FAAC 740/741 z centralą 748D - sposób podłączenia SBW-02

Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sorry. Wcześniej oglądałem Twój rysunek z paletą kolorów ekranu "night mode" i mi się zlały trochę kolory. Wyglądało jakbyś połączył dodatkowo 24 z 14. Rysunek A wygląda, że jest OK.

Dla pewności wepnij multimetr w GND i NO ustawiony na detekcję zwarcia i otwórz bramę pilotem. Powinno się tam na chwile zwarcie pojawić.
mmonek
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 06, 2022 8:26 pm

Do GND czy do COM? Bo GDN jest od anteny?
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sorry, oczywiście COM.
mmonek
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 06, 2022 8:26 pm

Dzięki wielkie za pomoc, brama garażowa też już działa z poziomu supli. Dla potomności schemat A działa. :)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Sugeruję jeszcze podłączyć kontaktron jako czujnik otwarcia.
mmonek
Posty: 5
Rejestracja: sob sie 06, 2022 8:26 pm

Troszkę mnie nie było. Zastanawiałem się nad tym co zasugerowałaś, aczkolwiek problemy w tym że brama garażowa jest oddalona od bramy wjazdowej o ok 60m, ze względu na to że jest już ułożona kostka nie mam możliwości dociągnięcia przewodu do kontaktrona.

Zastanawiam się czy zastosowanie dodatkowego SBW-01 tylko na kontaktron będzie miało sens?
Obecnie do SBW-02 mam podpięte dwie krańcówki od bramy, w supla cloud mam spięte jako czujniki otwarcia pełnego i częściowego - przez co w aplikacji na ikonie bramy mam statusy otwarcia. Pytanie czy jeśli zastosuję drugi SBW-01, będę mógł ustawić w nim że jest to czujnik otwarcia bramy garażowej z SBW-02 które jest przy bramie? Aby w aplikacji też wyświetlał się status, lecz nie w osobnej ikonie?

Co do instalacji SBW-01 musi być zasilanie 24V, myślałem zastosować taki transformator:
https://www.tim.pl/transformator-siecio ... v-ac-tr-24
Bo chyba zasilacz do taśm led nie wchodzi w grę?
https://www.tim.pl/zasilacz-led-24v-dc- ... 19724-9020
Oraz zastosować taki kontaktron:
https://www.tim.pl/czujka-magnetyczna-k ... lonie-b-3a
Całość czyli SBW-01 wraz z transformatorem zamknąłbym w puszcze hermetycznej.
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Owszem możesz powiązać czujnik otwarcia z drugiego SBW z kanałem sterującym pierwszego. Niemniej jednak jeśli miałbym montować drugi SBW to również oparłbym o niego sterowanie bramy tak aby wszystko było razem.
maciek.b
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 03, 2022 6:43 pm

Dzień dobry,

jestem nowy na forum, rzadko cokolwiek piszę na forach, bo zazwyczaj znajduję odpowiedzi, ale nie tym razem.

Mam bramę dwuskrzydłową, dwa napędy faac 740, na każdym skraju obu bram są krańcówki. Teoretycznie jeden moduł SBW-02/ANT powinien ogarnąć to, ale nie mam pojęcia jak połączyć te 2 krańcówki do jednego modułu.

Mam nadzieję, że to błahostka i ktoś pomoże ;)
Awatar użytkownika
pzygmunt
Posty: 18278
Rejestracja: wt sty 19, 2016 9:26 am
Lokalizacja: Paczków
Kontakt:

Jeśli chcesz użyć wbudowanych krańcówek to nie podłączysz obu bram. Z jednej możesz wykorzystać krańcówki (osobiście nie zalecam wpinania się w fabryczne krańcówki), a w drugiej musisz zastosować kontaktron.
maciek.b
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 03, 2022 6:43 pm

pzygmunt pisze: pn paź 03, 2022 7:07 pm Jeśli chcesz użyć wbudowanych krańcówek to nie podłączysz obu bram. Z jednej możesz wykorzystać krańcówki (osobiście nie zalecam wpinania się w fabryczne krańcówki), a w drugiej musisz zastosować kontaktron.
W sumie wczoraj zamówiłem 2 sztuki z Satela tak w ciemno. Czyli najlepiej byłoby jak założę w jednym i drugim skrzydle kontaktrony. Ich działanie nie wpływa na działanie wbudowanych krańcówek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „ZAMEL SBW-02”