączenia a mimo to kanał pozostał włączony. Sprawdziłem też dokładnie , że elektrycznie rozłącza fazę z wejścia zamela. Pomimo tego kanał jest dalej włączony. Nie dzieje się to zawsze ale co jakiś czas. Wydaje mi się, że ma to jakiś związek z podłączeniem internetowym i brakiem synchronizacji stanu aktualnego urządzenia. Myślę, że w miarę zrozumiale opisałem problem.
Z góry dziękuję za jakie sugestie. Generalnie na początek chciałbym sprawdzić co o danej godzinie zainicjowało włączenie. Czy fizyczny przycisk czy aplikacja.

Tak sobie teraz myślę że może jest to problem że na raz sterownik zewnętrzny wyłącza oba kanały.I oba pozostają włączone. W całej aplikacji mam tylko taki jeden przypadek.

Pozdrawiam
ŁS
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
64 Urządzenia SUPLA , a w planach kolejne.
SOYER
Posty: 819
Rejestracja: śr sie 10, 2022 12:29 pm
Lokalizacja: Kryry

Podbijam.
Da się sprawdzić "historię" danego kanału? Np. kiedy były otwarcia/zamknięcia bramy i który telefon je wywołał?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18280
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Nie gromadzimy takiej historii ale jest coś takiego w planach dla bram.
https://github.com/SUPLA/supla-core/issues/252
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pomoc”